Hogy lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés

Egy hosszú történet lesz.

Január végén pozitívat teszteltem, másfél évnyi próbálkozás után. Nagyon boldogok voltunk!

Majd február elején beteg lettem. Sajnos covidos.

Egy keddi napon jöttek tesztelni. Másnap délután rózsaszínű folyás jelentkezett. A legtöbb helyen ilyenkor azt írják, hogy irány az ügyelet, úgyhogy én a karantén szabályokat megszegve elmentem a kórházba.

Éjszaka több mint 6 órát várakoztunk türelmesen, nem reklamáltunk, láttuk, hogy folyamatosan érkeznek a kismamák szülni. Egy doktornő vizsgált, de igazából le sem szart. Hüvelyi vizsgálaton megnézett, és ennyi. Gyógyszert, tanácsot nem kaptam! Undorító stílusban beszélt, nagyon fájdalmasan vizsgált! Ultrahangot nem csinált. Szerintem nem volt alapos!

Rá egy hétre a folyamatos barnázás egyre erősödött. A karanténból kikerülve egyből orvoshoz mentem, ahol megállapították a terhességet. Kaptam utrogestan hüvelykúpot. Ennek ellenére vérzés jelentkezett, és ekkor (két nappal később) már nem találták a szívhangot, így egy pár nap múlva megműtenek.


Lelkileg ezt hogy lehet túl élni?

Hogy lehet tovább lépni?

A kórházi napokat hogy lehet túlélni?

Vajon hibázott az ügyeletes doktornő?

Ha hamarabb kapok normális ellátást, akkor az segíthetett volna?


Rengeteg kérdés vetődik fel bennem folyamatosan.

Nem alszom. Nem tudok megnyugodni! Nem értem az érzéseimet!



2022. febr. 19. 02:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Elhiszem, hogy nagyon szeretnél már babát, de azt kell megérteni, hogy az orvosok sem mindenhatók. A korai stádiumban nagyon nagy százalékban vetélés sajnos a terhesség vége, szóval bármilyen nehéz is ezt megélni, nem beszélünk róla, de sokkal, sokkal több nő éli ezt át, mint gondolnád. Hogyan lehet túlélni? Hát úgy, hogy elfogadod, hogy ez a természet rendje. Nem biztos, hogy egyáltalán életképes magzat volt. Ilyen korai szakaszban az orvostudomány is tehetetlen. Max írnak egy kis progit, hátha alapon és ennyi...

Én pedig mindig azt mondom, hogy jobb ez így és ilyenkor, mint a terhesség későbbi szakaszában.

Vizsgáltassátok ki magatokat, hogy mi az oka a sikertelenségnek és irány tovább előre!

Betegen pedig valóban ne ücsörögj várandós kismamák között órákig. Totál mindegy, hogy az covid, vagy egy szimpla hányós hasmenős vírus.

2022. febr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
A progeszteron nem csodaszer. Mindkét terhességem alatt szednem kellett barna folyás miatt. A nőgyógyászom mondta, hogy ezt neki adni kell ilyenkor, de ez semmit nem garantál. Ugyanis a progeszteron szintje akkor kezd el csökkeni, mikor az embrió már elhalt. A progeszteron egymillió nő közül csak egynél hatásos. Ennyiszer fordul elő, hogy élő embrió mellett csökken a progeszteron.
2022. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
12 en is ezt írtam és nem lepontoztak? 😂😂😂😂
2022. febr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%
A barna folyás általában attól van, hogy terhességben felszaporodik a méhszájszövet. Ez a szövet viszont nagyon érzékeny. Elpattannak benne hajszálerek. Ez okozza a barnás folyást.
2022. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Vádakra reagálva:

Nem ültem kismamák között covidosan.

Éjszaka mentén az ügyeletre, amikor odaértem, akkor jeleztem, hogy volt tesztem, a gyorsteszt negatív lett, de a PCR tesztnek még nincs eredménye. Elmondták hova ülhetek. El voltam különítve.


