Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítséget kérni nem kapni?...

Segítséget kérni nem kapni? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

34 hetes kismama vagyok. Dagad a lábam fehérje volt a vizeletbe. Az orvosom a védőnő a szülésznő is pihenést mondott. Nos ez egy kis örökmozgó 1.5 éves mellett... Férjem 3 naponként van itthon munkája miatt. Családjaink a városban de csak az ő családjára számithatok. Anyósom szokott vigyázni a fiamra ha dolgom van. Tudom nem arról szól a pihenés h egésznap nyomom az ágyat de ennél több segítség jól esne. Múltkor elhívtam anyósom próba alvásra ha bent leszek a kórházba akkor a fiam mit szól majd. De semmit nem segített elnézte h mozdulni alig tudtam a fájdalomtól. Tudja h a fiammal is voltam visszatartáson.

Tudom most úgy tűnik rá hárítok mindent de nem játék és nem szeretném ha koraszülött lenne a kislányom. Tudja anyósom h milyen a kapcsolatom az én családommal ezáltal csak rá számíthatnék. Nagyon jó egyébként a kapcsolatunk nem értem most mi a baja amiért ilyen nem törődöm lett.

szerintetek?


2016. szept. 23. 05:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Sokat fáj a hasam magnézium mellett is.
2016. szept. 23. 05:39
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ülj le anyósoddal és ezt így beszéljétek meg. Mondd meg neki mit szeretnél tőle pontosan, remélhetőleg ez elég.

A háztartásban van szükséged segítségre? Ha anyagilag bírjátok, akkor hívnék bejárónőt akár.

2016. szept. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon nem tetszik nekem a fehérje és az ödéma. Milyen a vérnyomásod és miért veszik ezt ennyire félvállról??


A többit pedig teljesen megértem. Nálunk csak a férjem a segítség, amíg ő nem ér haza, addig nincs segítségem, viszont nem is csinálok sokszor semmit, mert így a végén már többször előfordult, hogy a fájdalom miatt nem tudtam mozdulni.

Nem vagyok sem hős, sem önfeláldozó, neked is ezt kéne megtanulni. Viszont nagyon jól tudok kérni. Ha a kicsi éhes, szomjas, akármi, akkor szólok apának. Vagy ő szól.

Ha főzök, akkor azt úgy csinálom, hogy ő itthon van mellettem, hogy ne kelljen a kicsire is figyelnem, az akkor az ő dolga.

Merj kérni és merj irányítani. Mondd el neked éppen mire van szükséged, vagy éppen hogy érzed magad. Ha muszáj ledőlnöd, akkor azt se szégyelld.

2016. szept. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom jó. Vizeletet kellett vinnem másnap a védőnőnek akkor már nem talált benne. Mondta ha lehet pihenjek minél többet házimunkát bízzam másra.
2016. szept. 23. 07:30
 5/7 anonim ***** válasza:
99%

Na ez az a helyzet amikor feküdnék, ha kell kajàt rendelnék magamnak meg a gyereknek is. A màsfêl éves meg tök jól eljàtszik körülötted. Vagy olvasgatsz neki, esetleg mesét néztek.


Pont tennék rà magasról ki mit mond. Nem ők viselnék a felelősséget azért ha koraszülött lenne a gyerekem.

2016. szept. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Voltam hasonló helyzetben segítség ügyileg.Nekem nem volt bajom konkrétan,csak nehéz volt a majdnem másfél évessel,nagy pocival mindent megcsinálni.Kellett orvoshoz járni+ pajzsmirigyes dokihoz havonta,de mindig próbáltam valakit ezekre beszervezni.Nem volt sok lehetőség

.. Talán 3 ember,de mind dolgoznak.

.Sokat vittem magammal a gyereket.Férjem reggeltől késő estig dolgozott.Ez így természetes,csak attól még nehéz volt. Aztán mikor konkrétan kimerültem komoly testi tünetekkel szülés után pár hónapra,akkor át kellett értékelni pár dolgot. Ha nincs segítség,minimálisra teszem a tennivalókat.3-4 naponta vásároltam többet,akár 2 gyerekkel is.Az otthoni tennivalókból csak a legfontosabbakat csináltam meg.Legyen mit jelent ennie a gyereknek,legyen felöltözve,tudjon tisztaságban játszani

Amikor már a teregeteshez sem tudtam felemelni a kezem,akkor az egyik barátnőm sajnált meg,és segített pár napot úgy hogy közben ott volt a beteg(oxigénhiányos) gyereke. Anyósom,anyám,lánytestvérem helyett.Ugy volt mindenki,hogy mi akartuk a gyerekeket,más is volt terhes.Én akkor nem így láttam,azt gondoltam,hogy igazságtalan hogy nem segít senki,de persze igazuk van.Attól még rosszul esett,meg szerintem igenis segítségre volt szükségem,de csak magamra számíthattam ilyen ügyben.

A lényeg,amit mondani szeretnék ezzel,hogy úgysem vesznek komolyan míg nincs baj,tehát próbáld át értékelni a mindennapjaitokat,és csak "takarékon" lenni.Neked a legfontosabb,hogy életben tartsd a nagyobbat,a pocakodban lévőt meg minél tovább benntartsd.Ezen kívül minden lényegtelen legyen most.

2016. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom lehet "bagatel" dolognak hangzik,de megszoktad köszönni,ha megtesz neked valamit? Vagy szoktál neki kedveskedni valamivel?


Papír forma szerint a nagyszülőnek "ez a dolga"....meg a nőnek a konyhában a helye és sorolhatnánk ennél nagyobb f***ságokat is napestig, de Én úgy vagyok vele, hogy nem veszek mindent magától értetődőnek...kerülöm a sktauját és a sztereotípiákat.


Biztosan számodra megfelelőbben segítkezne, ha látja a köszönetet a munkája után. Neked is jól esik, ha a férjed szóvá teszi,hogy xy dolog milyen jól lett megcsinálva, mintha csak elhalad mellette, vagy még bele is rondít.

2016. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!