Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hányadik hétben leggyakoribbak...

Hányadik hétben leggyakoribbak a vetélések?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van a neten erről a statisztika (ami eléggé fals szerintem) de kíváncsi vagyok Nektek a nődokitok mit mondott, mik a tapasztalatok.

Az enyém szerint ha már van szívhang csökken a vetélés esélye, viszont rengeteg helyen olvasni, hogy az első trimeszterben 8-9 hetesen is megy el baba.

Nekem is volt veszteségem...



2022. febr. 16. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Én mensi szerint 6+4 voltam, mikor dokihoz mentem. Kiderült, hogy csak 5+3 vagyok, még nem volt szívhang. Akkor azt mondta az orvosom, hogy 25% az esélye, hogy vetéléssel végződik egy terhesség. Ha már van szívhang, akkor csak 5%. 🤷‍♀️ Következő héten lett szívhang, és azóta is rendben minden, most 9+2-nek néztek hétfőn, úgyhogy az egy héttel kisebbet tartja. Valószínű később fogant. A dokik, meg a gépek 28 napos ciklussal, és 14-edik napi ovuval számolnak. Ha pl valakinek 18 vagy 19-edik napon van, már megvan az egy hét csúszás. Nem jelent bajt. Persze ettől függetlenül sajnos történhet bármikor bármi. Én próbálom úgy felfogni, hogy akármi történik, az csakis értem lesz, még akkor is, ha abban az adott szituációban nem is úgy tűnik. Így már viszont nem idegeskedek, hogy elhal, stb. Volt egy olyan nap, mikor még nem így fogtam fel a dolgokat, hogy annyira betuningoltam magamat, hogy eléggé befájdult az alhasam. Nem volt jó a picinek, hogy idegesítettem mindkettőnket.
2022. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 missed ab volt sajnos, mindegyik a 9. Héten, úgy hogy előtte a vizsgálatokon volt szívhang. Nem derült ki az oka, de ezek után született egy kisfiam. A 12. Hétig bármikor megtörténhet. De azért az a gyakoribb, hogy minden rendben van!
2022. febr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy ki, mit ír; bármior adódhat probléma.

Sokakat ismerek, ahol szívhang után bekövetkezett; pl. én is: 20. héten vetéltem el az ikerbabáimat, pedig a statisztika erre a hétre már közel nulla esélyt írt...

2022. febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy bármikor bármi lehet, de azért valóban az a nagyon nagy többség, ahol amennyi terhesség, annyi gyerek meg is születik. Ha körülnézek az ismerőseim közt, ahányszor terhesek lettek, annyi gyerekük van, minden gond nélkül. Csak itt gyakorin gyűlnek össze az anonimitása miatt, a vigaszra vágyók, mert elment a babájuk. Így úgy tűnik, hogy ez az általános, de egyáltalán nem.
2022. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem több vetélésem is volt. A leggyakoribb a 8-12. héten volt. Emellett a 3. Hónapban kettő babám ment el. A 6. Hónapban is volt ilyen tragédiánk. Szóval mindig van rá esély.
2022. febr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom azt mondta, hogy akár 30% esélye is lehet a vetélésnek, amikor a mérése alapján 6+1, naptár szerint 5+5 voltam, szívhanggal.
2022. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!