Annak, aki ítélkezés mentesen válaszolt, köszönöm a válaszát. A többiek... Mindegy. Nem értem az embereket...

2022. febr. 19. 13:43
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

“február elején beteg lettem. Sajnos covidos... a karantén szabályokat megszegve elmentem a kórházba.”


negatív teszttel senki nem kerül karanténba. akkor nem tudlak sajnálni, bocs. rohadt önzô és felelôtlen dolog volt, amit csináltál

2022. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom, amin keresztül mész, nekem az első terhességem lett missed ab. :( Viszont ez ellen nem tudsz mit tenni, valószínű nem lenne egészséges a pici. Én már annyit szenvedtem miatta, hogy megváltás volt a műtét. Amikor heteken keresztül azt mondják nem fejlődik, nem jó semmi, na az már lelkileg kicsinál. Az idő majd begyógyít minden sebet, aztán majd azon kapod magad, hogy újból várandós leszel. Tudom most nehéz, de ne stresszelj rá! Gyászold meg, sírd ki magad akárhányszor úgy érzed, és csak előre nézzetek.
2022. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
82%

Sajnálom ami történt! Próbáld úgy nézni, hogy nem lett volna egészséges, mert ez az igazság. Valami fejlődési rendellenessége volt, ami miatt megállt a szíve. Később ezt úgy mondják, az élettel összeegyeztethetetlen. Tényleg jobb most, mint ha később derül ki valami, mégha ezt most nem is érzed így.

Javaslom hagyj időt magatoknak, aztán ha már túl vagy rajta, próbálkozzatok újra 3-6 hónap, attól függően hogy zajlik a lelkedben a dolog, meg hogy mit mond majd a doki műtét után.

Rengeteg embernek születik egészséges babája ilyen történés után, ne add fel!

2022. febr. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó vagyok ismét. Nekem is kimondták a szörnyű diagnózist, megállt a fejlődésben. 1,5 hete van a hasamban így. Még én sem tudom, hogy fogom feldolgozni, főleg hogy az apjával sem fogunk együtt maradni, úgyhogy nálunk nem lesz újra próbálkozás sem. Majd talán egyszer mással, ha még belefér majd az időmbe.
2022. febr. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%
4 hetes lehettem amikor 1 héten keresztül, két óránként ment fel 39,8 és közel 40 fokra a lazam, teszteltek coviddal negatív lett, meg a mentős viccelődött is h babát várok a covid gyors teszt után, fogalmam se volt egyébként róla h terhes vagyok, szóval egy hét laz kínzás után végre meg kaptam a három Szemes ló adag antibiotikumot persze előtte egy hétig cataflam apranax minden játszott amit tilos terhesség alatt hiába csak az elején vagy, az Anti biotikumot be szedtem jól lettem végre majd észre vettem h késik a havim, két teszt vásárlása mind kettő pozitív, 6+2 hetesen első vizsgálat 5 hetesnek felelt meg szivhang sehol, végül 11 hétig húztak mert a hcg szintem nőtt minden nőtt de a vegem fel szivodott az embrió akinek sose volt szivhangja, utólag elolvastam az Anti biotikum 65% okoz vetelest a terhesség korai szakaszában amit én szedtem plusz ez a szintű magas laz nagyon veszélyes terhesen, csak magam hibáztattam meg mindent is, miert pont akkor lettem beteg? Miért nem gondoltam hogy teherbe eshettem, szét szedtem magam konkrétan, a legmélyebbre zuhantam aztán persze hétről hétre jobb lett, meg nem teljesen vagyok jól, ot hónap telt el, de már sokkal jobb, és most már úgy érzem h fel tudok készülni az újra próbálkozásra, én csak a betegségre tudok gondolni és a gyógyszerekre h amiatt történt így és így is nagyon nehéz el fogadni h de moert pont velem…. De hidd el idővel rendbe jössz
2022. márc. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!