Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki ennyire szupermami,...

Mindenki ennyire szupermami, vagy csak én vagyok ekkora lúzer? Más is érzi magát ennyire lemaradva?

Figyelt kérdés

Félidős várandós vagyok, és akárhová megyek, védőnőhöz, terhesgondozásra, mindenhol szupermamikkal találkozok, akik mindennel képben vannak, néha már az orvosnál és a vedononel is jobban tudnak mindent. Példa: a múltkor a védőnői váróban az volt a téma hogy ki miben fogja hordani a gyerekét. Komoly vita alakult ki a hordozókendő és a baba hordozó tábor között. Én csak ott ültem hogy uristen én meg ilyeneken nem gondolkodtam... máskor a babafészekről ment vérremenő vita egy baráti körömben. Arról nem is beszélve hogy ki lettem oktatva amiért a Facebookomon meg nincs kint a nagy hír - egy anyuka szinte részvéttel nézett rám, mert szerinte akkor valami biztos nem ok ha nem ez volt az első mozzanat kb a pozitív teszt után.


Én mindent megteszek amit egészségesnek érzek, vitaminok, odafigyelek magunkra, a parkapcsolatomat is őrzöm, megyek minden vizsgálatra stb.. szóval nem hanyagolom el a terhességem, mégis mintha nem tennék eleget.. Online meg hagyjuk mik mennek. Komolyan egy-két fórumon a kismamák katasztrofálisan viselkednek, mintha mindenkinek kicsit elmentek volna otthonról. Egymást kioktatják, durván írogatnak stb.

Van egy 13 évesem már, akkor még nem éreztem ezt, de lehet hogy azért mert akkor még internetünk se volt ennyire.


Más is úgy érzi hogy nem ad bele apait-anyait a többiekhez képest? Egyszerűen csak nemtudom eldönteni hogy érdemes e ennyire túlpörögni a dolgokat, vagy most ez a normális és én nem vagyok kellően naprakész kismama?


2019. márc. 21. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Most azért lennél lemaradva, mert nem vitatkozol a hordozókendőről? Hát kit érdekel?


Vagy mert nem a facebookon éled ki magad, nem osztasz meg olyan hírt, ami senkire nem tartozik, csak a családodra?


Van egy gyermeked, és te ilyenek miatt érzed magad lemaradva?


Fórumokon veszekszik néhány bunkó, és? Ne olvasd el, vagy röhögj egyet rajta :) Én nem értem egyáltalán, hogy most igazából mi a gondod. Szupermamik majd rájönnek, hogy az élet nem olyan, mint a tankönyvükben megírva, de ezt te tudhatnád a legjobban.

2019. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Férjemmel kiegyeztünk abban, hogy a szupermamik ráérnek veszekedni és a hordozókendő hasznosságán gondolkodni és okoskodni. Én nem akarok szupermami lenni, mert egy agyrém lehet állandóan abban a stresszben lenni, hogy mit gondolnak mások. Főzök, mosok, takarítok, bevásárolok, dolgozom, és nincs időm arra, hogy a neten a baromságokon veszekedjek, mint a szupermamik.

Szerintem ettől nem leszel sem te sem én rossz anya. Sőt! :)

Ne aggódj ezen, élvezd a terhességed, és élj tovább úgy, ahogyan eddig.

5 hkm.

2019. márc. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem raktam ki a fb-ra semmit. A boldogságom az enyém,nem kellenek hozzá likeok.

Szerintem emiatt ne érezd magad lemaradva. Én jól elvoltam hordozóval,nem kötöztem magamra a gyereket,ringattam,babusgattam,a kiságyában alszik az ágyunk mellett. Még légzésfigyelőnk sincs.

Hidd el,ettől még nem érzem kevesebbnek magam. Sőt,még az sem zavar,h nincs műkörmöm és sminket sem nagyon viselek hétköznapokon. 34 vagyok,kb 8-10 évet letagadhatok így is. A jó anyaság nem ott kezdődik,h beállok a szupermamik sorába.

