Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Második lombik után missed...

Második lombik után missed ab,ezután sikerülhet természetes úton teherbeesni?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, elég nehéz megélni ezt. Nagyon megviselt a 2 lombik kezelés is, őszintén nem tudom, hogy szeretném-e még újra kezdeni. Elfogyott az erőm.. A férjem is hasonlóan gondolkozik ebben..

Nem tudom miben reménykedhetek.

(Az első kivizsgálás után a meddőségi klinikán kiderült, hogy éppen egy kémiai terhességem volt, de annyira elkeseredettek voltunk a férjemmel 5 év után, hogy bele kezdtünk a kezelésekbe...ezt csak előzményként írtam le)



2022. aug. 29. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen előzmények után nem tennék le a lombikról, legalábbis úgy nem, ha akarok még gyereket.

Most megértem, hogy kell nektek egy kis szünet, de struccpolitika helyett érdemesebb lenne további vizsgálatokat csináltatni.

Persze elviekben megtörténhet a spontán fogantatás, de ebben reménykedve abbahagyni a lombikot nem tűnik jó ötletnek.

Sok csodasztori van, csak azokkal az a baj, hogy mindig mással történik...

2022. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, sok volt lombikos mondja, hogy utólag csoda töürtént.

A csodákkal viszont az a baj, hogy általában másokkal történnek.

Ne add fel, persze hogy te is lehetsz csoda.

A lombikot megértem, mi is abbahagytuk a 2. után. Velünk mondjuk azóta sem történt csoda.

2022. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

Pont ilyen kettős érzéseim vannak, hogy történhet csoda velünk!?...

Lehet, ha kicsit gyógyul a lelki seb, akkor pozitívabban látom majd a dolgokat..

2022. aug. 29. 15:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azt nehéz kitalálni, hogy meddig tudtok elmenni a próbálkozással. Nekem egyszer valaki azt mondta, hogy szerinte amíg a saját gyerek gondolatot nehezebb elengedni, mint az hogy újra lombik, újra akár kudarc, addig úgyse tudja az illető abbahagyni.

Sokszor gondolkoztam, hogy meddig normális vajon folytatni a lombikokat, mikor kellene azt mondani, hogy vége.

Saját történetünk röviden: Kb 6 év küzdelem után (gyógyszeres hónapok, hystero laporoszkópia, orvoshoz járások, 5 inszemináció) a 2.lombikunk sikerült, de a 8.héten leállt a szíve. Műtéttel fejezték be. Nehéz volt belőle felállni újra. Minden lombik után kellett azért idő, hogy pozitívabban álljak a dologhoz. Nem akartam úgy belekezdeni, hogy jaj úgyse fog sikerülni. 3. és 4. lombikunknál üres maradt a petezsák, ezeknek is műtét lett a vége. A 3. lombiknál már kezdtem nagyon besokallni. Az 5.lombiknál kémiai terhesség lett. Férjem jobban a padlóra került itt már. Lehet bennem itt már volt egy kis feladás is, meg nagyon halvány volt a teszt, így sejtettem, hogy nem marad meg.

Tavasszal mentünk volna a 6.lombikra, de idén márciusban megfogant a csodababánk:) Igaz volt januárban hystero laporoszkópia műtétem (szedtek ki miómát, meg endometriózist - sose voltak korábban, tuti a sok lombiktól lett), és idén IR diétát kezdtünk el követni részlegesen (nem teljesen szigorúan). Most vagyok 25 hetes terhes. Jelenleg minden rendben a picivel. Bízzunk benne, hogy így is marad most már. Én is olvastam régebben sok sikertörténetet, de nem gondoltam, hogy velünk megtörténne. Én mindig azt hajtogattam férjemnek, hogy spontán úgyse sikerül. És lám itt a csodánk:) Persze nem mindenkivel történik meg ilyen, de van rá esély. Viszont amíg lelkileg bírjátok a lombikot, én addig csinálnám. Én mindig újabb vizsgálatoknak olvastam utána. Történjen valami más, mert akkor hátha sikerül. Ha lehet kezelni az jó, ha nem akkor tudom az okát, hogy miért nem sikerül. Nagyon nehéz ez az egész.

Hagyjatok egy kis időt magatoknak, és akkor döntsetek véglegesen.

2022. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne sikerülhetne? Nyilván attól is függ, hogy mi okozza nálatok a meddőséget.

De én ismerek olyat, aki 4 sikertelen lombik után spontán terhes lett. És olyat is, akinek sikerült a lombik baba, majd természetes úton jött a második gyerek.

Aztán nyilván olyan is van - bár szerintem az ma már extrém ritka eset - hogy egyáltalán nem jön össze a terhesség, se spontán se mesterséges úton.


