Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért kell védekezni 3-6...

Miért kell védekezni 3-6 ciklust missed ab után? Miért nem lehet mondjuk a műtét utáni második ciklusban próbálkozni?

Figyelt kérdés

Most nem az érdekel, hogy valaki szép hangzatos bullshit mondatokat mondjon a lelki meg testi felépülésről meg

a regenerálódásról, stb.. hanem ténylegesen a tudományos magyarázat.



2023. febr. 5. 21:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%
Ez miért bullshit? A lelki részére azt mondom, egyéni, de a testi felépülésnél nem logikus, hogy a méhnek regenerálódnia kell az ért művi beavatkozás után? Mégis csak a belső falát érte sérülés.
2023. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
Úgy emlékszem a legújabb álláspont az, hogy nem kell, sőt azt mondják ha vetélés utáni 3 hónapban megfogan, nagyobb eséllyel marad meg.
2023. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell vàrni. Valaki kitalàlta minden alap nèlkül ès sokan elhittèk.
2023. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Nekem természetes vetèlès utàn hetekkel megfogant a gyerekem. Nem kell vàrni.
2023. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell várni. Nekem a doki pont azt mondta, műtét utáni 3 hónapban nagyobb esély van egy terhességre mint utána.

Nekünk a műtét utáni hónapban össze is jött a lányunk.

2023. febr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell, pláne nem 6 ciklust. Ismerősöm egyébkent a műtét után 2 hónappal már terhes volt. Egészséges kislány lett.
2023. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk csütörtökön derült ki , hogy már két hete megállt a fejlődésben 8 hetesen. A nőgyógyász azt mondta, hogy varjunk három hónapot. Vérezni, aztán brutális göcseim lettek, így bementünk a kórházba. Azt mondtàk, hogy szépen elkezdett tisztulni. Már csak a megvastagodott nyálkahártya van. Pénteken kell visszamennem, hogy kiürült e magától, vagy kell műtét. Majd megkérdezem itt mit mondanak mennyit kell várni a próbálkozással. Szívem szerint egy ciklust várnék csak.
2023. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

1. nekem nem volt sem magzat, sem szivhang (nyilván), sem szikholyag, csak petezsak meg megvastagodott nyalkahartya.. a petezsak jó nagy volt és üres..



Persze rosszul esett, régóta vártuk, végig bizakodtam, el is gyaszoltuk a petezsakunkat, már amennyire meg akartuk ezt élni.. annyira.. ..és a műtét irtó lehangoló volt.. fájt is.. de ha a lelki részt nézzük akkor a tény az, hogy mivel egy pillanatig sem éltem bele magam így nem is nagyon voltam lélekben várandós.. vagy talán másfél hétig hittem azt, hogy talán végre sikerült... aztán nem.. mert engem nem hitegettek és én meg egy földhözragadt ember vagyok. Éreztem is, hogy ez most egy vakvágány. Van már 2 gyerekem.. szóval valahol belül mélyen én ezt éreztem és szépen el is búcsúztam ettől az erzestol.. Szóval a lelki részén túl vagyok.. mondjuk úgy 2 és fél hónapja amikor 6 hetes lettem volna.. vagy voltam.


Az élettani részére meg én is azt olvastam hogy szükségtelen várni. Elavult, alaptalan tanács. Gondoltam hátha megcáfolja valaki.

2023. febr. 5. 21:58
 9/28 A kérdező kommentje:

Sajnálom hetes.


Nekem 9. hétig várták hátha lesz valami de nem lett.


A napokban jött meg a műtét óta először, hat hét után.


Mi már ebben a ciklusban szerintem próbálkozni fogunk.

Max nézetek egy hormon labort, főleg tsh érdekel. Aztán ha az jó akkor nincs szerintem értelme várni. Én amúgy sem vagyok már 30 alatti.

2023. febr. 5. 22:02
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Az ujabb nezet szerint nem kell ennyi idot varni, ha lelkileg is keszen allsz.

December elejen missed ab mutet, februarban nem is jott meg a menstruaciom mar. A doki is azt mondta, rogton probalkozhatunkz ahogy kessen allunk.

2023. febr. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!