Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt a típusú pisilési ingert...

Ezt a típusú pisilési ingert a baba okozza, vagy más van a háttérben?

Figyelt kérdés

18 hetes kismama vagyok és az utóbbi két-három hétben háromszor is előfordult ez az eset. Minden alkalommal délután, a konyhában, amíg mosogattam/főztem. Aki volt már felfázva, az tudja mire gondolok: az az érzés, amikor pisilni kell, és szorongasz, de nem amiatt mert annyira gyorsan kell, hanem mert olyan diszkomfort érzeted van belül, hogy inkább folyton ülő helyzetben lennél. Kb két óra alatt el is múlt minden esetben nyomtalanul.


Először egyértelműen felfázásra gondoltam, mert nekem csakis ilyenkor jön elő az a belső rossz érzés ami nem a sima pisilési inger. Aztán hüvelygombával kezelt a dokim (volt egyéb tünetem is emellett), ez azonban kezelés után egy héttel ismét megjelent ez, de csakis ez, és megintcsak két órát tartott, utána nyomtalanul eltűnt.


Lehetséges, hogy ebben a helyzetben a méhem nyomni kezdi a húgyhólyagomat és az eredményezi azt a belső diszkomfort-érzést? Mert csakis ugyanabban a főzős pozícióban jött elő mindig, soha máskor. A pisilés átmeneti megoldást nyújt ilyenkor, ha felállok fél perc múlva megint úgy érzem mintha szorongásban lenne a húgyhólyagom, jobban nem tudom leírni az érzést :P


Szerintetek ez a baba vagy más okozza?


2016. aug. 25. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
De a felfázáshoz csináltattál vizeletvizsgálatot? Vagy mi az, hogy arra gondoltál? Tök egyszerű, beutalót kérsz, másnap elviszed, aznap küldik emailben. Vagy becsattogsz egy magánlaborba mindenféle nélkül és szintén megkapod aznap.
2016. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, hogy ezt a kérdéskört az " Aztán hüvelygombával kezelt a dokim (volt egyéb tünetem is emellett)" mondatommal eléggé kimerítettem. De leírom részletesebben is, ha nem volt világos: amikor először ez a szorongós pisilési tünet volt akkor én felfázásra gyanakodtam, majd pár nap múlva viszkető érzés lett ott lenn, dokihoz mentem, aki hüvelygombát azonosított és kezelést írt ki rá. Ilyen egyértelmű és egyszerű.
2016. aug. 25. 08:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyenem felfázás nélkül de nem emlékszem mikor. De szerintem jóval később.

Viszont a gombás fertőzés nem zárja ki, hogy akár a vizeletedben is lenne valami. Neked a védőnő szokott tesztcsíkkal vizeletet nézni? Ha igen, beszélj vele. Ha van benne baktérium azt ő is látja vele. És ha negatív, akkor meg lehet nyugodni.

Nálam egyébként volt elég durva alhasi fájdalom jobb oldalon 24 hetesen, több vizsgálat után (uh, vizeletvizsgálat, kézi vizsgálat, volt uh ururógián is, vérvétel) az lett az eredmény, hogy a baba tanyázhatott valami vesevezetéken vagy min. Majd 2 nap múlva elmúlt. Ezt csak arra írom, hogy vannak furcsaságok amit végül mégis lehet a magzatra "fogni". Pár dolog kizárása után.

2016. aug. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Külföldön élek, itt kicsit máshogy történik a terhesgondozás. A doki váladékvizsgálatból következtet hüvelygombára és az előző (éppen akkor természetesen nem jelentkező) tünetet is ennek tudta be. Azután lett gyanús, hogy ismét megjelenik, teljesen rendszertelenül. Ha valóban vizeletprobléma lenne akkor nem kellene gyakrabban jelentkeznie? Nem csak heti egyszer két órára? És lenne esetleg csípő érzés mellé, vagy valami. Mindenesetre amúgy is kell vizsgálatokra mennem magánlaborba, kérek egy vizeletvizsgálatot is a biztonság kedvéért.
2016. aug. 25. 09:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem viszonylag az elejétől (kb 16 héttől) van ez az érzés, csak bizonyos pozíciókban. Az orvos szerint, ha felfázás lenne, akkor nem múlna csak úgy el pl helyzetváltoztatásra. A megnöveledett méh okoz terhelést a húgyhólyagnak. Én is pontosan azt a szúró érzést szoktam érezni, mint felfázáskor, azzal a különbséggel, hogy ha pl ledőlök, akkor hamarosan elmúlik. A felfázáskor pedig fekve talán még rosszabb is. Már 38 hetes vagyok, szinte mindennap van ilyen érzésem, úgyhogy lehet, hogy nálad sem lesz másképp.
2016. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!