Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Lehet, hogy ez okozta a...

Lehet, hogy ez okozta a vetélést? 😔 Vagy semmi köze hozzá talán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mikor elkezdtük a baba tervezést, akkor el is kezdődött nálam a barnázás. Előtte soha nem tapasztaltam!

Ezt barátcserjével meg is tudtam szüntetni, a következő hónaptól rendesen jött meg, mindenféle barna nélkül. Hűségesen szedtem is egészen a pozitív tesztig. Ugye onnantól azonnal abba kell hagyni.

Kentem is magam női cikluskrémmel, ami szintén a progit növeli, ugyanúgy, mint a barátcserje.

Azt is azonnal abba kellett hagyni.

Pozitív teszt után 4 hétig semmi gond nem is volt, aztán hirtelen elkezdtem barnázni. Ügyeletet progi pótlást adtak azonnal, mégis elvetéltem, másnap elöntött a vér, és elment tőlünk.


Létezik, hogy 2 fajta progi növelő miatt tökéletes volt a szint, és ezért sikerült beágyazódás, de hirtelen abbahagyás miatt a szervezetem kapálózott, és ezért történt meg a baj?

De akkor meg nem sok a 4 hét, amikor semmi progeszteron serkentőt nem szedtem, és nem volt semmi baj?


Orvosom szerint nem indokolt progi szintet nézetni.

Most újra szedem, de ha pozitív lesz ezeket megint abba kell hagynom, és onnantól rettegjek? Vagy azonnal nézessek egy szintet? Vagy csak pár napra rá, hogy amivel serkentem az "ürüljön"? Esetleg meg tudjátok mondani mennyi időnként kell nézetni pozitív teszt után? Ha rossz a szintem, akkor azonnal utrogestan?


Kérlek segítsetek, mert őrlődök, hogy ez lehetett e baj, vagy szimplán csak én keresem az okot, ami nem is ez volt igazából😔


2023. júl. 23. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell abbahagyni. Ha progihiányod van, akkor terhesség alatt is pótolni kell. Azt nem lehet tudni, hogy emiatt történt-e a baj, de szerintem ne is vádold magad ezzel, az már úgyse segít.

Hiába nézeted. Egyszer egy neves nőgyógyász interjújában hallottam, hogy azért nem szokták nézetni, mert létezik olyan, hogy ingadozó szint. Lehet, hogy a mérésnél tökéletes, 1 óra múlva meg hirtelen leesik és megszakadhat a terhesség.

Sok nőgyógyász alapból felírja +teszttől. Ha neked már volt ezzel problémád és megnyugtatna, keress egy olyat.

2023. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg nem progihiány miatt vetéltél el.
2023. júl. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
A progeszteron nem tartja vissza, ilyenkor az első trimeszterben ez sajnos nagyon gyakori.
2023. júl. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

A progreszteron nem csodaszer. Feleslegesnek tartom azokat is, amiket elötte, gondolom saját kútfőből és nem orvosi javaslatra szedtél/kentél/ittál.


Egy normális kivizsgálás kellett volna inkabb.


De ha akkor is minden rendben lett volna, simán benne lett volna ugy is a pakliban.

Minden 2.terhesség vetéléssel végződik. Sajna most te voltál a 2.


Nekem is 3x volt az életemben. Felesleges okokat keresni. Természetes szelekció....

2023. júl. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg méhpempő? Azt tuti nem kell abbahagyni. Ha természetes, yam gyökér alapú vény nélküli krémet használsz, (és nem ír mást a betegtájékoztató), akkor azt sem kell abbahagyni pozitív teszteléskor, csak a szájon át szedett barátcserjét. Egyébként a vetélések sokszor azért történnek, mert nem életképes a magzat. Az orvosoddal is beszéld meg! Drukkolunk!
2023. júl. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!