Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vérvételből meg tudnak állapít...

Vérvételből meg tudnak állapítani vetélést?

Figyelt kérdés

8. hétben vagyok, múlt héten voltam ultrahangon, ahol mondták, hogy van szívhang. Az orvos elküldött vérvéletre, mert régen voltam, és most jött az eredmény, diagnózis missed abortion. Úgy látom, minden a normális tartományba esik, kivéve egy, a teljes vaskötő kapacitás, ami magasabb, de azt olvastam, hogy a terhességtől lehet.

Vérvételből tényleg látni lehet, hogy missed abr.-ról van szó? Nem csak ultrahangon, ha esetleg már nincs szívhang? Nem értem!



2020. dec. 19. 06:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Itt kampányol, hogy a védőnő nem kötelező, mondhatni felesleges dolog...

2020. dec. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező: minden kért vizsgálathoz kell BNO kódot írni, különben nem lehet feladni a rendelést. Egyszerűen rutinszerűen be szoktak írni valamit és kész.

Szülészeten mi pl. mindig veszélyeztetett terhesseget kódolunk, mert azt tudjuk fejből és nincs kedvünk a 600 felé diagnózis között keresgélni. Ennyi.


A missed ab. Amúgy nem műtét, hanem diagnózis.

Missed ab=befejezetlen vetélés. Azaz az embrió elhalt de nem indult meg maga a vetélés.

A műtétet műszeres befejezésének nevezik.

Ezért is akadok ki mindig magamba, mikor valaki kiir egy olyan kérdést hogy "szerdán missed abom lesz..." hiszen ez így baromság.

2020. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Na akkor szakmabeliként válaszolok is.

A vérvételi eredményen lévő diagnózis, egy létező dolog, melyet nem a labor ad meg, hanem már korábban a vérvételi kérőlapon a beutaló orvos adta meg. A missed abortion egy létező diagnózis, melyet gyakran adnak meg a nőgyógyászok a vérvételi kérőlapon.


Valószínűleg nem is gondolkozott a doki, vagy nem figyelt és véletlenül adta ezt meg. Egyébként a labor is láthatja a vetélést, de nem egyetlen vérvételből, és a labor nem állít fel diagnózist, ez az orvosok feladata.

2020. dec. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!