Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati oldalkamra tágulat...

Magzati oldalkamra tágulat 10mm? 26. hetes.

Figyelt kérdés
4D ultrahangon jelezték hogy oldalkamrai tágulatot látnak ami 10mm. Fertőzésről beszéltek hogy megfázás volt vagy hasonló. Azt mondták ne aggódjak 2 hét múlva ellenőrizni kell. De mi az hogy ne aggódjak? Könnyű mondani.. Egy kisebb megfázásom volt de több hete. Azt mondják a 10mm határeset de én olvastam hogy ez tágulhat is tovább? Eddig minden genetikai vizsgálat rendben volt..most ha nem megyek 4D-re akkor nem is tudok róla mert legközelebb 30.hét körül kell menni UH-ra. Valakinek tapasztalat??? Nagyon félek.
2017. okt. 29. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nekünk szintén 26 hetesen mondták ezt, de akkor 12 mm volt, ami a terhesség során folyamatosan nőtt, de mindig határértéken volt. Én is kikészültem tőle, főleg, hogy az orvosok nem bocsátkoztak jóslatokba.


Lehet fertőzéstől, de lehet genetikai is. Én magam azóta sok embert megkerestem és találtam, akinek hasonló a története, és arra jöttem rá, hogy ez számos esetben örökletes. Lehet, hogy nekünk is van tágulatunk, csak anyáinkat még nem nézték ultrahanggal, de 4D-vel tutira nem, és nem derült ki.

Igazi gond akkor lehet, ha több oldalkamra is tágul egyidejűleg. Ezt onnan tudom, hogy egyszer a koponyaultrahangon az orvos odahívott egy gyakornokot, és nagyon halkan ezt mondta neki, én meg füleltem. De nekem nem mondta volna, hogy anyuka, ne aggódjon. Tudod, nem kockáztatnak.


Az a kisfiam, akivel ez történt, már 7 éves, okos nagyfiú, a tágulatot születése után 4 hónappal elnőtte.


Legjobbakat, és írd majd meg, mi történt!

2017. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen csak lehet olvasni a vízfejűséget..olyan borzasztó. Nagyon aggódok. Jövőhéten kell ellenőrzésre mennem nagyon remélem hogy minden rendben lesz. Genetikán voltam a 12 hetes meg a 20 hetesen is minden rendben volt..
2017. okt. 30. 08:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Fertőzés pedig lehet olyan is amit észre sem veszünk? Így emiatt születhetnek fogyatékossággal is?
2017. okt. 30. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!