Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babájukat váró kismamik!...

Első babájukat váró kismamik! Nem féltek attól, hogy valamit rosszul fogtok csinálni?

Figyelt kérdés
Én nagyon tartok tőle,hogy bénázni fogok a kórházban és itthon is.Ezért teszem fel néha magamba a kérdést,hogy valóban érett vagyok erre a feladatra?
2010. jún. 11. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is pont így érzek! Föleg mert nagyon fiatal vagyok (22), és az életben mindig elhárítottam magamtól minden felelösséget, és utálok rendszer szerint élni. Hát most muszáj lesz!:) Félek, hogy mindent el fogok rontani, vagy nem tudom megjegyezni elsöre ha valamit mutatnak nekem, hogy megszólnak azért mert nem akarok szoptatni, és még nagyon sokmindentöl. Remélem majd nem esik ki a kezemböl a baba:)

De ne aggódj nem lesz semmi gond, hamar belejössz!:)

2010. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök normális érzés, kb 2 hónapos volt a fiam, amikor úgy éreztem, h meg fogom tudni csinálni:)

Előtte állandóan paráztam, h mit felejtek el, h biztos ezt akartam-e, megriasztott a felelősség, beleszédültem a gondolatba, h gyermekem lesz.

Azt án eljött a szülés, hazajöttünk, néha eszembe jutott, h vajon jól csinálom-e, és mint írtam, kb 2 hónapos volt, mikor azt éreztem, h jó vagyok az anyaságban:)

Azóta összhangban vagyunk, időnként felmerül bennem is kérdés, h jó-e így, de akkor felhívom a védőnőmet, megkérdezem, vagy a gyerekorvost.

Anyukám már nem él, anyósomat meg inkább nem kérdezem semmiről.


Fel a fejjel, menni fog, minden szépen kiforrja magát, megszerzed a kellő önbizalmat, tapasztalatot, és boldog család lesztek:)

2010. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Első válaszoló,mintha én írtam volna a választ.Én 23éves vagyok.De néha tényleg annyira bizonytalan vagyok a babával és az anyasággal kapcsolatban.Mennyi idős terhesek vagytok?

2010. jún. 11. 22:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Hello! Én is 22 éves, és 22 hetes terhes vagyok:)! Én is félek, főleg hogy sok mindenben én elég konzervativnak és szigorúnak érzem magam és nem tudom hogy ez később mennyi problémát fog szülni!? Attól is félek hogy hogy fogom tudni mondjuk a gyereket a mamánál ott hagyni? Nekem ilyen félelmeim vannak!

De bizti megküzdök majd vhogy vele:)!

Mindenkinek jó babavárást

Üdv Jucus

2010. jún. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
sziasztok.én 31 leszek holnap után,a kislányom 3 hónapos.végigparáztam a 9 hónapot,hgy hogyan fogom csinálni azt a bizonyos"anyaságot".nos,meg kell nyugtassak mindenkit,menni fog nektek is!a kórházban pelenkáztam életemben először,mintha mindig is ezt csináltam volna.ma lázasodott be először a picim,(oltás)a kúpot úgy adtam neki,mintha minden nap ezt csinálnám.a férjem totál rosszul van,ha problémát kell megoldani,egy igazán trotykós popsit kell kipucolni,vagy ha a picúr csak "úgy "magányában üvölt...és akkor jön ANYA.baromi jó érzés nagybetűs anyának lenni,egyszerűen ráérez az embr lánya az első pillanattól.....NYUGI!!!!mindenkinek boldog,egészséges babavárást
2010. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én elég pozitív vagyok az egész dologhoz, pedig 19 éves vagyok. Semmitől nem tartok úgy igazán. Lehet majd később fogok.:)

Elhatároztam,h. segítség nélkül fogom megoldani az első heteket is. Persze anyós már ugrál,h. majd ő mindennap fürdeti a babát, meg segít szoptatni, meg majd takarít, de erről szó sem lehet. Én úgy érzem, ezek a dolgok a mi személyes,meghitt családi dolgaink, nem kell segítség! Bár lehet ha a gyerek az egész éjjelt át sírja majd másképp gondolkozok, de eldöntöttem, akkor is a fürdetés a szoptatás csakis a miénk lesz a párommal.

11h km.

2010. jún. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! nekem is jár ilyesmi az eszemben néha, szerintem a kórházban elsőre úgy is béna leszek :D hiszen olyan kis csöpp lesz ez a baba, hirtelen azt sem tudom majd hogy fogjam meg :) nem hogy neki álljak szoptatni :D de remélem hamar belerázódok, meg gondolom majd segítenek a nővérek. Itthon eleinte tutira feszült leszek, folyton figyelni fogom a babát, hogy vajon jól érzi e magát meg ilyenek :D Én késznek érzem magam a feladatra, de nem mondom, hogy elsőre mindent szuperül fogok csinálni. Majd belerázódunk nem? :) lesz bőven időnk :)

23 éves 23 hetes kismami :)

2010. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.
2010. jún. 12. 10:25
 9/9 anonim ***** válasza:
29 vagyok, egyáltalán nem tartok semmitől. Valahogy természetesnek veszem. 14 éves korom óta a magam ura vagyok. Eddig amibe belefogtam minden sikerült, igaz soha nem is gondoltam rá, hogy egyszer én is csődöt mondhatok. Pozitív a hozzáállásom mindenhez, eszembe sem jutott ez a gondolat, hogy esetleg "valamit rosszul fogok csinálni".
2010. jún. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!