Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen is fogyaszthatok...

Terhesen is fogyaszthatok édesítőszert?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap tudtam meg, hogy terhes vagyok és az lenne a kérdésem, hogy naponta 1 vagy 2 kávét iszom édesítőszerrel.Ez nagy baj és le kell raknom vagy nem? Köszönöm a válaszokat. :)
2017. jan. 20. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Én igyekeztem mérsékelni a fogyasztását terhesen. Alapból diétázom évek óta IR miatt, nem használok fehércukrot. Alapvetően nekem nincsenek fenntartásaim a szacharinnal kapcsolatban, terhesen azért igyekeztem napi néhány szemnél többet nem fogyasztani. Fruktózzal és xilittel is édesítettem vegyesen, mikor mivel.


Olvasgattam annak idején a terhességi diabétesz vonalon, hogy mivel lehet édesíteni és a cikkek szerint ugyanúgy használható a szacharin, ennek ellenére bár nem iktattam ki teljesen, én korlátoztam. Biztos, hogy nem okoz semmi bajt, de ha bizonytalan vagy, csökkentsd, vagy cseréld le másra (Fruktóz, nyírfacukor, stevia pl.)

2017. jan. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi mennyiségtől nem lesz bajotok, de tényleg próbáld természetes alapúra lecserélni. Én is sokat kísérleteztem, nekem az agave és az eritrit jön be. A kávét azt viszont biztosan lecsökkenteném 1-re maximum, vagy koffeinmentesre váltanék!
2017. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tassimo kávéfőzőm van itthon ami nem főz erős kávét illetve lehet venni többfajta kávé kapszulát hozzá. Reggel szoktam inni de azt is tejjel és 3 db édesítőszert szoktam bele rakni. Nagyon ritkán van az amikor délután is iszok egyet de ezentúl nem fogok délután inni csak reggel. :)
2017. jan. 20. 10:04
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is a koffein nagyobb gond, mint az édesítő. Én sem használok cukrot IR miatt, helyette xilit-et. Az mégis természetes.
2017. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Magyar ajánlások napi 200 mg koffeint engednek, külföldiek ennél többet, a dupláját. Napi 1 (ritkán 2) kávétól nem lesz semmi bajod.

Az édesítő nem mindegy, milyen, írd be a gugliba, amit konkrétan használsz és hogy terhesség, és próbálj egy viszonylag hiteles oldalt találni, ahol írnak róla.

2017. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz, se az édesítőtől se a kávétól. De az édesìtő helyett az eritrit tényleg jobb választás.
2017. jan. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!