Szóval,jól csinálsz mindent;csak így tovább!☺

2019. márc. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj az ilyen szupermamikkal. Én se teszem. Még csak az első trimeszterben járok, de már azzal nyaggatnak, hogy és el tervezted hol lesz a gyerek ágy, hogy fogják hívni meg ez meg amazt.

Én nem érzem magam rossz anyának amiatt hogy van más dolgom is mint idő nap előtt olyasmivel törődni amire még bőven lesz máskor lehetőség

Úgyhogy te se bosszankodj

2019. márc. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Kissé antiszoc beállítottságú, 8. Hónapban lévő terhes vagyok. 30leszek. Várunk a nőgyógyászra, kismamák okoskodnak. Rámnéz az egyik és kérdezi, hogy én milyen babakocsit meg kiságyat vettem. Ők kb még a második trimeszter elején járnak. Mondom nekik még nem vettem.... majd a következő két hétben mindent megoldunk. Úgy néztek rám mintha ufó lennék. Mondtam nekik, hogy dolgozok, sokat.... se időm se kedvem ezekkel foglalkozni, utálok vásárolni meg nézelődni. Majd leülök a hétvégén és jófogásról megrendelek amit lehet. Aztán olyan témák jöttek fel, hogy ki mikor fogja oviba beiratni, meg ilyenek. Azt hittem lemarom magam. Kérdezték hol az apuka. Mondtam hogy hogy hol, hát intézi a dolgait. Nem várom el, hogy kísérgessen. Láttam a jelen lévő apukákon hogy leginkább ők sem lennének ott, és eléggé égőnekntalálták a párjukat.... Illetve nem mentünk babamozizni sem, mert nem érdekel. A gyerekemet élőben szeretném látni, nem fényképen.
2019. márc. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szepen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)


Megnyugtató hogy nem csak én vagyok akkor ilyen. Igazából nem is magam miatt aggódom, csak ugyanezek az anyák lesznek ott majd a gyerekem körül, ugyanezekkel fogok valószínűleg szülőire járni, és a gyerekemnek ő lesz a “bezzeg a Juliska anyukája”. És az a durva egyébként hogy nem is a nagyon fiatal anyukák ilyenek, hanem a 40-hez közelebbi mamik, pont akiktől azt várnám hogy megfontoltabbak.


Na de akkor az a lényeg hogy hozzam hasonló anyukákra is számíthatok majd magunk körül! Ez jó hír :)

2019. márc. 21. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ilyen, hogy szupermami. Őket érdekli a téma téged nem, más beállítottságú vagy. Ezért nem kell lenézni a másikat. Egy ilyen anyukával sem találkoztam amúgy, pedig már van egy kislányom. Mondom ezeket úgy, hogy 38 hetes terhesen nincs kész a gyerekszoba, tehát nekem sem a gyerekszoba berendezése a legfontosabb.
2019. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom te milyen helyre jársz, de én a várandósgondozás alatt soha, egy anyukával sem beszélgettem, és másokat se láttam volna csacsogni, akik nem ismerték egymást. Nálunk nem volt olyan, hogy 2 idegen elkezdett volna a hordozókendőkön veszekedni, és senki nem kérdezte tőlem milyen babakocsit vettem. Mindenki el volt foglalva a saját terhességével és a saját védőnőjével.
2019. márc. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Dehogy nézem le őket, Isten ments. A kérdés pont fordítva szólt ha megfigyelted, hogy én kérdőjelezem meg hogy a mai kornak megfelelő kismama vagyok-e, vagy elment-e mellettem a világ... ami azért 13 év alatt megtörténhet. Egyébként egy kicsi faluban élünk itt közvetlenebb a kapcsolat tudod, hála istennek nem csöndben ül mindenki a váróban :)
2019. márc. 21. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!