Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babahordozó, mózeskosár,...

Babahordozó, mózeskosár, "mire jók"végülis?

Figyelt kérdés
a hordozót ugye belehet rakni a kocsiba,úgyértem gyerekülés "helyett"?Szóval nem kell külön venni ha van hozzá hordozó ugye?Még mire jó?És a mózeskosár?Mi célt szolgál?Ne nézzetek hülyének,de tényleg nemigazán tudom ponosan miért is jók/kellenek ezek?És köszönöm ha leírjátok nekem:)
2010. máj. 19. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a négyfunkciós babakocsira gondolsz, akkor a hordozó rész az, amit az autóba be lehet kötni (csak ebben lehet szállítani a babát autóban), és gyakran a babakocsi vázára is rá lehet illeszteni. Így nem kell kivenni a gyereket a hordozóból. Hátránya, hogy a baba nem vízszintesen fekszik benne, hanem magzatpózban.


A mózes részt szintén rá lehet illeszteni a babakocsira, illetve néhány modellnél ezt is be lehet kötni az autóba. Mózesben a baba gerince egyenes, újszülötteknek ez nagyon fontos.

2010. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én olyan babakocsit vettem, amihez hordozó, mózesrész és sportrész csatlakoztatható!

A hordozóban vittem mindenhová a babát, mikor megszületett, és a kocsiban is, azt használtam!

A mózesrészt csatlakoztattam a vázhoz és így altattam és sétáltunk + a nap nagy részét ebben töltötte a baba! A mózes, azért jó, mert a baba kényelmesen tud pihenni az egyenes felületen!

A sportrészt csak akkor szabad használni, amikor a baba döntött háttámlával stabilan ül! Én 5 hónapos korától használom!

2010. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hordozó a kocsiba kell, általában 9 kilóig ezt szokták használni és az ennél nagyobb gyerekek használják az autósülést. Tehát hordozó mindenképp kell.


Mózes: nem tudom milyen mózesre gondolsz. Van olyan, ami a babakocsi része, arra rátehető, levehető, ezt használják addig, amíg a baba nem tud ülni, csak ebben tud rendesen vízszintesen feküdni. Van olyan mózes is (pl kosár) , ami nem tehető rá babakocsi vázra, autóban nem szállítható benne a baba, na ezt én sem értem mire jó!

2010. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek:)Igen,arra a mózesre gondoltam,amit "adnak"némelyik babakocsihoz is.Na most ha se hordozót,se mózest nem adnak,(vagyis nemtartozik az árba)akkor mibe/min fekszik a baba?Úgyértem a babkocsiba mibe?Akkor végülis abba alapból van mózes nem?Mert hogy az vízszintes.Babahordozót azért szeretnék,vagyis olyan babakocsit amihez tartozik hordozó is,hogy a kocsiba betudjuk kötni majd,hogy abba "szállítsuk".Csak ezt a mózes dolgot nem értettem hogy végülis mire jó.
2010. máj. 19. 23:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb babakocsiknak gyakran tartozéka a pouha, nem merev falú mózes. Kézben, rövidebb távon ebben is lehet szállítani a babát, illetve bele lehet tenni a babakocsi fekvőrészébe mózessel együtt. Egyfajta szűkítőként szolgál. Illetve nekünk az első hónapban ebben aludt a babánk a nappaliban, mert nem volt szívünk a gyerekszobába száműzni, amikor a szülei a nappaliban élik az életüket. Így megspóroltuk a bébiőrzőt is. :-)


Ha a babakocsinak nem tartozéka a puha falú plusz mózes (a keskenyebb típusoknál), akkor a babát közvetlenül a fekvőrészbe kell fektetni. Persze lehet alá tenni plédet, a feje alá meg tiszta pelust.


Hordozót külön is lehet kapni, és általában biztonságosabbak ezek, mint amiket babakocsihoz, szettként árulnak.

2010. máj. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha autoval is utaztok, akkor a hordozot nem uszod meg, mert anelkul tenyleg nem utaztadhatod a babat.

Ha kompatibilis a babakocsival az meg jobb, mert amikor rovid idore hagyjuk el az autot (mondjuk nem setalni megyunk, csak beugrok a boltba, vagy ugyet intezni), akkor hordozostol veszem ki a gyereket. Ez kulonosen jo akkor, amikor a baba bealudt utkozben, mert igy fel sem ebred. Hideg, vagy esos idoben is elonyos.

En egyik babamnal sem torekedtem arra, hogy legyen mozes, inkabb teljesen fektetheto, labzsakos kocsit vettem, ez jo ujjszulott kortol is. Ha szel volt, akkor felraktam az esovedot, hogy ne fujjon be a kocsiba.

Van egyebkent ujszulott kortol hasznalhato autosules is (0-18 kg-ig). Hat, en nem tudom elkepzelni, hogy ebben hogyan lehet kenyelmesen es biztonsagosan utaztatni egy ujszulottet, elhiszem, hogy hivatalosan lehet, de gyakorlatilag en nem tennem bele. Nekunk van ilyenunk, mert a nagyobbik gyerek hamar kinotte a hordozot (hat honaposan), nem sulyra, mert ugy elvileg 13 kg-ig jo lett volna, hanem hosszusagra, erte a feje a hordozo kupolajat, a labat pedig kilogott. Ezert vettunk ilyet, mert ezek az ulesek donthetok. A hat honapos fiamnak mar tokeletes volt, a picit csak egyszer probaltuk bele, de elveszett az ulesben, nyeklett ossze-vissza, hiaba volt hozza fejszukito. Meg a hordozoban is eleg viccesen neznek ki a korhazbol valo hazajutaskor, mert meg egy nagyobb ujszulott is aprocska benne, foleg, hogy teljesen osszehuzzk magukat. Nekem mindket babam teli, vicces volt, mert szinte ki sem latszottak, amikor elhagytuk a korhazat, olyan volt, mintha csak iverallal es takaroval tomtem volna ki a hordozot.

2010. máj. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A többfunkciós babakocsi alapja a sportkocsi, ez a sima döntött kocsi, amit legtöbbször látsz az utcán (képen a jobb oldali: [link] . Ennek a huzatát lehet levenni, ülését hátradönteni és úgy rácsatlakoztatni a hordozót és a mózest.


Ha nincs mózes tartozék külön, akkor 2 variáció van:

1. maga a babakocsi mózeskosaras, tehát csak erre a célra használható, nem alakítható sportkocsivá és nem tehető a vázra hordozó (szerintem ez nagyon nem éri meg)

2. a sportkocsi része vízszintesre dönthető (itt figyelj arra, hogy a vízszintes tényleg vízszintes legyen, ne csak 160 fok) Ha télen még akkor a babád, hogy használjátok a mózes részt, akkor ez a leengedhető sport kocsi nem annyira jó, mert nem tartja úgy a meleget.

2010. máj. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!