Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan készüljek fel a szoptat...

Hogyan készüljek fel a szoptatásra?

Figyelt kérdés
Most futottam össze egy régi barátommal, akiknek 3 hónapos kislányuk van. Ő mondta, hogy nagyon alaposan készüljek fel rá, 24 órás munka, és nagyon nehéz megtanulni meg jól csinálni. Könyveket vagy tanfolyamot vagy bármit tudtok javasolni?
2010. máj. 29. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

jól beléd tette az ideget bár vannak akik megközdenek a szoptatással azért nem kell félj egyszerű dolog. Pár apróságra kell odafigyelni és ha van tejed akkor ez alkalmanként 10 15 perces elfoglaltság. nem 24 órás. Azért kérdezz meg mást is rajta kívül ha van kismama a környezetedben!

Ha a védőnő jó Ő is tud segíteni. Szerintem kezdj el szoptatni és ha valami nem megy itt is kérdezhetsz segitenek a lányok vagy utánaolvasol a neten.

2010. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Hát azért nem mondanám, hogy a szoptatás 24 órás munka. Abban viszont igaza van az ismerősödnek, hogy mire megeteted, lerakod a babát, aztán leszívod a maradék tejet, sterilizálsz, szinte kezdheted elölről az egészet. Az enyém 10 hónapos koráig szopott. Nehezen indultunk, mert császáros is voltam (később indul meg a tejelválasztás), meg bénáztunk is mindketten, de összeszoktunk. A lényeg, hogy kényelmesen helyezkedj el hozzá, nyugalomban legyetek Ti ketten. És, hogy kérj segítséget majd a kórházban a csecsemősöktől, vagy akár más - gyakorlott - anyukáktól. Nem ciki, sőt sztem örömmel fognak segíteni. És ne várd, hogy kellemes érzés lesz maga a szoptatás, mert az elején még fáj.

Olvasnivalóért meg írd be a google-ba, hogy "sikeres szoptatás".

2010. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ez a 24 órás munka max az első 2-3 napban áll fent míg be nem lövell a tejed mert addig sírni fog a baba és folyamatosan szopizna. De én ezt sem hívnám 24 órás elfoglaltságnak.

Amúgy majd a védőnő vagy a csecsemősök mindent meg fognak mutatni, nem kell emiatt külön tanfolyamra járnod :)

2010. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Dehogyis, nem kell felkészülni sehogy! Azért a legtöbb nőnek megy magától, ni izgulj! Eleinte pár napig nagyon fájdalmas de utána semmi. Nehogy ezen idegeskedj!
2010. máj. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem egyáltalán nem volt fájdalmas. kifejezetten szerettem mert akkor 20-30 percig ( az elején aztán rövidül az idő ) pihentem, mert csak feküdni kell. annyi a lényeg hogy ne görcsölj rá, ha nem indul be rögtön ne aggódj. biztos minden rendben lesz.
2010. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elmentem a szülésfelkészítő tanfolyamra és az egyik alkalommal a szoptatásról volt szó. Ez nagyon hasznos volt, de ennyi. Más módon nem készültem rá. Császáros voltam, de nem volt semmi probléma. Nekem is és a fiamnak is rögtön ment minden. Ráadásul 5-10 perc alatt jól is lakik, szóval nem mondanám 24 órás elfoglaltságnak.
2010. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem készültem rá sehogy. A kórházban összehangolódtunk és azóta minden megy természetesen. Nem kell parázni. Az elején fejtem csak,mert nagyon feszült. Most 11 hónapos a fiam és még mindig szopik. Lehet szerencsések vagyunk,nálunk ösztönszerűen működött.
2010. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Szia!Ne aggódj, ösztönösen menni fog a dolog!Felénk a kórházban mikor kihozzák hozzád a babát a csecsemős megmutatja hogy kell fogni a babát hogy jól menjen a szoptatás.De mire hozzám kiértek már a kisfiam jól lakott és tisztába is volt téve pedig első baba volt!Én is féltem de mikor ott volt a kezemben minta legalább 2-3 éve ezt csináltam volna! :)
2010. máj. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!