Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jövőhéten megyek először...

Jövőhéten megyek először NST-re! Mire készüljek?

Figyelt kérdés
34hetes vagyok.Kell ennem valami csokit vagy valamit amitől kicsit "felpörög"?Mert hallottam ha nem mozogna éppen ott,akkor befektetnek..:S Azt meg nem szeretném.Vagy nemszabad direkt ezekelőtt a vizsgálatok előtt ilyet enni?Köszönöm ha segítetek!
2010. júl. 1. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
szia én tegnap voltam elöször 37 hetes vagyok. nekm pl ha hátamon fekszem akkor mozog a babám. az nst 20 percig tart, 2 méröt tesznek a hasadra az egyik a baba szivhangja miatt a másik meg nézi a méhed teteéjén hogy van e össezhuzodás. az én babám nagyon ügyes volt, mert ugy kellett csinálni hogy mikor mozogn i éreztem akkor meg kellett nyomni a gombot, és akkor a méhem is kicsit összehuzodott a baba szivhangja meg 130-rol 160-ra ugrott és az tökéletes azt mondták, nagyon jo volt, nekem is mondták hogy elötte egyek csokit, de nem ettem csak egy pogácsát meg egy kefirt, de vigyél 2dl-s kolát azt közbe megihatod, vagy azt amitöl be szokott indulni a abbád. de miért kell menned 33 hetesen már nst-re?
2010. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi:)Nem 33hetesen,hanem 34,mert nálunk ilyenkor szokták kezdeni,34.héttől az nst-t.(Miskolc)Ha háton vagyok ő nemnagyon mozog,de a csokitól bármikor...:)úgyhogy akkor viszek.És ha esetleg a 20perc alatt egyszersem mozogna,akkor mit csinálnak?
2010. júl. 1. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Enni kifejezetten nem kell, de azért vigyél magaddal egy kicsi csokit, szőlőcukrot és szénsavas üdítőt (ha szereted). Ha esetleg nem lenne kellően aktív a baba, akkor ehetsz/ihatsz belőlük és biztosan felpörög. Azért nem érdemes előre megenni/meginni őket, mert elég rövid ideig tart az élénkítő hatásuk. Egyébként nem fektetnek be, ha nem mozog eleget a baba, csak akkor tovább tart a vizsgálat és egyéb eszközöket is bevetnek, aminek nem fog örülni a picúr. Van egy ilyen toll formájú izé (nem tudom mi a neve), amit a hasadhoz nyomnak és megrezegtetik vele a hasad (kb. olyan, mint amikor a rezgő mobilt a hasadhoz nyomják). Na ettől tuti berág a babád és vadul rugdosni kezd majd.
2010. júl. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm:)Hát remélem enélkül is fog mozogni,nem kell az a valami neki:)
2010. júl. 1. 10:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk, ha nem akart mozgolódni a baba, akkor megmozgatták kívülről anyuka pocakját, hogy felébredjen a pici.

De én pl. vittem vizet. Azt mondják, akkor is megmozdul, ha iszol.


Ezeken kívül pedig van vérnyomásmérés, illetve vizeletvizsgálat. Nálunk a legtöbben vitték magukkal kis üvegben, mert bonyodalmasabb lett volna a folyón átrohangálva a sok várakozó között szállítani kis pohárkában a WC és az NST-szoba között a vizeletet...

Legalábbis nálunk így volt. (Kecskemét)

2010. júl. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nálunk az nincs ilyenkor(legalábbis nem mondták),azt csak mindig a terehsgondozáskor kell vinni.Innivaló mindig van nálam amúgyis,szóval ha kellesz iszok.
2010. júl. 1. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!