Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagypocakos kismamák! Nektek...

Nagypocakos kismamák! Nektek átadják a helyet a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés
Nekem a legtöbb esetben igen, de inkább idősebb nénik, a fital generáció és sok pasi csak elfordítja a fejét, mintha nem látná a hasamat, pedig hatalmas pocakom van. A múltkor rá kellett szólnom a buszon egy fiatal lányra hogy adja már át a helyet, mert alig bírtam állni, és akkor átadta,de magától nem tette volna. Nektek milyen tapasztalatotok van? 37 hetes km
2010. máj. 13. 11:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Én 38 hetes vérvételre is állva utaztam a buszon :)) Elszomorító...
2010. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Én már nem kismama vagyok, hanem anyuka, két éves lurkóval, de meglehetősen pozitívak a tapasztalataim. Mindig kapunk helyet a buszon.


Az is igaz azonban, hogy kaptunk már helyet hatalmas táskával utazó kisfiútól (aki maga is fáradt volt, mert karateedzésről jött, szerencsére két megállóval később újra le tudott ülni ő is), meg idősebb nénitől is, de tizenévesektől, vagy férfiaktól még sohasem.


A legtöbbször harmincas nők adják át a helyet. Valószínű azért, mert ők tudják, milyen érzés nagy hassal, karon ülő kisgyerekkel állni... A pasik meg szégyellhetik magukat!

2010. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%

Erre van egy jó történetem. Utaztam a 6-os villamoson, már 40 hetes voltam és minden nap mentem ellenőrzésre. Szóval ülök a villamoson, amikor odajön hozzám egy 80 és a halál közt lévő öregúr (de így ránézésre tisztes öregúrnak látszott) és azt mondja nekem, hogy én adjam át a helyem mert a fiatalok nem veszik észre magukat. Na ilyen pofátlanságot én még életemben nem hallottam, én álljak fel, mert a fiatalok nem álltak fel neki. Mondom szülés előtt negyven fokban a tömött villamoson még magának se fogok felállni. És még ő volt felháborodva, hogy visszaszóltam.


Aztán a másik eset, amikor a másodikkal voltam terhes nagy has kicsi gyerek az ölemben és senki nem állt fel, hogy átadja a helyét.


Olyan is volt, amikor azért szóltak meg, mert a magas lépcsős buszra a párom segített felrakni a babakocsit.


Elnézést, hogy ilyen sok lett, de eszembe jutottak és akkor bosszantottak, de most már csak mosolygok rajta.

2010. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Igaz, hogy nem tömegközlekedés, de leírom a tapasztalataimat: minden nap sétálok 2 éves lányommal itt a közeli utcákban, és főleg a járdán, amik elég szűkek a szépen növekvő virágok miatt. Szinte mindig mi állunk félre, hogy a szembe jövők el tudjanak menni, és még soha senki nem mondta, hogy köszönöm, sajnos. 35 hetes kismama
2010. máj. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
20 hónapos a kisfiam, de amikor még a pocimban volt, és már látszott, hogy terhes vagyok, soha nem adták át a helyet, csak az idősebbek. Volt olyan is (elég kellemetlenül éreztem magam), hogy egy idős néni odaszólt egy nem a napon barnult csávónak, hogy adja át a helyet. Erre a csávó végignézett rajtam, és visszafordult a nőjével beszélgetni.
2010. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

Mi New ork City-ben élünk. Pont tegnap beszélgettünk erről egy karibi barátnőmmel. Ki az aki feladja a helyét és ki az aki mereng a távolba pedig látja a pocakomat vagy békésen becsukja a szemét és vak...egész nap az irodában való ülés után marha fáradt lehet szegény a vasalt ingben makulátlanul.

Szóval a fehér férfiak azok akik bunkók. A feketék azok akik hamarabb észrevesznek és a spanyolok azok akik segítenek leginkább babakocsit felvinni a metróból, hellyel, stb....drágáim én mindíg arra gondolok, hogy remélem ezek a nagyon fáradt faszik feleségei hasonló élményben részsülnek és hogy anyjuk sem volt ezeknek mert nem volt aki megtanítsa őket nem mondom hogy az illemre, hanem arra, hogy a humánus gondolkodás minimális használata mekkora csodákra képes!

2010. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%
13.O2-es vagyok. Bocsánat New York City és napi 1O órát dolgozom most is.
2010. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon rosszak a tapasztalataim. Nekem eddig csak az ötvenen felüli emberek adták át a helyüket. Múltkor a villamoson állt egy középkorú hölgy, aki megkérdezte jó hangosan, hogy szerezzen-e nekem helyet. A villamoson egy csomó fiatal ült, és mégis csak egy 60-70 közti nő állt fel. 37 hetes km
2010. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is csak elvétve adták át a helyet amikor terhes voltam. De soha nem fiatalok vagy férfiak. Abban a pár esetben is idősebb vagy 30-40 körüli nők voltak.

Még 34-35 hetesen is állva utaztam Pestre az orvoshoz 50km-t volánnal.

Ami a legszebb volt az egészbe, hogy a buszon én voltam az egyetlen aki állt... Pedig akkor már szép nagy hasam volt.

Hát no comment...

2010. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
Ne aggódjatok, nekem eddig még SENKI nem adta át a helyet, úgyhogy nektek még szerencsétek van. Gondolom azért mert fiatal vagyok és 22 éves létemre úgy nézek ki mint egy 16...de hát akkor is! Párom szokott nagyon ideges lenni ettől, hogy mindjárt felállít valakit, de mindig mondom, hogy hagyja, nem akarok balhét. Viszont ő meg mindig átadja a helyet, terhesnek, kisgyerekeknek, sérülteknek, sőt még arra is volt példa, hogy látta, hogy egy hölgy magas sarkú cipőben állt, miközben a párom ült és neki is átadta a helyet! A hölgy nem értette, hogy miért, aztán párom elmagyarázta neki, hogy biztos jobban fáj a lába állni a magassarkú cipőben, mint neki életerős férfiként. Már csak ezért is háborodik fel... mindegy ez van sajnos :(
2010. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!