Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon aggódom. Ugye nem lesz...

Nagyon aggódom. Ugye nem lesz baj?

Figyelt kérdés
Asztmás kismama vagyok.Terhességem előtt és terhességem alatt is (amikor még nem tudtam,hogy az vagyok)használtam egy symbicort nevű belégzőport,mivel nagyon fulladtam.Nem tudom lehet e ettől baja a babámnak?Eddig minden eredményem jó lett,semmilyen fogyatékosságot nem találtak,sem rendellenességet.Egy baj van,a babám combcsontja kisebb,mint ahogy lennie kéne,engem ez is nagyon idegesít.Az ismerőseim ijesztgetnek,hogy nem egészséges babám lesz,meg hogy a hasam is kicsi,nem fejlődik a babám.Tudom nem rájuk kellene hallgatni,de azért az embernek a fülébe csak beleültetik a bogarat.2hét múlva kell uh-ra mennem,remélem addigra mindent behoz a picim.Ha lenne valami komolyabb baja a babámnak azt ugye már látták volna?Nagyon nagyon félek.
2010. júl. 2. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:

1. ne barátkozz gonosz emberekkel

2- egy kismama mindent elhisz ne tedd...

3- a babák ritkán fejlődnek úgy ahogy a szabvány diktálja

4- többet ártasz a babának az idegeskedéssel mint azzal a pár fújással


rendben? nagy levegő és huss!

2010. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz ebből, nem függ össze azzal, hogy kicsit kisebb esetleg, majd utoléri magát. Ha semmit nem találtak, akkor nyugodj meg, nincs is semmi baj. A combcsont jelezheti azt, hogy nem lesz esetleg annyira magas gyerek, nem tudom, ti mennyire vagytok azok. De ne vedd fel a rosszindulatú megjegyzéseket, csak irigykednek, az biztos. Már látták volna, ha baj van, és szóltak is volna.
2010. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ne aggódj! Az én babukám combját is rövidebbnek mérték az elején, a legutóbbi vizsgálaton az érték meg már egy héttel a kora előtt járt! 26 hetes kismami
2010. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én nem vagyok asztmás de az én picuromnak is csak a feje mérete egyezik a terhességi héttel a többi méretei 1-1,5 héttel kisebbek igaz első perctől kisebb és végig így megyünk de az nem jelenti azt hogy beteg egyébként nekem a mért eredményeket átlagolják és az a végső eredmény aminek a baba méretei lapján megmondják hogy hány hetesnek felel meg ,nem egy méret alapján határozzák meg nézd csak meg az uh-ás papírodat hogy a vérzéskimaradás és a bab méretei alapján meghatározott eredmény mennyire tér el egymástól nem hiszem hogy amiatt mert a combcsont rövid nagyon nagy lenne a különbség ,és hány hetes vagy ezt csak azért kérdezem hogy azzal is biztassalak hogy a terhesség végéig ez még változhat ja és nekem azt mondják nagy hasam van és majd meglátom mekkora bébim lesz erre még mindig ugye kisebbek vagyunk és a súlya is a hétnek megfelelő úgyhogy nem jelent semmit a has mérete
2010. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, minden rendben van.Ha eddig minden vizsgálatotok jó volt, semmi okod aggódni. Az orvos mondta volna, ha aggasztja a combcsont mérete.Valószínű az van, amit írtak előttem, hogy nem lesz kosaras alkat.De simán bepótolhatja.Minden baba más, más ütemben fejlődik, és ez így van jól. Kevesebb szakirodalmat olvass:))Nem történhet minden a tankönyvek szerint.A rosszindulatú emberek hülye megjegyzéseivel meg ne foglalkozz!!!Savanyú nekik a szőlő, és csak okoskodnak, de fogalmuk sincs a dolgokról.Én is megkaptam tegnap kétszer is, hogy kicsi a hasam.Mégis mekkora legyen?3 hónapom van még a szülésig!!Csak legyintek erre.A védőnő szerint a has méretének semmi köze a baba fejlődéshez.

1. lehet, hogy hátrébb fekszik ( nekem hátrahajló a méhem)

2. első baba, ilyenkor a méh még feszes, izmos, idő kell neki, hogy kitáguljon.2. gyerek hamarabb kezd látszani.

