Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fel lehet turbózni kicsit a...

Fel lehet turbózni kicsit a baba növekedését? A 37. hétben vagyok és 2600 gramm a kicsi. Úgy néz ki nem bírjuk végig a 40. hétig és jó lenne ha nőne (hízna) kicsit.

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Szedsz vitamint? Én Femibiont szedtem a végéig, illetve megszületett a babám a 38. héten 3850g lett.

Egyél tápláló ételeket. Sok zöldség és fehérje, de ezt csak én gondolom. Kívánsz egyébként valami kaját?

2010. júl. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nyugodj meg.most fog a legtöbbet hízni majd.egyébbként nem lehet adni a súlytalálomra.mikor szültem volt egy kismama benn a korházba.37. hétbe lépett pont.(akkor még nem szült-ez szombaton volt és utána kedden császározták).mondta h azért császározzák,mert nagyon pici a baba(2500gramm körül van).na ennek ellenére 3,5 kg fölötti lett a babája.szóval ne adj erre a súlytalálgatásra annyira.lehet h neked is már nagy a babád,csak rosszul mérték.

könnyű és gyors szülést.

/S/

2010. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
(már) nem tudod. szinte mindegy mit eszel nem tudod felgyorsítani a növekedését. ha nagy baj lenne, már befektettek volna infúzióra. a második gyerekemmel infúziós kezelést is kaptam, mert kicsinek találták a 34. héten. az infúziós kezelés 4 hete alatt sem fejlődött jobban, 2,7-tel született. semmi bajunk nem lett. tehát ne aggódj!!!!!! nyugi. ami talán a legtöbbet segít az a szőlőcukor. egyszerre vegyél be folsavat + vasat + szőlőcukrot (ez utóbbit nagy mennyiségben). de alapvetően ne számíts jelentős gyarapodásra. és a válaszolónak igaza van,félresaccolás is lehetséges.
2010. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elkezdek megint vitamint szedni az egyikünknek sem árt. Igen, tudom hogy elég gyakran nem találják el a baba súlyát, pont ezért félek, nehogy még kisebb legyen mint mondják. üdv,
2010. júl. 2. 08:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 36 hetes UH-on azt mondták, hogy szüléskor meglesz a 3 kg. Ennek ellenére 4,16 kg lett és a terhesség végén kellett vasat szednem,de mást nem szedtem, viszont iszonyú mennyiségű gyümölcsöt ettem. Ez 4 éve volt. Most 35 hetes terhes vagyok. Májusig szedtem az Elevitet,mert most eddig kevesebb gyümölcsöt fogyasztottam, most viszont,ha a nap folyamán eszem gyümölcsöt,akkor nem veszek be vitamint. Nekem a 33+1 napos UH-on 2010 g-ra becsülték. Most kb. 2,5 kg lehet,de szerintem nagyobb lesz. Ne aggódj, az egyik ismerősömnek 2 kg-os lett a babája és 39 hétre szülte. Semmi baja nincs.
2010. júl. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmnek megakarták a 33. héten indítani a szülést, mondván, hogy túl nagy a baba, akkor saccolták 3600 g-ra, na ennek ellenére a 41. héten született meg 3200g-mal! Tehát tényleg nem biztos a saccolás! Amúgy, ha valóban 2700 g körül van már az is jó súlynak számít, a lényeg, h 2500 alatt ne legyen, de tényleg kezd el szedni a vitamint, hátha segít vmit!
2010. júl. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia,nekem anno a 34.heti Uh-on 1770gr-ra becsülték a babámat.Azonnal küldtek ctg-re.Borzasztóan magam alatt voltam,elkezdtem szedni ijedtemben az Elevitet is.Persze mondta a doki,hogy sohasem pontosak a mérések.Egy hét múlva megint mérték,akkor már 21oo volt.3150-el született meg a lányom,a 41.hétre.
2010. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!