Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha terhesség...

Mi van akkor, ha terhesség alatt egyszer sem megyek el a háziorvoshoz? Feltétlen bele kell pecsételnie a kiskönyvbe?

Figyelt kérdés
2017. aug. 6. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, nekem semmiféle ultrahangon meg sehol soha nem kérte senki. Egyáltalán. Kórházba is magánba járunk, ott se kell senkinek. Nem kétlem, hogy van, aki hasznát veszi, de nekem nem kellett egyetlen egyszer sem senkinek. A védőnőn kívül.
2017. aug. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
42%
De amúgy én sose tudom, hogy sírjak vagy nevessek, mikor valaki meg akarja nekem magyarázni, hogy márpedig elkérik a kiskönyvet. Mintha én hazudnék. Oké remek. Nyilván nem ugyanoda jársz, ahova én. Én sose mondtam, hogy senkitől sehol sem kérik, egyszerűen leírom, hogy TŐLEM sehol sem kéri és kérte soha senki, pedig minden vizsgálatot megcsináltatunk, amit kell, sőt még többet is és már mindjárt szülök, szóval csak tudom már, hogy használom-e valamire vagy sem. De biztos hónapok óta álmodok vagy hülye vagyok... hát ilyen is van. Hülye is lettem volna menni a háziorvoshoz, csak azért, hogy a védőnő nézegethesse a nevét a kiskönyvben, mert az én kiskönyvem kb. ennyit ér. Kitöltve is kb. ilyen szinten van, a védőnő azt se töltötte ki, ahol fel van tüntetve, hogy "a védőnő tölti ki" pedig megkapta hozzá a megfelelő papírokat, amiről csak át kellett volna írnia, amit kell abba a rovatba. De neeem, nem. Viszont én menjek már el a házi orvoshoz, hadd örüljön. Frászt.
2017. aug. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
39%

Némelyikőtök úgy csinál,mintha valami bérgyilkos lenne a háziorvos 😂😂😂😂

Úristen 😑😑😑

Bárcsak ennyi gondom lenne a terhesség alatt...

2017. aug. 9. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, mindenkinek megvan a maga gondja terhesség alatt, épp ezért nem hiányzik sok embernek egy 180. felesleges kör akárhol is. Más is vetélt, más is aggódik ezért-azért a terhesség alatt, más is veszélyeztetett, más is fekszik heteket a kórházban, stb.

Szegeden speciel úgy van, hogy járkálsz a területi védőnőhöz, meg adott esetben a magánorvosodhoz, de tőlük nem kapsz pecsétet, hanem a pecsétért külön kell menni egy kötelező terhesgondozásra, ahol jóformán semmi nem történik, és annak ellenére üldögélsz órákat arra várva, hogy sorra kerülj, hogy időpontra mentél. Ha bejutottál nagy nehezen az itten védőnőhöz, akkor megy ugyanaz a hülyeség, mint a körzetinél, a semmiről dumcsiztok 20 percet, meg másolgatja a kiskönyvbe az épp aktuálisan (magánorvosnál) elvégzett vizsgálatok eredményét. Majd ha végeztél, átküld a nődokihoz, ahol eddig szintén vártam megint legalább 30 percet arra, hogy szívhangot nézzen, miközben már rég érzem a magzatmozgást. Ha véget ért a 2 órás procedúra, megkapod végre a megérdemelt pecsétedet.

Aztán mehetsz a magánorvosodhoz megint, meg közben rohangálhatsz a körzeti védőnőhöz is gyakorlatilag a semmiért.


Na, nekem ezek után semmi szükségem arra, hogy még a házidokinál is üldögéljek órákat a semmiért, nyáron a sok göthös, erősen megizzadt nénike és bácsika között, ősszel, télen meg a lázas, köhögős, esetleg influenzás betegek közt.



Többieknek köszönöm a választ!

2017. aug. 9. 08:09
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Így mostmár érthető.

Nálunk csak a terheskiskönyvet kell aláíratni (soron kívül) a háziorvossal.

Havonta kétszer kell járni védőnőhöz időpontra,ahol megcsinálja a vérnyomás-súly mérést,vizeletet néz,megkérdezi van e kérdésem és mehetek is.

Olyan 15perc kb.

És ott rögtön meg is kapom a pecsétet. Nőgyógyászhoz csak ha gond van akkor kell menni.

Nem tudtam hogy felétek így megvan bonyolítva,így elnézést kérek.

Nekem se lenne kedvem annyit sz@rakodni.

2017. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A másik "idióta" vagyok, aki háziorvos "ellenes". A kérdezőhöz hozzátenném még azt, hogy nekem meg 2x40 kilométert is kellett volna még ezen kívül autóznom a háziorvos miatt a nagy semmiért. Majd pont. Ha itt lenne a sarkon ÉS nem kéne a göthösök között várni úgy, hogy ha pisilnem kell (és folyton kell) akkor csak olyan wc áll rendelkezésre, amit a legnagyobb jóindulattal is max BUDInak lehet nevezni akkor esetleg elmennék, akkor is, ha konkrétan semmi jelentősége, de így bolond leszek,nekem aztán mondhatja a védőnő, hogy hát de menjek el, hogy beleírja magát a kiskönybe. Megy fene. Váltani meg nem fogok, csak azért, hogy közelebb legyen, mert akkor mikor beteg vagyok vagy egyéb nyűgöm van, amire tényleg kell, akkor viszont az orvos maga nagyon jó.
2017. aug. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!