Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha úgy indul meg a szülés,...

Ha úgy indul meg a szülés, hogy elfolyik a magzatvíz, akkor mennyi időre kell lefeküdni, hogy a köldökzsinór biztosan ne kerüljön előre a szülőcsatornába?

Figyelt kérdés

Akinél így indult be a szülés, hogy oldotta meg?

És ha az utcán történik, akkor mit csináljunk?


2010. ápr. 22. 10:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos a választ nem tudom, de nagyon jó a kérdés. Engem is érdekel!
2010. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A választ én sem tudom sajnos, de rákeretem a neten a témára, és ezeket adta. Ez is több mint a semmi...


[link]

[link]

2010. ápr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem az utcán ment el.. :)) azért ezt nem úgy kell elképzelni, hogy puff két liter víz kizúdul. inkább csak elkezd folyni, olyan mintha bepisilnél, minden lépésnél jött egy kicsi. szerencse,hogy közel voltam otthonhoz :)

nem kell lefeküdni, csak be kell menni a kórházba. engem ott sem fektettek, mivel nem indultak be a fájások, csak másnap, addig sétálgattam, jöttem mentem.

szóval ha ilyen van, csak nyugi, irány a kórház, ott megvizsgálnak.

2010. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy indul a szülés, hogy elfolyik a magzatvíz, összepakolsz és szépen bemész a kórházba. Ha az utcán vagy akkor meg bemész és majd valaki utánad viszi a cuccot.
2010. ápr. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Összepakolni és menni a kórházban, nem elfeküdni!
2010. ápr. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akkor fontos az,hogy lefeküdj egy pár percre, ha a baba feje még nincs beékelődve, mert ebben az esetbe fordulhat elő, hogy a köldökzsinór előbbre csúszik, és ebből lehet a szülésnél gond.

Nekem a kórházba ment el a magzatvizem. Tényleg olyan volt, mintha bepisiltem volna. Nem fektettek le, csak megvizsgált a doki, és leküldött a szülészetre.

Nekem már a 36.héten teljesen lent volt a baba feje.

2010. ápr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kétféleképpen mehet el a víz: gyorsan vagy lassan. Gyorsan akkor megy el, ha nincs a baba feje beékelődve (nincs a víz útjában semmi), ilyenkor viheti magával a kizúduló víz a köldökzsinórt. Ha ezt tapasztalod, akkor feküdj le pár percre, "pontosan" addig amíg még érzed a zúdulást. Utána irány a kórház, ahol szólj, hogy nagy mennyiségben ment el a magzatvíz. Ők tudni fogják, hogy ilyenkor fennáll a veszély, hogy a köldökzsinór a szülőcsatornába és/vagy a nyakára kerülhet.

Ha az utcán történik, keress egy szimpatikus padot :)

Nekem a szülőszobán egy vizsgálatnál ment el a magzatvíz, hiába voltam majdnem vízszintesben, így is a nyakára hurkolódott, mert nagyon fent volt még a feje.

2010. ápr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha elmegy a magzatvíz, a baba biztonságban van bent? Mi történik vele bent magzatvíz nélkül? Bocsi de nem tudom elképzelni!
2010. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztonságban van, nem folyik el az egész. Általában jönnek is a fájások egyből, amint elmegy a víz.
2010. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az oxigént és a táplálékot a köldökzsinóron keresztül kapja, így nincs gondja. Persze ítéletnapig nem maradhat "szárazon", de ha nincs gond (pl. székletürítés), akár még napokig jól érezheti magát. A legdurvább, amit hallottam, hogy a magzatvíz elfolyást követő 6. napon született meg a bébi, ott anyuka egyszerűen nem ment kórházba, mert azt hitte, hogy csak bepisilt. Nyilván ezt a kórházban nem hagyják, infúzióval, fájáserősítővel rásegítenek, ott másnapra már meg szoktak születni. Egészen pontosan úgy fogalmazott a szülésznő, hogy ha csak szivárog a víz, előfordulhat, hogy 24 óra múlva kezdődnek a fájások. Amikor én szültem a másodikat, volt egy csaj, akivel egyszerre érkeztünk hajnalban, neki másnap estére született meg a babája császárral.
2010. ápr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!