Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ruhát vegyek a szeptemb...

Milyen ruhát vegyek a szeptemberi babámnak?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, mert bizonytalan vagyok.

Az rendben, hogy legyen 5-6 db mindből, de mivel szeptember végén fog megszületni ezért nem tudom mitévő legyek.

Vegyek rövid ujjú body-t, vagy hosszút? rugdalózót is rövid, vagy hosszú ujjút? És ez legyen 56-os, vagy 62-es? Ti mit vesztek, illetve milyet vettetek?

Köszi: 25 hetes


2010. jún. 14. 08:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél úgy, hogy legyen rövid újjú body hosszú újjú rugival, és újjatlan rugi hosszú bodyval. 56-ost tényleg hamar kinövi, abból max 3 garnitúrát, bár ez attól is függ, hogy mekkora mérettel születik, és milyen gyorsan hízik eleinte. Meg szerintem biztos kapni fogsz, nálunk sokszor azt hoztak ajándékba, ruhákat. vagy kérj azt, amikor jönnek, és kérdezik, mit hozzanak, ha kevés lenne. Amikor ilyen pici volt, és simán felhajtottam az újját, nem volt kényelmetlen neki.
2010. jún. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez úgy van hogy ha a body hosszúújjú akkor egyszerübb az ujjatlan rugi de ha a body ujjatlan v. rövidújjú akkor a rugi legyen h. újjú. könnyebb feladni.

a rugik mellett érdemes venni harisnyát és kertésznacit is puha anyagból.

éjszakára zipzáros rugit vagy hálózsákot mert az nagyon bosszantó ha pelenkázol éjjel kettőkor és már harmadszor rontod el a patentolást. tapapsztalat.

kiöltöztetni ilyenkor még nem kell ezt mindenki megérti majd neki a rugi a legkényelmesebb. méretben pedig most mindenképp 62-eseket és 68-asokat mert az is nemsokára köv. fog ha pedig szülés elött állsz majd és megmondják hogy kábé mekkora baba lesz akkor érdemes megvenni az 56- ost vagy esetleg az 50-est -48 cm-es lányomon bőven lötyögött az is.


Kellemes vásárlást!

ja és érdemes kerülni a plüsst és a hátul patentost. legegyszerübb az elöl y formában patentolható rugi nappalra.

2010. jún. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem még ráérsz ruhákat venni. Igazából a szülés előtt egy hónappal kell beszerezni azokból a méretekből, amelyek szükségesek lehetnek. Szülés előtt egy hónappal már lehet sejteni, hogy kb. mekkora lesz, de még itt is érhetnek meglepetések. Inkább kérdezz rá az orvosodtól akkor, hogy mekkora babára számíthatsz. Lehet, hogy megveszed hiába az 56-ost, mert kicsi lesz. Most még a "nagyobb" méretű darabok között válogass (67-es mérettől...). Vegyél nyugodtan neki majd rövid ujjút is, hiszen a lakásban is kell lennie valamiben, ráadásul a szeptember elég kiszámíthatatlan, még simán lehet akkor jó idő... Rugdalózóból is nyugodtan vehetsz rövid ujjút is, mert a lakásba úgyis fog kelleni. Tehát tanácsolom, hogy most még ne vegyél újszülött méretet, mert nem tudni, hogy kb. mekkora lesz a pici. Majd az utolsó hónapban szerezd be ezeket a kisruhákat.
2010. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még nem akartam vásárolni, egyenlőre tájékozódom. Még a neme sem biztos, így a 30. hétig biztos nem veszek semmit.

Köszi az eddigi segítségeket, bár ez még így is "kínai" nekem:) A pelus vásárlás könnyebbnek tűnik még most:)

2010. jún. 14. 09:16
 5/5 anonim ***** válasza:
szia! én is szeptemberre várom a picit. Sokat agyaltam már ezen én is. Vettem neki egy pár 56-os rugit, plüss és pamut vegyesen, bár én elég picike vagyok (155 cm), így remélem (de csak remélem :-)) nem lesz óriás bébim. Bár a pocakom már nagyon nagy, hozzám képest. :-) Van egy pár kertész nadrág is, ezek is 0-3 hósakra valók, pamut és plüss, valamint bodyk. Ezek hosszú és rövid ujjuak egyaránt, mert a lakásban szerintem is jó idő lesz. Bár most nem tudom, hogy ha ennyire kitolódik a nyár, akkor lehet még napozót is venni kell neki. :-) Én inkább vastagabb rucikkal készültem. Ja és én már jórészt megvettem és megkaptam mindent, mert félek, hogy ha bejön a meleg már nem lesz erőm kimozdúlni. Plussz még néhány kissapi és zokni, meg harisnya és egy levegőztető zsák, amit szintén lehet kinő mire annyira hűvős lesz, hogy ráadjam.Lehet, hogy én már túlzásba is estem, de már nagyon várom a picur fiamat. :-) (és igazából használt dolgok, nem kerültek sokba) Újból én nem tudtam volna anyagilag ennyi mindent finanszírozni. Jó babavárást és könnyű szülést neked.
2010. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!