Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a HPV szűrésem...

Pozitív lett a HPV szűrésem eredménye. Hét hetes terhes vagyok, a vizsgálat még hamarabb történt. Az eredményt ma tudtam meg. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Mire számítsak?
2010. jún. 15. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


ezt találtam Neked:


"Magasabb kockázati típusba tartozó HPV vírusnál pozitív volt az eredményem.

A nőgyógyászom csinált citológiai vizsgálatot, ami negatív lett. Azt mondta, hogy ez ellen a vírus ellen nincs semmi, és amíg a rákszűrés negatív, addig nem is kell aggódnom, és nyugodtan próbálkozhatunk a babával.

Ezt én azért is fogadtam el, mert ha ez a vírus tényleg a méhnyakrák kockázatát jelzi, és tényleg nincs ellene semmi, akkor érdemes "sietni" a babavállalással. Most 5 hetes terhes vagyok. Rosszul döntöttem?


Válasz:

Én azt hiszem, hogy jól döntött. A HPV vírus fertőzésre (mint egyébként a többi vírusra sem) tényleg nincs specifikus gyógyszerünk, ha ilyen fertőzést észlelünk, akkor rákszűrő citológiai vizsgálatot szoktunk végezni, illetve úgynevezett kolposzkópos vizsgálatot, amelynek során a méhnyak felszínét kinagyítva áttekintjük. Ha ezek negatívak, akkor akut teendő nincs. Azt javasolnám, hogy ezeket a vizsgálatokat a terhesség idején 3 havonta ismételjék meg. Így biztonsággal végigvihető a terhesség. A legtöbb esetben az immunrendszer legyőzi a fertőzést, és a HPV eltűnik a méhnyakról.



Remélem kicsit megnyugtat!!!


Jó egészséget!

2010. jún. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így jártam én is,illetve csak HPV gyanús vagyok.A doki azt mondta,immunerősítés vitaminokkal,szülés után konizáció.Addig meg rágjam a kefét,h melyik altípusa a HPV-nek.A védőnőm szerint meg minden 2. nőnek van.
2010. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta az orvos, hogy szüléskor majd megplasztikázza a méhszájamat, kivágja azt a szemölcsös burjánzász amit a HPV okoz. Így is volt utána minden rendben lett.
2010. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves első, nagyon megnyugtattál! Péntekre kaptam időpontot, legalább addig sem fogok annyira idegeskedni.


Utolsó: nekem a vizsgálattal egy időben volt méhplasztikám méhszájseb miatt - lehet, hogy akkor már nincs is más teendő?


A cytológiám egyébként P2-es lett, vagyis teljesen negatív...

2010. jún. 15. 20:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Szívesen! Örülök, hogy segítettem egy kicsit.

Majd írj, hogy mit mondtak...fel a fejjel!


szió

2010. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már jobban vagy ?
2015. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!