Nálunk mindkettőnknél rosszak

lettek az eredmények. Egy év után vizsgáltattuk ki magunkat. Rögtön lombikot javasoltak, az inszem például szóba se került. Nekünk viszont volt egy ellenérzésünk az egésszel kapcsolatban, amit most nem részleteznék. Az volt a fejünkben, hogy csak ha minden kötél szakad, majd talán 5 év után belevágunk.

Végül nem volt rá szükség. Elzáródott petevezetőkkel és miómákkal csodák csodájára spontán terhes lettem 3,5 év után. Amikor már mindent megnéztem, elolvastam a lombikról, mert kezdtem beletörődni, hogy mégis az lesz a mi utunk. Hát szerencsére nem kellett.

De ezt tényleg nem lehet tudni előre, hogy kinek mi hozza meg végül a sikert.

2022. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Köszönöm, hogy le lettem pontozva. 😊 Biztos rohadt haszontalan volt a válaszom.

1-es voltam.

2022. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit, nekem minden válasz hasznos!

Köszönöm a válaszokat.


Kezdem ott, soha nem volt rendszeres menstruációm, ha volt, akkor nagyon erős vérzésem volt, sokszor 2-3 hétig tartott,vagy nem jött meg 90 napig sem. Nőgyógyászom javaslatára Clostybegithez hasonló gyógyszerrel próbálkoztam, 8 cikluson át, de soha nem nőttek tőle a tűszők. Férjem spermiogrammja sem volt jó, Azoospermiat diagnosztizáltak nála.

Az orvosom adott küldőpapírt a meddőségi klinikára.

El is mentünk, kivizsgáltak mindkettőnket, férjem mintája jobb volt mint azelőtt, nem 100% de azt mondták, hogy nem kell aggódni miatta, én kaptam pajzsmirigy alulműködésre gyógyszert, és persze PCOS-em van. Mondták is, hogy ez ICSI lesz...

Tudtuk, hogy elméletileg nem ez a legelső kezelés.. ez az utolsó kellene legyen a sorban, főleg, hogy azt mondták a férjem mintái sem oly rosszak... ezzel már nekünk is, főleg a férjemnek is voltak ellenérzései.. inkább az volt az érzésünk, hogy a pénzre megy ki a lényeg.

Aztán a vérvételek után 3 nappal hívtak, hogy Hcg van a véremben, 1 hét múlva menjek kontrollra.

De aztán nem volt 1 hét után semmi. Itt picit elgondolkodtunk, hogy na álljunk meg, ilyen 5 év alatt még nem is történt, legalább is nem tudtunk róla.

Aztán mégis annyira elkeseredettek voltunk, hogy belevágtunk.

Németországban élünk, a betegbiztosító fizeti 3 kezelésnek a fele költségét, és a gyógyszerek felét, de úgy is minimum 2000 € az önrész. A 3 kezelés 1 éven belül meg kell történjen, azon túl már nem fizet a biztosító. Az 1 év decemberben lejár. Tehát, most műtöttek, 3 hónapot várni kell, ahogy olvastam, és így a hosszú protokollos kezeléssel kicsúszúnk az időből... és így egy kezelés legalább 4000 € lesz..

Házat építünk, szeretnénk haza költözni..

Nem szeretném feladni.. rosszul is érzem magam, hogy megtorpantam, és úgy érzem nem tudom és nem akarom folytatni. De nagyon megviseltek az elmúlt hónapok.

Köszönöm, hogy leírtátok a véleményeteket és a tapasztalatotokat. Szívből Köszönöm.

2022. aug. 29. 16:46
 8/14 A kérdező kommentje:
Hozzá tenném még, hogy a férjem az egészségem miatt nem szeretné a kezelést.
2022. aug. 29. 16:48
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor talán tényleg jobb most nem erőltetni a témát. A házépítés, a hazaköltözés, és a drága kezelés miatt.

Inkább most akkor erre koncentráljatok, majd ha minden lezajlott, és úgy érzitek, adnátok egy újabb esélyt a lombiknak, Magyarországon újra belevághattok. Ott legalább az 5 alkalom tényleg ingyen lesz.

Addig meg hátha veletek is megtörténik a csoda...

2022. aug. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok. A kivizsgálások és a javaslat ICSI lombikra (teratozoospermia miatt) nálunk is külföldön történtek. 3 évvel később a covid miatt hazaköltöztünk, elkezdtük felújítani a lakásunkat. Én is úgy voltam már vele, hogy itthon legalább van tb támogatott kezelés. De aztán ahogy felújítottuk és berendeztük két főre a lakást, kiderült, hogy rendezhetjük is át mert hamarosan hárman leszünk. 🤗


Talán nálatok is hasonló a helyzet, hogy előbb fészket kell rakni. Mindenesetre akárhogyan is alakul, drukkolok hogy legyen baba!

2022. aug. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!