Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes teljesen normális...

9 hetes teljesen normális lefolyású terhességnél szabad-e strandolni? Mire ügyeljek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Szabad. Fürdés előtt egy normál tampont helyezz fel. Ez nem véd 100%ban, de arra jó hogy a bacikat meg az ilyesmiket "távol tartsa".
2010. jún. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem óvatosan a stranddal. A tampon nem véd meg mikroszkópikus méretű kórokozókkal szemben. Én is nyáron voltam terhes, egy nyarat ki lehet hagyni strandolás, vagyis fürdés nélkül. Voltam strandon, de csak combközépig mentem bele a vízbe. A barátnőm terhesen belement a mendencébe, össze is szedett valami nyavalyát azonnal. Én nem kockáztatnék, a baba fontosabb.
2010. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én se ajánlanám. Szerintem is túl kockázatos. Nyugodtan kimehetsz és áztathatod a lábad, napozhatsz kellő körültekintés mellett, de csípőig nem menj a víz alá, mert annyi mikroszkópikus baktérium, gomba és esetleg még vírus terjeng abban a vízben, hogy ilyen állapotban nem éri meg a kockázat.
2010. jún. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Melegvízű strandra semmi esetre se menj. A tengerben nem lesz bajod.
2010. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. jún. 30. 10:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy lábat áztatok majd :)
2010. jún. 30. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:
És zuhanyozhatsz is a strandon. Én is úgy csináltam, mert a doki eltiltott a strandolástól a fertőzésveszély miatt. Így lehetett kicsit hűsölni a nagy melegben.
2010. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én is voltam 11 hetesen, most 13 vagyok, és nem lett szerencsére semmi bajom. A strandon több kismamát is láttam, csak a közvetlen környezetemben 3-at. Pedig európa legnagyobb fürdőkomplexumában voltam strandolni, szoboszlón, szóval biztos többen is voltunk mint 3-4 km. Én nem raktam fel tampont, és Tuti menni fogok még idén. Persze azokat sem vetem meg, akik jobban félnek a fertőzésektől, és nem mennek vízbe.
2010. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, én se mennék.Az első trimeszterben meg kizárt, hogy betenném a lábam a strandra.Pedig halak a horoszkópom, imádom a vizet, imádok lubickolni.De idén kihagyom az biztos.A baba egészsége megér ennyit.Terhesség előtt is hajlmaos voltam a gyulladásra.Egy uszoda=1 gombás fertőzés volt nálam kb.És a medence vizében nemcsak gomba van.Hanem baci, vírus, beleázott, levedző sebek, pisi és még sorolhatnám.Baromi nagy fertőzésveszély, hiába zárt a méhszáj.Arról nem is beszélve, hogy boldog- boldogtalan ott helyben intézi el ügyes-bajos dolgait.Ha már mindenképp fürödni akarsz, megbízhatóbbak az élő vizek ( folyók, Balaton), és a legtisztább a tengervíz.A tampont meg felejtsd el, terhesség alatt TILOS!Minden olyan dolog tilos, amit fel kell dugni.( az applikátor, irrigátor is)Én a helyedben nem mennék, de te tudod.
2010. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én még júniusban is fürödtem (augusztusban szültem),dokit megkérdeztem,h nem vagyok e nyitva már,v lehet e vmi bajom,engedélyezte a fürdést,és fürödtem is!

Velencei-tónál voltunk,és volt egy pár kismama akik ugyanúgy fürödtek.Eleinte kicsit szégyeltem magam,h ekkora hassal majd kinéznek,h fürödni megyek,de mikor láttam egy-kettő-három kismamit is bemenni a vízbe,elszállt a félelmem. Már úgy kellett egy óramúlva kirángatni a vízből,nagyon jó volt.....

2010. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!