Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Egy kis kutatást végzek......

Egy kis kutatást végzek... Azt olvastam neten,hogy a 12. héten már nagyon kicsi az esélye a vetélésnek.Viszont én elég sokat olvasok,hogy 12 hetesen elvetéltek.Akinek volt vetélése,leírná hányadik héten történt?

Figyelt kérdés
Illetve akinek nagyobb terhesen bolt ott mi történt?
2022. szept. 7. 03:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az lemaradt,hogy most 10+ 3 hetes vagyok.Nekem volt vetélésem a 6,5,8 és 7 hetesen megállt a szíve,a 9. héten meg elvetéltem.Szóval szerintem a korai vetélés gyakoribb.
2022. szept. 7. 03:34
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Miért gyötröd magad ilyen riasztó gondolatokkal? Élvezd ki a várandósságod minden pillanatát. Arra koncentrálj, hogy minden rendben. Vigyázz magadra, ne aggodalmaskodj fölöslegesen.
2022. szept. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
🥺Igazad van!
2022. szept. 7. 06:27
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
2 vetélésem volt 7.h~t körül egy missed mert szívhang sem lett
2022. szept. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
8.héten történt nekem.
2022. szept. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
8. héten. De tele van ez a topik rémtörténetekkel, ha rettegni akarsz, keresd ki őket, miért akarod, hogy szerencsétlen anyák újra és újra leírják, csak mert te szeretsz szenvedni.
2022. szept. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
12+3 naposan vetéltem el :(
2022. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első trimeszterben a leggyakoribb a vetélés. Nekem is legtöbbször 4-8 hét között volt, de nem egy a 2. trimeszterben is vetéléssel végződött. Mostani várandósságommal szerencsére ezt megúsztam. Már a 3. Trimeszterben vagyok. 13. terhességre csak minden jó lett nálam így.
2022. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Ben kell ehhez adatokat gyűjteni. A vetélések döntő többsége 12.hétig lezajlik, ha élettel összeegyeztethetetlen problémája lenne a magzatnak akkor 8.hét előtt.

8-12.hét között van a legtöbb vetélés, amikor is a magzat vérellátása átáll a sárgatestről a méhlepényre. Ilyenkor ha ez nem egyszerre zajlik, tehát mondjuk a 9.héten már nincs csatlakozva a sárgatestre, de a méhlepényre csak a 10.héten csatlakozna, a progeszteron hiány miatt, amit sárgatest hormonnak is neveznek, elvetélhetsz.

A csúcspont valahol a 10.hét környékén van, ehhez nem kell statisztikát gyűjteni.

Az átállás lezajlik a 12.hétig és utána szignifikánsan csökken a vetélés esélye.


Azt hogy hogy zajlik le az átállás, sajnos nem tudod befolyásolni. Próbálj pozitívan gondolkozni.

Ha neked eddig korai vetéléseid voltak, akkor nem az átállással volt probléma, szóval az, hogy 10+3-ig eljutottál az azt jelenti, hogy a baba ami megfogant, az vagy egészéges, vagy élettel összeegyeztethető betegsége van, tehát nem szabadult meg tőle a szervezeted (sajnálom hogy ilyen nyers voltam).

Hacsak nem lesz bibi az átállással, egy 1,5 hét múlva fellélegezhetsz. Persze ilyenkor jönnek majd a mindenféle genetikai vizsgálatok és egyéb aggódni valók, de általánosságban elmondható, hogy 2 ponton könnyebbül meg a kismama, az egyik a 12.héten ahol végre túljutottak ezen a rizikós pár héten, illetve a 24.hét után ahol ha megszületne, már lenne 10% esélye.

De tapasztalattal a hátam mögött elmondhatom, hogy ezek az idegeskedések semmik. Ha megszületik... hát az anyaság aggódás, kicsit belépül az ember életébe, megtanulja kezelni, és elengedni a mindennapokban. Én nem vagyok paramami, és élvezem az életet, de egy kis aggodalom mindig jelen van a háttérben. Pl a gyerek felakar mászni valamire, engedi az ember mert nem korlátozza ilyesmiben de a félsz csak ott van, hogy lepottyan. Átkelünk az úton, figyelsz nagyon, mert már nem csak te vagy ott... mit ehet, mit nem, jól csinálom-e, jajj kiabáltam biztos utál meg elrontottam stb.


De nem szabad hagyni hogy ezek uraljanak téged. Élvezni kell az életet és elfogadni, hogy a gyerekkel felelősség jön, ami minden csak nem nyugodt😊

2022. szept. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Katona Dius ***** válasza:
100%
Egyik tanárom járt úgy, hogy már a terhesség vége felé járt,7-8 honapos lehetett (nem emlékszem pontosan, 11 éve ennek), és leált a szíve a picinek.
2022. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!