3. kislányom lesz, a lányok ált. kisebbek, nem nyomják ki annyira a hasat, és először csípőre szélesedik a kismama velük, csak utána előre

4. a has mérete függ a kismama alakjától, magasságától, súlyától

5. a méret függ a magzatvíz mennyiségétől is, a medence alakjától

6. attól, hogy hogyan fekszik a magzat a méhben

7. hogy mennyi súlyt szedtél fel

Az ilyen okostojások fejét úgy leüvölteném, akik direkt piszkálódó megjegyzéseikkel felidegesítenek egy terhes nőt.Csak irigykednek!

A gyógyszerről kérdezd az orvosod, de nem hiszem, hogy bajt okozna.

2010. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig kisebbet mértek, főleg a combcsontot a lányomnál. Egy héttel voltunk lemaradva kb. De mi is kicsik vagyunk, ez is oka lehet. Már 19 hós múlt, most is kicsi a korosztályába, de teljesen egészséges, ekkora méreteket örökölt. :-)

Most ikreket várok, ők fiúk. Hát nekik meg nagyobbak voltak a combcsont méreteik legutóbb mint az átlag, úgy látszik arra gyúrtak most, a fejecskéjük volt kicsit kisebb, mindkettőnek ugyanakkora. Szóval ne aggódj, nincs semmi gond, és ne foglalkozz a "jóakarókkal".

2010. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

az utolsó mensim szerint 32hetes vagyok,a babám méretei 31hetesnek felel meg,kivéve a combcsont,ami 28hetesnek felel meg.Első baba nekem is,és állítólag kisfiú lesz(bár nem igazán akarja magát megmutatni).

A magzatvíz mennyisége megfelelő.Az orvos egy kicsit fel volt akadva a combcsont méretén,többször is lemérte.2hét múlva kell visszamenni.

Köszi a nyugtató válaszokat,tényleg remélem,hogy rendbe van minden.

2010. júl. 2. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:

A pulmonológusodat nem kérdezted meg erről? Mert amúgy kajak nem lehet használni szinte semmit, főleg nem olyanokat ami full szteroidos.Nekem nem is engedte, csak a ventolint azt is csak alkalmanként. Hálistennek én csak terheléses asztmában szenvedek tehát havonta egyszer kell fújnom, de lehet még ezzel is sokat mondtam:)

18 éve vagyok asztmás tehát tudom,hogy milyen érzés ez, két dolgot tanácsolok:


#1:Menj el a tüdősdokihoz és kérd ki a véleményét ha még nem tetted, ha tényleg nem tetted akkor nagyon ejnye-bejnye neked!!!

#2:El kell menned száraz sóterápiára.Hol éltek?Én Miskolcon és Bp-en tudok még két helyet ahol van AREC sóterápia.Erről is megkérdezheted az orvost, de én mentem már az elején egy 20 alkalmas kúrára,hogy kitisztuljon a tüdőm (én cigiztem is a terhesség előtt).Nagyon jó,nem fogsz tőle fulladni, még a legrosszabb tüdőfunkciós is szinte feléled tőle, én a 10.re fulladás nélkül felmászok,holott előtte a 3.nál már szinte elájultam.


Remélem megírod majd a fejleményeket,mert nagyon érdekel.

2010. júl. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Tudja a tüdőgyógyászom,hogy használtam a symbicortot,kérdezte hogy gyakran használtam e,mondtam neki,hogy akkor amikor fulladtam.Egyébként azt most olvastam a neten,hogy a belégzőporok nem igazán vannak hatással a magzatra,mert nem jut el hozzájuk annyi,ami káros lenne rájuk nézve.Remélem tényleg így van.Én is cigiztem a terhességem előtt,nem is keveset,de rögtön lemondtam róla,amikor megtudtam,hogy babám lesz.Nehéz volt,de sikerült.Egyébként most is használok belégzőport,a Bricanyl-t,a tüdőgyógyászom ezt javasolta,és kaptam porlasztó gépet is,amibe sóoldatot kell önteni és ha nagyon fulladok,azzal kell magam kezelni.Hála istennek nem jött jobban elő nálam az asztma,mint amennyire az vagyok,de sajnos olyan környezetben élek,ahol vannak olyan dolgok,amik előhozzák nálam.Amíg panel lakásban éltem nem volt semmi gond.Most falusi házba élek,és itt van kutya,macska,fűféle,por és sok minden amire allergiás vagyok sajnos(elég sok dologra).Sajnos a nőgyógyászom szigorú fekvésre fogott(mert nyitva van a külső méhszájam és sokat keményedek),úgyhogy kúrára nem igazán tudnék elmenni.Marad az itthoni inhalációs kezelés.Egyébként "csak" esténként szoktam fulladni,nappal jól elvagyok.

2010. júl. 2. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!