Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan élitek meg, ha az...

Hogyan élitek meg, ha az ismerősök/családtagok csalódottak a babátok nemét illetően? Volt ilyen nálatok?

Figyelt kérdés

Második lányunkat várjuk, mi nagyon örülünk neki. Ennek ellenére mindenki azt mondja: kár, hogy nem fiú, és mindenki azt hiszi, hogy mi csalódottak vagyunk. Olyan rosszul esik, és hiába mondjuk, hogy örülünk neki, nem hiszik el, csak azt mondogatják, kár, hogy nem fiú.

Igyekszem nem foglalkozni ezekkel az emberekkel, de azért mégis rosszul esik.

Nálatok volt ilyen?


2010. máj. 17. 08:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%

Komolyan????Ez annyira gáz!Még ha 5 lányod lenne..de akkor is!

Én ilyet még nem is hallottam. Rossz lehet neked!

2010. máj. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem, mert a második - elvileg, de pár hét múlva megtudjuk, ha megszületik - fiú. Viszont értem a gondodat, mert nekünk meg mindenki azt mondogatja, hogy jajj de jó, most már van ez is, az is, megvan a terv. Csodálkoznak, amikor mondjuk, hogy persze, hogy örülünk neki, pont úgy, mint egy kislánynak örültünk volna, hiszen tök mindegy a neme, a miénk! Ráadásul nem akarunk megállni kettőnél... Nekünk meg ezt nem érti senki.

Ne is foglalkozz velük, a lényeg, hogy ti nagyon boldogok vagytok! Ja és esetleg mondd azt a rokonoknak, hogy jobb így, mert legalább nem kell annyit költeni, a kicsi megörökli a nagyobb cuccait. :-DD

Boldog babázást nektek!

2010. máj. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk férjem családja a lányokat jobban kedveli. Minden gyermekemet lánynak szerették volna. Anyósom mindkét kisebbnél megálmodta, hogy lány lesz. Hiába mondtam, hogy fiú, érzem. Meg, hogy mindegy nekem, csak legyen. Most is vigasztalnak, hogy majd biztosan a negyedik lány lesz. Senkit nem érdekel, hogy én örülök a fiúknak. Én gyerekeket akartam és mindegy volt a nemük. Na meg az veri ki a biztosítékot, amikor azt mondják, hogy legalább a harmadik lány lehetett volna nem? Hát nem! Néha az agyamra mennek. Igaz rosszul esik, hogy a távolabbi rokon kislányokat többet látogatják, jobban ajnározzák, mint a saját unokáikat. Mindig dicsérik őket a fiúkat meg magasról letojják. Volt, hogy nagyon szomorú voltam emiatt, de lassan megszokom.
2010. máj. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Bunkó felfogásúak, ez a lényege. Szomszédunknak, két kicsi lánya van, imádnivaló a két gyerek. Az egyik 4, a másik 2 éves. Szoktak együtt énekelni az udvaron, A nagyobbik a karmester ahogy megadja a kicsinek a hangot, az tuti aranyos. Ne törődjél te senkivel, várjátok boldogságban a második lányotokat.
2010. máj. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nem semmi. nem tudom miért hiszik azt sokan hogy csakis az a jó és elfogadott dolog ha van kisfiú-kislány egy családban?!!! miért baj az egyeseknek ha csak fiai vagy lányai vannak valakinek!!! és azokkal miért nincsen "baj" akiknek csak egy gyerekük lesz???? valahogy azt látom itt nálunk is a lányok valahogy háttérbe szorulnak, mert az egyeseknek nem éppen büszkeség ha egy férfinak csak lányai vannak. az én férjem büszke arra hogy az első gyermeke egy kislány! és már alig várja hogy megvegye neki a kis pecabotját :-) az a lényeg hogy egészséges legyen és hát 34 és 38 évesen tényleg mindegy hogy lányunk vagy fiunk lezs...én mondjuk örülök a lánynak nagyon, de a fiam lenne is bolondulnék érte! :-)


21 hkm

2010. máj. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nálunk is anyósom a főkolompos, ő hajtogatja a legtöbbet...

Szegény baba még meg sem született, máris csalódtak benne. Nem értem, miért nem örülnek neki, hogy egyáltalán születik egy új kis emberke.

2010. máj. 17. 09:06
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Igen amikor közöltem velük , hogy az UH-n is megerősítették kisfiunk lesz, anyósom csalódottan megjegyezte, hogy "majd a negyedik lány lesz". Onnan már nem is volt érdekes. Állítólag apósom is csak a lánya születésének örült. Hozzáteszem,hogy nem szeretnénk negyedik gyermeket. Mindig hármat szerettem volna. Mondtam is nekik, hogy nem vagyok hajlandó ám addig szülni még lány nem lesz csak azért, hogy a kedvükre tegyek. ;)
2010. máj. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nálunk is a párom anyukája volt az aki kislányt várt, mert van már egy kisfiú unokája. Mi már a 12 hetes Uh-n 70%-ban tudtuk, hogy kisfiú. Mikor mondtuk a jó hírt, akkor az volt a reakció, hogy "lehet abból még lány". Hát nem kommentáltam a dolgot, hanem otthagytam őket...

A 18 hetesen megerősítették, hogy fütyis :-) a gyerek. Anyósom szemmel láthatóan csalódott volt, aminek hangot is adott, mire közöltem vele, hogy ha ennyire nem várja a kisfiúnkat, akkor nem is fogom erőltetni, hogy találkozzanak. Mi nem visszük hozzá, majd ha akarja látni, akkor jön. Erre elhallgatott és azóta pozitívan áll hozzánk. Remélem így is marad....

2010. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
mond neki a 10. hátha fiú lesz!hátha a falramászik!
2010. máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%
Második vagyok. Az jutott még eszembe, hogy egy ismerősünk azt mondta, az, hogy milyen neműek a gyerekek, 20 év múlva tök mindegy lesz. Ugyanis a lányok fiúkat, a fiúk pedig lányokat hoznak a családba, akik valamelyest azért szintén a mi gyerekeinkké válnak... Szerintem ez nagy igazság!
2010. máj. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!