Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MIT vegyek be reggel óta...

MIT vegyek be reggel óta tartó migrénre? 6 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
6 hetes vagyok, és annyira fáj már a fejem, hogy eddig bírtam. Mit vehetek be?
2010. júl. 1. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Algopyrint még terhesen is bevehetsz! Nekem azorvosom mindig azt mondta, a fájdalom többet árt, mint egy szem gyógyszer.
2010. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Paracetamolt is lehet szedni, de nem tudom jó-e a 12-ik hét elött.


Viszont egy nagy adag magnézium annyira ellazít hogy elmúlik a fejfájás.


Vegyél be most 2-t aztán este is 2-t tuti alvás lesz belöle. Magnéziumot nem lehet túladagolni ha görcsölnél is ennyit bevetetnek.

2010. júl. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Paracetamollal óvatosan!!! Az Algopyrin-t javaslom én is. L27 (eü-s)
2010. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, csak sajnos az már csak receptre kapható, és MOST azonnal kéne, mert már nem bírom :(((
2010. júl. 1. 17:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindig adnak recept nélkül. Mond a gyogyszertárba, hogy nagyon fáj a fejed.
2010. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aspirynt is lehet, és az recept nélkül kapható. A terhesség elején szedhető óvatosan, nekem is kellett, mert lázas voltam, és migrénem is volt. Nekem a nőgyógyász az Advilt is javasolta, egyszer-kétszer azt is vettem be.
2010. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

enirtam a paracetamolt.


èn külföldön élek, és mikor belázasodtam kb 17 hetesen erös fájdalmak kísérték a hasamba. és mind a háziórvos mind a nödoki egyböl a paracetamolt javasolta.


Rajta is van a papíron hogy terhesek is szedhetik ha kikérték az orvosuk tanácsát (ha van egy speckó betegség vagy alergia akkor ugye nem szedhetö) de maz napi 2 db és azt hiszem 12 napig max.


de a magnézium az rettentöen ellazít, és abban semmi rossz nincs. én marokszám szedtem mikor görcsöltem, max hasmenésed lesz töle.

2010. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bár én soha nem szedek gyógyszert,csak ha nagyon kell,de egyszer nekem is volt migrénem a terhességem elején,ami már hányingert is okozott.Egy Algopirynt vettem be és semmi baja a babának:)

Boldog babavárást!:)

2010. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem irigyellek!!!! A migrén az bizony NEM "sima" fejfájás!

Én 28 hetes vagyok és 4-5 erős migrénen ment rajtam keresztül és kb. a 17. héttől szűntek meg (de gyenge migrén és fejfájás azóta is de szerencsére csak ritkán jelentkeznek). Nagyon kemény volt, hangra, fényre kész voltam és ahogy az erős migréneseknél meg van írva sajnos "róka" is volt. Komolyan mondom inkább végig hánytam volna az első 12 hetet a migrén helyett!!!! Nekem is mondták, hogy algopyrint, panadolt vehetek be (persze külön és napi egyet), de mivel egy tuti, hogy nem állította volna ki ezért nem is szedtem. Próbáltam csendben, sötét szobában minél előbb elaludni, hogy jöjjön a másnap és addigra ki is állt (volt, hogy 18-20 órán át tartott). Én homeopátiás bogyókat szedtem (persze szerintem semmit sem ért). Pedig nagyon akartam és mindig csak ezt vettem be. Három féle van nekem, a védőnő is ezeket ajánlotta.... Iris versicolor 9 ch (talán Ő a legjobb), Atropa belladonna 9 ch és Lycopodium clavatum 9 ch. Próbáld meg, hátha segít....

Sok kitartást és jó babavárást kívánok!


Üdv

2010. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!