Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nagy bpd-ju gyereket...

Akinek nagy bpd-ju gyereket mertek az utolso 2 honapban az uh-kon, tenyleg az atlagnal nagyobb fejjel szuletett meg a babaja?

Figyelt kérdés

30 het 4 naposan 85-s bpd, a tobbi ertek viszont kb kornak megfelelo, sot inkabb kisebb, szoval nem aranyosan nagy babat mertek.

Kicsit be vagyok ijedve mekkora feje lesz a vegere es milyen lesz igy a szules.


2016. szept. 8. 11:02
 1/6 nünü87 ***** válasza:

Szia. Nekem is mindig azt mondta a doki az uh szerint hogy jó nagy feje lesz meg nagy súlya is. Ehhez képest amikor megszületett nem volt nagyobb feje mint a többi babának a súlya is jó volt 3450 g. Azok az értékek nem teljesen pontosak csak körülbeliek. Én nem emlékszem az én lányom értékeire de arra igen hogy a doki mindig azt mondta hogy nagy a feje.


5 hónapos baba anyukája


Ui: Nézd meg a neten a mérettáblázatot ha gondolod.

2016. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2-3 héttel nagyobbnak mérték, végül átlagos fejmérettel született.
2016. szept. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

arányokat néznek, nem önmagában a fejet

a magánrendeléses UH vizsgálati lapon az is fell van tüntetve, hogy pl a fej és combcsont, vagy haskörfogat és nem tudom mi, egymáshoz viszonyítva hány %


(Fej/combcsont x 100= x %) ezek a %-os értékeknek megvan hogy mennyi a normális tartománya. ha alatta, vagy felete van kicsivel, akkor sincs nagy vész, de figyelmeztető jel, de attól még genetikai öröklődés is lehet.

szóval nem önmagában van ez az adat hogy nagyfejű, hanem a méreteihez képest az, szóval ennyi erővel kisfejőként is születhet, csak saját testéhez viszonyítva számít nagynak.


a lényeg, általában behozzák az aránytalanságot pár hónapos, féléves, egyéves korukra.


de amúgy jellemzőek bölcsiben is az önmagukhoz képest nagyfejű gyerekek. annak okát nem tudom.

2016. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Harmadik gyerek, maganuton, nagyon jo helyen (Istenhegyi) nezik az uh-kat egy vagyonert, de egyik gyerekemnel sem, az eletben soha nem tuntettek fel aranyszamokat 😊

A kerdesem nem arra vonatkozott ez gaz-e, nyilvan mondta volna a doki, hanem hogy kinek mi a tapasztalata, tenyleg nagyobb feju gyereket szult-e ezek utan.

Ahogy irtam a tobbi erteke a terhessegi korral megegyezo, sot inkabb kisebb, a bpd viszont kb 3 hettel nagyobb igy a 30 het utan (eddig ez is atlagos volt), ezert gondolom ez inkabb egyeni jellemzo, szelesebb feju.

2016. szept. 8. 15:22
 5/6 nünü87 ***** válasza:
Első vagyok. Nekem kb a baba korához képest mondta a doki hogy nagyobb a feje. Pl: 32 hetesen azt mondta hogy olyan mint egy 35-36 hetes babáé. De mégis átlagos fejmérettel született igaz császárral de nem a feje miatt.
2016. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A dokim a 34 hetes uh-on azt mondta, hogy ilyen fejmeretet szules elotti vizsgalatok soran szoktak merni, de ne aggodjak, csodas adottsagaim vannak egy nagyfeju gyerek megszulesehez :-D

Atlagos meretekkel szuletett, beleertve a fejet is es igy 17 hosan sincs atlagosnal nagyobb feje :-)

2016. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!