Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folsavat meddig kell szedni,...

Folsavat meddig kell szedni, van olyan terhesség alatt, hogy folsav túladagolás vagy az végig hasznos vitamin?

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
60%
Külön csak folsavat,a 12.hétig kell szedni,utána már nem.De a terhesvitaminokban is van valamennyi,de kevés.Így tulajdonképpen végig szeded(ha szedsz ilyet),de igazából az első hetekben van jelentősége...
2010. jún. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
A folsav szedése az első trimeszterben a legfontosabb, de utána is ajánlott. Én eurovit Folsavat szedek, napi 2 tablettát (reggel/este) a betegtájékoztatón olvasható a javaslott napi beviteli érték és a további hasznos tudnivaló. Kellemes babavárást! 18hetes kismama
2010. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
A terhesvitaminokban nincs kevés folsav. Pont annyi van bennük, amennyi kell: 0,8 miligramm. A kismamák szoktak túl sokat bevenni parázásból, 3-4 grammot is akár, amennyit csak a súlyos, sarlósejtes vérszegénységben szenvedőknek lenne indokolt.
2010. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a 14 hétig mondta a dokim, napi 2x3mg-ot. Utána nem kell, csak ha kifejezetten mondják.


Kedves utolsó:

A kismamák nem parából szedik, hanem ez egy bizonyított tény, hogy már a terhesség előtt ajánlott szedni, a genetikai rendellenességeket megelőzendő. Persze nem csodaszer, de sokkal kisebb az esély ilyen jellegű bajra, ha szedik a megfelelő mennyiségben!!!


üdv

31h

2010. jún. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Teljesen egyetértek. (Előző vagyok.) De én a 3-4 grammra mondom, hogy para! Az egyszerűen SOK,8 mg pont elég - de már a tervezett terheség előtt egy hónappal szedni kellene...
2010. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
0,8 mg akart lenni, nem 8.
2010. jún. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!