Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babámnál nyaki redöt mért a...

Babámnál nyaki redöt mért a doktor 3,2mm azt mondta nem látja az orrcsontot se igazán. Meg h lapos az arca. 10+2 napos vagyok. Elküldött további vizsgálatra. Van remény h egészséges? Valaki volt hasonlo helyzetben?

Figyelt kérdés

2016. dec. 21. 10:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

szia, én nem vagyok orvos hangsúlyozom, de szerintem 10+2 hetesen sok ez az érték sajnos, lehet, hogy a 12 hetes uh-ra tovább nő, és az sem annyira biztató, hogy nem látja az orrcsontot...

amit tennék a helyedben, elmennék egy másik orvoshoz is (ha budapesti vagy akkor az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központot nagyon dicsérik), és megnézetném vele is a babát

az én kisfiamnak a 12+0 héten 3,6 mm-t mértek, egészséges kisfiú lett, de neki egyértelműen látták az orrcsontot, 2 mm volt, voltam chorionbiopszián

ugyanakkor olvastam itt sokkal rosszabb eredménnyel egészségesen született babát, bár őt is a 12+ héten mérték

remélem minden rendben lesz veletek, drukkolok!

2016. dec. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az Istenhegyin Hajdu doktornő genetikus is, nem fog kertelni ha baj van (tapasztalat).
2016. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Ezt a vizsgálatot a 11.-13. hét között KELL elvégezni.
2016. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Az orrcsont egyértelmű hiánya nem jó jel sajnos. További vizsgálat kell mindenképp.
2016. dec. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Tehát nem is a 3,2mm aggasztó hanem h az orrcsont nem látszik nagyon. Ettöl tartottam

Külföldön élek.De remélem is megmondják és nem fognak kertelni.

2016. dec. 21. 11:12
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

# 3 vagyok.


A 3,2 sem jó!

2,5-ig max 3-ig jó és a 11. és 13. hét között mérik. Ezen értéknél már magzatvízvételt szoktak javasolni (általában).


Mekkora volt a CRL? UH alapján és 10+2 hetes voltál?

2016. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
2016. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%
Menj először kombinált tesztre, 11 hetesen már megcsinálják, 34 ezer forint az Istenhegyin, de mindenhol 30 körül van az ára. Ha vérből sem jön ki normális érték, akkor vagy amniocentézis, vagy más drágább teszt (Prena, Nifty, ezeknél nincs hasbaszurás, csak vérvétel) megmutatja, hogy mi a helyzet.
2016. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%

Na nekünk elég friss még az élmény, és ha visszaforgathatnám az időt, mi viszont egy forintot nem költenénk a kombinált tesztre.

Nekünk magas kockázatot hozott ki down-szindrómára, megjártuk a poklok-poklát, javasolták az amniot, vagy a biopsziát, átbeszéltük, hogy mi vár ránk, ha beteg lenne a kicsi, (lelkileg azért ez is offra vágott rendesen) aztán mi az invazív vizsgálatok helyett végül a prena teszt mellett döntöttünk.

Eredménye: egészséges a baba.

A kombi teszt csak kb 90%-os pontosságú, meg az eredménye csak egy arányszám, amiből vagy te vagy az az egy beteg, vagy nem...

Mi nem estünk bele ebbe a kb 90 %-ba, így kaptunk egy jó nagy adag idegeskedést, meg nem kis többletkiadást. (persze a gyerekre semmit nem sajnálunk, félre ne értsétek, az egyetlen, ami számít hogy egészséges, de értitek...).

Aztán mi van akkor, ha úgy esünk bele a tévedési rátába, hogy nagy valószínűséggel egészségesnek hozza ki a babát, nyugodtan ülünk otthon a babérjainkon, aztán meg születéskor, vagy nagyobb magzati korban jön a feketeleves.

Ha lenne még babánk, a kombinált tesztre ezer, hogy nem pazarolnánk se az időt, se a pénzt, ha megteheti a kérdező, a prena-t javaslom, az külföldön is tuti megcsináltatható (mondjuk azt nem tudom, hogy kombinált egyáltalán van e nálatok). Egyszerű vérvétel, nincs kockázat, gyors, pontos.

Legjobbakat kívánom.

2016. dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
En elmennek 3D vizsgalatra a 11-13. het kozott...inkabb a 13. heten. Nekem ikreim vannak es a terhesseg elej sajnos eleg rizikos volt, igy en megcsnaltattam a 3D-s es 4D-s UH-kat is. A 13. heten 3.2 mm-t mertek a kislanyom nyaki redojere, de azt mondtak, h ez meg rendben van. 21. heten is voltam 4D-s UH-n, m akkor is vizsgaljak a Down-szindroma jeleit, ugyanis az ujjpercekbol is meg lehet allapitani. Ma mar 2 es fel evesek, es makk egeszsegesek. Szerintem igyekezz elvegezni minel tobb olyan vizsgalatot, ahol megerositest kapsz arrol, h valoban beteg-e.
2016. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!