Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudok én olyat csinálni...

Tudok én olyat csinálni (mozdulat, hang, etkezes, akármi) aminek következtében rátekeredik a köldökzsinór a babára és megfojtja?

Figyelt kérdés
37.hetbe lepek es nagyonfelek h a vegen lesz baj!! Kb barmelyik percben kepes lennek elbogni magam emiatt! Egy ismerosom erre meg azt ismondta h ne idegeskedj mert halva szuletik! Nagyon kivagyok,ejjelente is 5 percenkent felebredek h erzem-e mozogni? Mit csinaljak?
2016. júl. 23. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem, ez nem külsö hatásra történik, az ilyesmik csak babonák .


Ezen kivül igen ritka, hogy a gyereknek baja lesz a köldökzsinór miatt, ha netán rátekeredne, akkor sürgösségi császásrt csinálnak és nincs semmi probléma.


De nem ártana egyrészt az orvosddal beszélni ezek az indokolatlan félelmek miatt és felkeresni egy jó pszichológust, mert ha ennyire túlaggódsz mindent, akkor a baba fejlödését gátolhatja születése után, hogy nem mersz semmit megengedni neki meg magadnak.

2016. júl. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most mar nem megyek pszichologushoz mert maganra nincs penzem idopontot meg ugyse kapok mar szulesig.

Alapbol nem szoktam felni,mindig ugy erzem h kezben tartom a dolgokat. De mivel a baba meg nincs meg igy nem erzem h kontrollalni tudnam a helyzetet.

Raadasul mindenki nyaral akivel tudnek beszelni,parommal meg ilyenrol nem lehet :(

2016. júl. 23. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, írj privátban, szivesen beszélgetek veled ilyen dolgokról és megpróbállak megnyugtatni.
2016. júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyob kedves vagy koszi..de nem akarok mast ilyenekkel terhelni bovebben..mar a valaszodtol is kicsit megnyugodtam
2016. júl. 23. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Én is féltem ettől, de nekem azt mondták, hogy szinte nincs olyan terhesség, ahol ne tekeredne a nyakára, hiszen mozog a baba, ha rajta is van, a következő órában már nincs. Megfulladni nem fog, mert azon keresztül kapja a levegőt.
2016. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már. :)

Keress videókat a neten.

Pl. ahol a személyi edző kismama nagy pocakkal húzódzkodik. Többet mozog, mint mi ketten együtt, és makk egészséges lesz a baba.

Vagy ugye a klasszikus: dédanyáink még kimentek megfejni a tehet, bekapálták a kertet, csak szülni álltak meg. Nem tudom, te hogy vagy, de én ilyeneket nem mozgok már.

Zajra annyit, hogy mi repülőnapon voltunk. Ott volt zaj: sokszor egymás szavát se értettük. A fiam vidáman kalimpált a pocakban. 12 évesen is imádja a vadászgépeket.

De sokan mennek koncertre, vagy más rendezvényre, esetleg a meglévő gyerek zajong.

Az étkezés során van, amit jobb kerülni, de a fertőzések miatt. Nem kezd tőle forogni a baba.

Ahogy nő, egyre kisebb mozgásra van lehetősége. Nincs is hely olyan akrobatamutatványra, ahol rátekeredhet.


Szülés közben pedig árgus szemmel figyel a doki és a szülésznő. Nem lesz semmi gond.


(És én nem is ismerek olyan családot, ahol ilyen előfordult volna.)

2016. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A babad nem lelegzik, ennek kovetkezteben megfojtani sem lehet.

Abbol a szempontbol veszelyes lehet, ha valamilyere ratekeredik a zsinor, hogy esetleg elszorul es nem juttatja eleg oxigenhez meg tapanyaghoz a babat. De ez akkor is megtortenhet, ha a labara vagy a kezere tekeredik ra, de ez nem jellemzo.

Ha ra is tekeredik valamilyere, az nem valamifele hanghatas vagy etel miatt lesz. Te ez ellen nem tudsz tenni.

Meg ha ra is tekeredik valamilyere, nem valoszinu, hogy barmi problemat okoz. En rengeteg szules videot neztem vegig a youtubeon, volt olyan termeszetes szules is peldaul, ahol a baba nyakan 5x volt rajta a zsinor, megsem okozott ptoblemat.

Mindenkeppen erdemes lenne ezt az utolso napot/hetet oromteli varakozassal eltolteni es nem aggodassal. Minden rendben lesz, hinni kell benne. Akar mar holnap meg is szulethet a babad. Nem erdemes aggodni.

2016. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez baromság! Az utsó elmodta a lényeget NEM lélegzik--> megfulladni se tud.

Az én lányom nyakára 2x a lábára 1x volt rátekeredve a zsinór és hüvelyi úton született most 10 éves okos és makk egészséges.


Ne görcsölj ilyen baromságokon.

Relax!

17hkm

2016. júl. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!