Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen fájdalomcsillapítót...

Milyen fájdalomcsillapítót szedhetek be, hogy ne ártsak a babának?

Figyelt kérdés
Nagyon fejfájós vagyok.9 hetes kismama
2007. nov. 22. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy tudom a paracetamol tartalmúak kis dózisba nem ártalmasak, nekem ezt mondta a doki és a kismamakönyvek is ezt írják. Ha nem muszály azért ne szedj be gyógyszert!
2007. nov. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Szia,nekem Algopyrint javasolt az orvosom!
2007. nov. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg azt javasolta, hogy tűrjek.

És én tűrtem is.

Hidd el a szülési fájásokhoz képest egy fejfájás kutyafüle.

Nekem migrénem is volt, úgyhogy tudom mit beszélek.


Sok sikert és boldog babavárást kívánok.

2007. nov. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia!9 hetesen ne nagyon gyógyszerezz,sztem.Nekem is sokat fájt,én frontérzékeny vagyok.A védőnő nekem a homeopátiás bogyókat ajánlotta,de ott is többféle van,fejfájás típusától függően.A gyógyszertárba mondd el milyen tipusú a fejfájásod,pl:elől,vagy hátul fáj,evés után,stb.,és akkor olyat ad.Nekem jó volt.Próbáld ki,nem drága,500Ft körül van.
2007. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,nekem olyan 10.hét környékén jeletkezett a fejfájás először.Azóta minden nap,van,h reggeltől estig fáj.Nem vettem be még rá semmit.A kezdeti erős görcsök kicsit enyhültek azóta.Nem kellemes de el lehet viselni.

Valamelyik válaszoló páhuzamot vont a szülés fájdalmai és a fejfájás közöt.Neki mondanám,h a szülést viszonylag hamar letudja az ember,de amikor hetek óta minden nap fáj a feje,nem erősen,csak az az állandó kikészítő fájdalom,azt már elég nehezen bírja.Aki enm votl még úgy,h huzamosabb ideig fájt volna valamije,nem nagyon csak egy kicsit,az nem tudja,h miről beszélek.

14hetes kismama

2007. nov. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is migrénes voltam, tudom, ez milyen.

Most 12 hetes vagyok, hál isten nem sűrűn és akkor sem nagyon, de fájogat a fejem.

Algopyrint szokott adni a doki, de csak indokoltam és kis mennyiségben.

A homeopátiás szerek ennél talán jobbak, de én is azt tanácsolom, veszélyes korban vagy, próbáld mellőzni.

Inkább igyál sokat (ez növeli a vérnyomást és csökkenti a fejfájást)legalább napi 3 litert, mozogj masszírozd a fejed és légy levegőn amennyit csak lehet. Nála ezek beválnak.

PRbólj gyógyszer nélkül meglenni, ha nagyon nem megy, konzultál orvosoddal.

2007. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is fejfájós vagyok, és azt mondta mindenki, hogy tűrjek!

Kipróbáltam a homeopátiás golyócskákat, nekem az atropa belladonna 15 ch-s vált be. A lényeg az, hogy előtte és utána fél óráig ne egyél és ne igyál semmit.

Azért ha nagyon fáj egy fél algopyrintől nem lesz semmi baja a babának. Szerintem sokkal többet ártunk, ha napokig, hetekig fetrengünk a fájdalomtól

16 hetes kismama

2007. nov. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!