Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Volt e már valaki olyan...

Volt e már valaki olyan helyzetben hogy a terhesség 8 hét +5 napján rákszűrést végeztek rajta majd utána egy kis furcsa pár mm-es vérdadabka távozott?

Figyelt kérdés
A magzat 18,8 mm nagyságú, kisebb pirossas folyás volt a rákszűrés után és egy pici alvadt vérhez hasonló valami távozott. A terhességi tüneteim ugyanúgy megvannak mint eddig. Nem volt erős vérzésem. Mi lehetett az?
2022. nov. 15. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Rákszűrésnél picit megsértett a doki, előfordul, nincs miért aggódnod
2022. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%

Megsertette, de miert kell rakszures terhesen ?

Ny. Europaban lakom, es NEM turkalnak terhesen , mert nem hianyzik egy fertozes ami vetelest okozhat. Minek jarsz rakszuresre terhesen ?

2022. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Rákszűrés után teljesen normális a vérzés, főleg terhesen, mikor alapból sokkal vőrbővebb az egész terület. Ha elmúlt és nincs más panaszod, felesleges aggódni.


Utolsó: Ha nem volt x éven belül, akkor alapvető, hogy terhesség alatt is vesznek cytológiát. Pláne itthon, ahol sokszor akkor jutnak először nőgyógyászhoz a nők, mikor terhesek lesznek (hány ilyet láttam...).

2022. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ezzel gond terhesen, de máskor sem. A citológiai mintavétel arról szól, hogy megkapargatják a területet, ahhoz, hogy levegyék a sejteket és ez picit vérezhet.
2022. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

2-es, es akkor “Ny.Europaban” nok ezrei szenvednek, mert terhesen jutnak el eloszor nogyogyaszhoz eletukben, de o nem turkal bennuk? Ha nem turkal bennuk; akkor nem csak a rakszurest, de semmifele fertozest se tud diagnosztizalni, kenetet venni, semmi. Hogy is van ez? :)

A felszallo fertozes pedig vetelest okoz.

2022. nov. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

#2

Egyrészt, bár rákszűrés a neve, nem csak ezt nézik, hanem egyéb fertőzések jelenlétét is.

Másrészt, sok nő nem jár rendszeresen szűrésre, így amikor elmennek terhesség megállapításra, akkor derül ki, hogy senkinek semmi fogalma nincsen, hogy mi a helyzete a nőnek odabent. Emiatt csinálják ha nincsen fél éven belüli érvényes rákszűrés eredmény.

Harmadrészt elég sajnálatos dolog, hogy a nagy civilizált és beképzelt nyugaton arra nem veszik a fáradtságot a dokik, hogy legalább a terhesség elején felmérjék a nő egészségi állapotát, aminek szerves része az, hogy leszűrik a nőt különböző fertőzésekre és betegségekre. Az nagyobb gondot okoz, ha egy betegség felismerés nélkül marad és felszálló fertőzés lesz belőle vagy valamilyen krónikus betegség, mint az, hogy kenetet vesznek a nő hüvelyéből.

2022. nov. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Most volt esedékes a rákszűrésem és most volt esedékes a következő nőgyógyászati vizsgálatom is. Utoljára tavaly voltam rákszűrésen.


Kevés rózsaszínes folyás volt, viszont egyszer kijött egy kisebb alvadt vérszerű de mégsem annak tűnt teljesen

2022. nov. 15. 20:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem az embrio esett ki, ne aggódj. Ő szegénykém nem a cervixbe ágyazódott be.
2022. nov. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Normális. Amikor 7 hetes voltam; akkor végezték el nekem, mivel az előző ràkszűrésem több, mint 1 éve készült. Ezt a védőnő is kérte és a terhesgondozó is.

Nekem is vérzett. Azóta 25 hetes vagyok és minden rendben.

2022. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!