Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kislanyom 2600 grammal...

6 hetes kislanyom 2600 grammal szuletett. Most 4 kg. A gyerekorvos azt mondta hogy nagyobb a sulya a kelletnel ezert este 9tol reggel 6ig ne adjak enni. DE o ejszaka is 3-4 orankent felkel es szopizik. Akkor most hagyjam orditani egesz ejszaka?

Figyelt kérdés
2008. szept. 5. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

na neee!!!

nekem is azt mondtak hogy ejjel ne szoptassam a lanyomat,hanem adjak neki kamilla teat izesites nelkul hat perszeee nem a kamilla teatol fog hizni es fejlodni hanem az anyatejtol szoval nyugodtan csak szoptassad,amig csak birod!!haggynad hogy a gyereked orditson az ehsegtol hat milyen orvos az aki ilyet mond???

2008. szept. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy ez a súly, nyugodtan szopizzon éjszaka is, ha igényli.
2008. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a kis súllyal született babák hamar össze szedik magukat.Mért kéne neki kevesebbnek lenni ,mint egy átlag súlyú babának?Az én fiam most ..épp ma 8hetes és 5kilós,tehát teljesen jó súlyban van a babád!!HA éhes adj neki éjjel is,ne éheztesd ők még nagyon picikék.Az én anyum azt tanácsolta úgy is észre fogom venni,hogy miért kel fel éjjel.Ha azért mert éhes adni kell neki de ha majd már csak megszokásból,na akkor jöhetnek a trükkök,tea ,víz stb..mert akkor már olyan nagy,h.végig aludhatja az éjszakát nyugodtan.Szval szopizzatok nyugodtan és én elgondolkodnék egy gyerekorvos változtatáson.Nekünk sem az aki hivatalosan kéne,h.legyen..
2008. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
szia. a én kislányomat 2750nel engedték ki a kórházból, most 7 hetes és 4 kg. Szerintem nem sok a babád súlya.
2008. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bátran szoptasd meg a kicsidet amikor csak kéri, éjjel is nappal is egyaránt. A tejtermelődés szempontjából is nagyon fontos az éjszakai szopi amikor a prolaktin hormon szintje magas a vérben, és ha éjjel is szoptatsz akkor biztosítod a folyamatos tejtermelést.

Kizárólag anyatejjel táplált kisbabát nem lehet sem túletetni, sem meghizlalni. Az én kisfiam 5 hónapos, nappal 2,5-3 óránként, éjjel 2-3 x szopik.

Most nagyon meleg napok jönnek, tedd gyakran mellre hogy elegendő folyadékhoz jusson a hőségben.

Az ilyen tanácsokat osztogató gyerekorvost pedig azonnal főbe kéne lőni, de minimum elzavarni egy továbbképzésre!


Boldog babázást és boldog szoptatást kívánok!

2008. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem hasznos tanács lesz, hanem megnyugtatásnak szánom:


Egyre több baba születik közel 4 kg-mal. Miért is jelentene gondot, ha 6 hetesen éri el azt a súlyt, amit más babák már a születésükkor?

2008. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is hülye a gyerekorvosod. Ilyen pici babát éjjel is kell etetni ha kéri!

Az én kisfiam már 8 hónapos és még mindíg felkel egyszer enni, de nem baj.

Az orvosváltáson szerintem is gondolkozz el, mert nem értem hogy mondhat ilyet?!

2008. szept. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ltimea ***** válasza:
Szerintem sem sok a babád sulya, az én kislányomat 2800 grammal engedték ki a korházból, a legutóbbi mérésen 4,5 hetesen 4160 volt. Nekünk azt mondták hogy nagyon szépen gyarapszik. Válassz másik orvost......
2008. szept. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!