Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés után beoltattátok...

Vetélés után beoltattátok magatokat Covid ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos múlt év novemberében üres maradt a petezsák, 9. héten, spontán megindult a vetélés, akkor lettem covidos is (enyhe tünetekkel átvészeltem), amikor a vetélés kezdődött. Kb 6 hónap múlva szeretnénk megpróbálni a Babaprojektet, viszont munkahely váltáson gondolkodok, ahová kötelező lenne az oltás, így tanácstalan vagyok, hogy mi lenne a jó megoldás. Tudom erre nincs tuti válasz, de szeretnék tapasztalatokat kérni ezzel kapcsolatban.

2022. jan. 30. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Egy éve van oltás... Novemberig is volt lehetőség, mégse kérted.
2022. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem vártam volna meg egy covid miatti vetélést az oltással. Minden értelmes ismerősöm túl van a 3. oltáson is.
2022. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Igen, es 2 honapra ra terhes is lettem. Kinait kaptam.
2022. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Előtte sem
2022. jan. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván be. Már rég megtettem volna…
2022. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
Neeeeem!Se rlőtte se utána.Nincs az az isten!
2022. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

"Nem vártam volna meg egy covid miatti vetélést az oltással. Minden értelmes ismerősöm túl van a 3. oltáson is."


Milyen covid miatti vetélés, ember? Üres volt a petezsák. Ha jól értem, akkor a híres covid-otok még a kanyarban sem volt. Amúgy meg egy enyhe lefolyású covid fertőzéstől (ami beoltva is vastagon benne van a pakliban, hisz nem véd a fertőzéstől az oltás) pont annyira fog bárki elvetélni, mint egy influenzától. Nem magzatkárosító, mint a rubeola például. A magas láz, oxigénhiányos állapot lehet a veszélye.

A hiszti meg a riogatás az látom megy mindenhol, de gondolkodni már luxus. Talán majd a 4. oltás után.


Kérdező, nem az oltáson fog múlni, hogy teherbe esel-e 6 hónap múlva. Adasd be szerintem nyugodtan, ha annyira csábító az új munkahely. Sokan estek már teherbe oltás után is. Részvétem a sikertelen terhesség miatt.

2022. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Én a 2. oltást követő másfél hónapon belül lettem terhes. 33+4 hetes vagyok, tudtommal semmi baja a babának.

Testvérem terhes lett oltatlanul, terhesség alatt nem akart volna oltatni. Végül sajnos missed ab lett (semmi köze a covidnak ehhez), utána beoltatta magát, és ő is hamar újra terhes lett. Elvileg ott is jól van a baba, 21 hetes terhes.

Én a 2 oltás mellett 24 hetesen átestem a covidon, bár lázas nem voltam, csak 2x volt hőemelkedésem, de nagyon durva felső légúti tüneteim voltak (köhögés, olyan orrdugulás, hogy szinte levegőt nem kaptam közel 2 hétig). A babával kapcsolatosan semmi gond nem volt.

Harmadik oltást a terhesség alatt már nem tervezek, de szoptatás alatt lehet, hogy beadatom.

2022. jan. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Szintén 2 oltás után (Pfizer), 2 hónap elteltével, tervezetten, első próbálkozásra teherbe estem. Pedig 4-5 éve, mikor az első gyerekkel próbálkoztunk, 3 korai vetélésem is volt, mire végre összejött.

Most voltam covidos 6 hónapos terhesen, az oltásaim óta közel 8 hónap eltelt. Egy délután volt hőemelkedésem, 2-3 olyan nap volt, hogy valamennyire betegnek is éreztem magam, de a többi napon a taknyosság és a hurutos köhögés ellenére az energiám és a közérzetem olyan volt, mintha semmi bajom sem lenne. A babát veszélyeztető helyzet tudtommal nem állt fenn (nem volt magas lázam, légszomjam, tüdőgyulladásom).

2022. febr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Szia én kb vetélés után egy hónappal adattam be az oltást még a ciklusomat se kavarta be
2022. febr. 5. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!