Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvízlevétellel kapcsolatb...

Magzatvízlevétellel kapcsolatban tapasztalatokat szeretnék. Kinek hogy zajlott? Meddig kellett otthon maradni?

Figyelt kérdés
Lègyszi aki le akar róla beszèlni inkább ne írjon. Köszi. Inkább olyanokat várok akik végigcsinálták.
2017. máj. 19. 19:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A Prena, Nifty 99%,ellentétben a méhlepény biopszia, és az amnio 100%. A vetélési esély 1 %. Nekem biopszia volt magán intézményben, az eredménnyel a mintavétel után 2 nappal már hívtak. Szerencsére negatív lett. Nekem magas kockázat miatt javasolták. Egy hetet voltam otthon utána. 18 hkm
2017. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
#10 Nem az egyes válaszoló vagyok, de genetikus nekem sem ajánlotta sem a prenát, sem a nifty-t. Az csak pár rendellenességre szűr (talán 3), az amnio pedig több, mint húszra. Illetve nem egyenértékű az amnioval, ha a prena vagy nifty pozitív akkor is el kell menni magzatvíz mintavételre, mert csak az ad pontos diagnózist.
2017. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A Prena 99,9%-os, ennyi az amnió is. Azt is emberek végzik, akik hibázhatnak. A dokim is mondta, hogy az amnió is tévedhet, és konkrét esetről is tudok, amikor az amnió pozitív lett, a kétségbeesett szülők megkérdezték, meg lehet-e ismételni, és ismétléskor meg negatív lett.

De nyilván ez ritka.


A Prena nem igazán téved, akkor kell utána az amnió, ha valaki el akarja vetetni a babát, mert csak azt fogadják el az abortuszhoz. Szóval ha a Prena pozitív, az eléggé biztos sajnos.


Az igaz, hogy az amnió több mindre szűr, ez kétségtelenül az előnye.

A Prena 7 féle dolgot tud: Down, Edwards, Patau és 2-2 féle nemi kromoszóma rendellenesség fiú és lány esetén is. Viszont a Down-on kívül a többi nagyon ritka, amire nem szűrnek, az meg még ennél is ritkább, mérlegelni kell, hogy ki mit választ, a vetélési kockázatot vagy azt, hogy mégis ő az egy abból a nagyon ritkából... (De olyanoknak, akiknek volt vetélése, pl. nem nagyon ajánlják az amniót tudomásom szerint, csak ha nagyon-nagyon indokolt.)

2017. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!