Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Név krízis! Volt így valaki?

Név krízis! Volt így valaki?

Figyelt kérdés
Volt köztetek olyan aki csak közvetlen a szülés után tudta elnevezni a babáját? Van pár név ami tetszik, de egyikre sem érzem azt az egyértelmű, ez tökéletes érzést. Nem tudom melyik ő valójában. Úgy érzem látnom kéne hozzá hogy tudjam melyik illik rá. Volt valaki így? Vagy egyértelműen éreztétek hogy ez lesz a jó, már a szülés előtt?
2010. jún. 29. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mi először listát írtunk, hogy kinek mi tetszik és egy név sem egyezett a férjem és a saját listám alapján. Már a 8. hónapot kezdtük, amikor engem már nagyon zavart, hogy nem tudom a nevén szólítani a kisfiamat. Aztán hosszas gondolkodás után megegyeztünk a Botond névben. De hallottam már több olyan anyukáról, akik először megnézték a babát és elvileg szülés után van 3 napod nevet adni neki.
2010. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi is bajban vagyunk, csak lany nev van, fiu nincs. Egyszeruen nem tudunk donteni, nagyon nehez...
2010. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Megnyugtató hogy nem csak én vagyok gondban a nevekkel. Nálunk is úgy van hogy ami nekem tetszik, az neki nem nagyon, és fordítva. Egy-kettő van ami egyezik, de egyikre sem jön az az érzés hogy: Igen! Ez az! Mindig kigondolunk egyet, aztán megváltoztatjuk. Én pedig olyan vagyok hogy mindent előre tudnom kell, és mindent időben eldöntök. De ez most nem megy :)
2010. jún. 29. 11:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Nálunk is ugyanígy van. Valószínű kisfiú lesz, a lánynév már megvan az elejétől, sőt, lánynevünk lenne akár 6 kislányunknak is, mert abból sok tetszik, de fiú nincs :(
2010. jún. 29. 11:44
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyébként ti milyen nevek közt gondolkodtok?
2010. jún. 29. 11:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Masodik vagyok. Ha leny lesz Maja lesz, az tuti. Ha fiu akkor a paromnak az Oliver, a Milan, a Levente vagy a Kristof tetszik, de en nem tudom valahogy nem tudom elkepzelni egyiket sem. Nehez ugy az biztos...
2010. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát nehéz. Egyébként az Olivér nekem is tetszik, csak a férjemnek nem :)
2010. jún. 29. 12:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első lányunkat simán kitaláltuk, még a nemét sem tudtuk, de a nevek már megvoltak. Most a másodiknál viszont csak ötlet van (4 db lánynév), de konkrét nincs :( Mi is azt beszéltük a férjemmel, hogy megszületik, ránézünk, és választunk ebből a 4 névből. Csak engem zavar, hogy nem tudom nevén nevezni.

Ha fiú lenne, akkor Csongor lenne.

Üdv, 24 heteske.

2010. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a férjemmel eldöntöttem,hogy ha lány lesz rám bízza a nevet,ha fiú lesz ő választ.Kisfiunk lesz tehát ő mondta meg, hogy Flórián lesz :)Ha kislányunk lett volna Cintia lett volna.

Van akinek a családban,barátok közül nem tetszik de az minket nem érdekel.

2010. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már a legelején tudni akartam a nevét, nem bírtam várni. Mi ezt úgy csináltuk, hogy én írtam egy listát fiú- és lánynevekkel. A férjem kihúzgálta belőle azokat, amiket semmiképpen nem, saját ötlete nem volt. Aztán mikor megtudtam, hogy kisfiú, már csak azokra koncentráltam, és mindig csökkent a nevek száma, és így maradt meg a tökéletes (szerintem!), ami illik a vezetéknévhez és nem túl modern és nem túl régimódi.

Nándi ez a név.

2010. jún. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!