Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Régen nem volt ilyen hogy...

Régen nem volt ilyen hogy terhességi diabétesz hogy nem lettek beteg babák emiatt?

Figyelt kérdés
7.2 lett a vércukor értékem a 2 órás terhelésen.most diétáznom kell.nem is eszek annyit ami pl reggelire elővan írva 29 g ch és mégis az egy órás mérésem az 9-19 között van.ez főként a reggelinél van így de gyakori az ebédnél is.tanácstalan vagyok és állandóan éhes.mikortól adnak inzulint?és régen mi volt?amikor ez a vizsgálat még nem is létezett?

2016. nov. 10. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen sokkal kevesebbet tudtak a cukorbetegségről, ez egy nagyon fejlődő terület. Nem foglalkoztak ezzel.És bizony óriás babák születtek, akik később betegek lettek.


Viszont sokkal régebben meg ez nem volt probléma, mert egyszerűen nem fogyasztottak annyi szénhidrátot, főleg finomított cukor formában nem. Ez egy civilizációs ártalom. Amellett hogy a hajlam is örökölhető. De a terhességi diabétesz leginkább a kettes típusúra, vagyis a szerzett cukorbetegségre hasonlít.


Egyébként kaptál rendes iránymutatást hogy hogyan diétázz?

HÁny grammosra tettek?


Én 180 Ch-son vagyok, jelenlegi babámmal már a pozitív teszt óta, mert az orvosom így látta jónak.


Van önellenőrző készüléked?

Az egy órásnak 7 alatt kell lennie. Ha ennél rendszeresen többet mérsz, akkor azonnal menj vissza a diabetológiára.

2016. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy nem voltak beteg babák? Ki tudja megmondani, hogy egyes babák miben haltak meg, amikor a csecsemőhalandóság a jelenlegi többszöröse volt. Nincsenek rá adatok, hogy régen több vagy kevesebb cukorbeteg kismama volt (valószínűleg kevesebb volt). Hiszen hány olyan család volt, ahol 10 gyerekből 7 élte csak meg az egy éves kort, majd a következő pár évben is még meghalt kettő. Sajnos a betegségek szedték az aldozataikat és sokszor mindenféle magyarázat nélkül haltak meg a babák/gyerekek (és pont lehet a cukorbetegseg is egy ok).

Egyébként az a fontos, hogy a reggeli ch szinte mind lassú felszívódású legyen, ahogy a többi étkezésnél is figyelni kell erre. Tehát az nem jó, ha most kevesebb fehér zsemlét eszel. Nem voltál diabetológián?

2016. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%

A terhességi diabétesz nem játék! Valóban régen születtek az 5kilós babák, és anyuka sokszor egy életre cukros maradt.

Viszont amit én nem akarnék az az inzulin, úgyhogy mindenképp tartsd a diétát!!! A kevesebb sem jó, pontosan annyit kell megenni ami meg van adva!!! Nekem is kellett anno kis idő hogy beálljon. Én úgy lakattam jól magam, hogy pl. a jó kis rozsos zsemlét három felé vágtam, és mindegyik szeletre mást raktam, ebédre meg inkább sokat ettem zöldségből, mint keveset rizsből, tésztából... A krémlevesek nagyon jók persze habarás nélkül, azután meg husi valami zöldség... Három óra múlva még újra ehetsz.. :) Rengeteg zöldség, pl. A répa és a zeller nagyon jó.

Engem inzulinozni akartak, 7-es cukorral nem engedtem,(volt diabetológus ismerősöm, ő ajánlotta hogy még semmiképp sem engedjem) következő alkalomra helyre állt, és utána nem volt gond. Ja és a testmozgás nagyon fontos, nagyon sokat segít, persze ha csak nincs olyan ok ami miatt nem szabad.

És félre ne értsd, nekem is most nagy a pofám, de én is sokáig éhes voltam állandóan, még zsörtölődtem, hogy nekem diétázom kell, de az ember hozzászokik, és rá jön hogy nem olyan vészes.

2016. nov. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen a 'Rák' sem 'Rák' volt...szimplán érthetetlen módon a 40 éves Pistát elszólitotta az Úr alig 4 hónap leforgása alatt.
2016. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tk kenyért eszel reggelire? Pl. Leírnád egy napi menüd. Szerintem az ételel van gond.
2016. nov. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Reggelire egy szelet rozskenyér kocka alakú margarinos plusz egy bögre tea cukor nélkül.ebédnél általában csirkehús ilyen vagy olyan formában pl egy sült comb 7 kanál rizs, vacsora az egy szelet kenyér rozs meg párizsi a köztes étkezésekben mint a tízórai ott mindig egy almát eszek egy kocka puffasztott búzával.ma pl kivételesen egy túrósbagyut ettem tízóraira és 7 volt a cukrom ez még jó mert van hogy a reggelitől 8.4 meg ilyen értékek szoktak lenni pedig akkor egészségesebbet eszek mint a bagyu.a bagyut a dietetikus ajánlotta de eddig ránézni sem mertem mert gondoltam ez tabu meglepett hogy édes meg egy teával majnem jol is lakok vele és hogy a cukromat sem viszi fel.viszont 5 körüli értéket csak az éhgyomrinál mérek amúgy soha.étkezés után sokszor 7 és 10 között szokott lenni
2016. nov. 11. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!