Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy csináljam? Mikor ihatok...

Hogy csináljam? Mikor ihatok tejet?

Figyelt kérdés
Szednem kell vas tablettát naponta 2-szer.Magnéziumot is 2-szer.A magnézium és a vas bevétele között 6 órának kell eltelnie.6.00-kor magnézium 12.00-vas 18.00magn. 24.00 vasHa jól tudom a tej gátolja ezek felszívódását.Mikor igyak tejet hogy minden oké legyen?Szeretem is és a kálcium miatt is fontos.(Azért kell ezeket betartanom,mert a hasam is keményedik,és vashiányom is van,és jó lenne,ha minél több felszívódna ezekből.Nem diliztem be!)Köszönöm előre is a segítséget 26.hetes kismama
2010. júl. 2. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én pontosan ugyanebben a helyzetben voltam. Már nem is emlékszem pontosan, mert majdnem 1 éve volt :-))), de valahogy úgy csináltam, hogy hajnalban (kb. 4-5 körül) minden nap ki kellett mennem wc-re, akkor egyből be is vettem a vas tablettát. Reggelire kb. 7-8 körül ittam a tejet, tejeskávét, vagy kakaót, és délelőtt 10-11 körül vettem be a magnéziumot. Késő délután (kb. 1,5-2 órával vacsora előtt) vettem be megint a vasat, és lefekvés előtt a 2. magnéziumot. Nekem így működött. Remélem, tudtam Neked segíteni! Szép napot!
2010. júl. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! én nem bonyolítanám túl, vennék kálcium pezsgőtablettát és ezt a magnéziummal együtt belehet venni, sőt van magnézium+kalcium bogyó is, én biztos így csinálnám, ha gondolod kérdezd meg a gyógyszertárban, egyszerűbb, persze nyilván a tej az egészségesebb, de túl bonyolítja az egészet :-)
2010. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Ez a pezsgőtabletta nagyon jó ötlet,köszi!Közben olvastam egy honlapon,hogy a tej gyorsítja a magnézium felszívódását(eddig mintha mást hallottam volna),még utána böngészek,aztán meglátom,de a pezsgő tablettát sem fogom kihagyni,mert így még több jó jut a babónak.
2010. júl. 2. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Mondjuk én nem a kálcium miatt ittam a tejet, nekem a magnézium, az orvosom által összeállított és a gyógyszertárban kikevert kálcium-magnézium bogyócska volt, szóval azt már nem kellett pótolnom. Én el sem tudom képzelni, hogy mást reggeliznék, mint télen pl. tejszínhabos forró kakaót vagy nyáron a nagy melegben egy pohár hideg kakaót. Azt gondoltam, ezért kérdezed, mert Te sem szeretnél lemondani a tejről. A kálciumot természetesen sok más dologgal lehet pótolni.
2010. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valóban nem szeretnék lemondani a tejről ha nem muszáj,én is nagyon szeretem,csak azt hittem,hogy a magnézium felszívódását is gátolja,és ezért voltam gondban,de ezek szerint ihatom:):).
2010. júl. 2. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!