Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Meghallgatnátok? Nagyon kivagyok!

Meghallgatnátok? Nagyon kivagyok!

Figyelt kérdés

Már 10hónapja próbálkoztunk a babával mígnem feladtam. Minden hónapban mikor megjött sírtam és ez már nem akartam. Nem is igazán próbálkoztunk csak egy alkalommal nem védekeztünk mondván úgysem tudok teherbe esni. És mégis hatalmas csodának, égi jelnek fogtam fel mikor a legutolsó pillanatban megláttam a picikém első üzenetét a teszten! Van már egy csodás majdnem 3évesem és sajnos előtte volt egy vetélésem a 9.héten. Végig rettegtem a terhességemet de a végeredmény az csodás és ki ne akarná újra átélni ezt a csodát?!

Szóval mérhetetlenül boldogok voltunk a férjemmel, hogy érkezik a kistesó és már elképzeltük a jövönket mint nagy boldog család :)

De ez sem tartott sokáig! Sajnos a 9.héten elvesztettem a kisbabámat. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ez mégegyszer megtörténhet! 3.-án szerdán volt a befejező műtétem. Végig a magándokim foglalkozott velem. Mikor megkérdeztük mennyivel tartozunk neki azt felelte hogy a kismütétekért a vizsgálati díj (8000ft) 3szorosát illetve 5szörösét szokta kapni. Mivel nyaralás előtt álltunk így CSAK 30ezret tudtunk neki adni!Már le volt foglalva a nyaralásunk szombattól egy hétre Balatonon. Nem akartam hogy elveszítsük a foglalót és már hónapok óta mást sem hallottam a bogyomtól mint vizicsúzda, vizicsúzda. Szóval erőt vettem magamon és úgy tettem mintha nem fájna!

Csakhogy ez a fájdalom nem maradt bent sokáig és tönkre tette a nyaralásunkat. A műtét után nem véreztem, egy csepp vér sem jött. Vasárnap reggel iszonyatosan nagy görcsökre ébredtem és eláztam!

Ekkor még nem gondoltam semmi rosszat, úgy hittem mint minden terhesség így minden vetélés is más lehet. Sajnos odáig fajult a helyzet, hogy alig bírtam menni a fájdalomtól már csakhogynem szülési görcseim voltak!

Ezzel egészen 12.szombat estig küzdöttem míg zuhanyzás közben találtam valamit ami félig kint volt belőleg félig meg bent.

Bementünk az ügyeletre ahol azonnal bent is tartottak és a doktornő két órán belül meg is akart műteni! Nagy ílyedtséget láttam rajta! Bent maradt szövet darab eltömítette a méhszájat és a vér nem tudott kiürülni és bent elfertőződött. Ezt mondta a doktornő.

Megint megműtöttek. Egy másik orvos! Műtét után senki sem jött oda hozzánk tájékoztatni a történtekről, senki rám sem nézett utánna. Kidobták az asztalra a zárómat és kész mehetek haza! Persze a legelső műtét alkalmával elmondott a dokim mindent hogy mit ne csináljak. Ezeket lelkiismeretesen betartottam. De mégis baj lett!

Én elhiszem hogy több száz betegük megy át ugyan ezen, de ha már van képük legombolni az emberről ennyi pénzt pofátlanul akkor az ember elvárná hogy felelősségteljesen végezze el a munkáját! Most nagyon félek mert megint nem vérzek és tegnap volt a műtét, remélem hamar vége lesz ennek a rémálomnak!

Köszönöm szépen hogy meghallgattatok! Most mindenki babát vár a családban, a barátoknál és nem tudom kiadni magamból senkinek.............


2013. júl. 15. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Jaj, nagyon sajnálom, ez nagyon durva! :(

Én is 9 hetesen vesztettem el az első babámat.

A dokid finoman szólva is borzasztó etikátlan volt. Nem is értem hogy volt pofája pénzt kérni. Pont tegnap láttam a tévében, hogy el szabad fogadni a hálapénzt, de kérni nem szabad. Ugye tudod, hogy simán feljelenthetnéd azt a dokit. Még szerencse, hogy nem lett nagyobb bajod.:(

Az én környezetemben is mindenki akkor szült/várt babát, amikor elvesztettem az enyémet. Borzasztó volt végignézni. Nem kívántam senkinek, hogy élje át amit én, de az az érzéketlenség amit kaptam pár embertől... Nos a mai napig nem tettem túl magam a rajta.

Gondolom ezek után keresel egy másik orvost, de a magándokidnak azért elmondhatnád a véleményed, hogy ha már ilyen pofátlan összeget mond, akkor legalább tegye a dolgát lelkiismeretesen! És örüljön ha nem jelented fel!!

Remélem hamarosan jön a kistesó! :)

2013. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ezt átélted! A dokidat felejtsd el, mert ezek szerint nemcsak etikátlan, hanem szakmailag sincs a topon. Ezért pénzt kérni szerintem undorító.

Kívánom, hogy hamarosan jöjjön a kistesó, és vígasztald magad a gyermekeddel, hiszen ő már ott van neked!

2013. júl. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! En is pont igy vagyok, hogy nem tudom senkinek kipanaszkodni magam, mindenutt babat varnak, vagy meg nem veteltek, es nem ertik meg milyen szornyu dolog ez. Nekem 2 hete volt a mutetem, harmadik vetelesem volt. Nekem is van egy majnem-ket-evesem, o a vigaszom. Na, de nem magamrol akarok beszelni. A dokid szerintem sokat kert, egy otperces rutinmutetert. En a helyedben a kontrollon kerek perec megmondanam neki, hogy mi nem tetszik, valoszinu ugy is otthagyod. Pont ebben a cipoben jarok, hogy nagyon elegedetlen voltam a mutet soran a dokimmal (megint magamrol), kezdodott azzal, hogy elfelejtett felirni a mutet-programba a megbeszelt napra, igy engem mutottek aznap utoljara, es pont sokan voltak, sokat kellett varnom, mikozben az ember, ha mar igy alakult, szeretne tullenni rajta. Aztan mire a mutobe kerultem vegre, ott nagy nevetgeles vart ram, meg viccelodtek is velem. Nem szoltam be, mert tudtam, hogy ket perc mulva alva fekszek a mutoasztalon, utolsokent aznap...raadasul ha egy kicsit jobban odafigyelt volna ram az orvosom, meg lehet, hogy elne a babam...

Nagyon sajnalom, ami veled tortent. Probalj arra gondolni, hogy van egy kisfiad/lanyod, es ha megis ugy alakul, hogy harman maradtok, akkor is egy szereto, osszetarto csalad vagytok. En is ezzel vigasztalom magam.

2013. júl. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon szomorú. Gyújts egy gyertyát érte.
2013. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A hálapénzt nem betíltották? szemétláda a dokid! miért a dokid? elveszítetted a babádat és pofátlanul még le is nyúlt és ki tudja, hogy műtött meg. visszamész hozzá és elmondod, hogy mi történt a műtétje után?
2013. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy végig olvastátok a történetemet és azt hogy együtt éreztek velem. Az ember nem is gondolja, hogy ezeket a biztató szavakat egy idegentől kapja meg! Köszönöm!!!


3.válaszoló:

Nagyon igazságtalan, hogy ezeken olyan anyáknak vagy leendő anyáknak kell átmenniük akik vágynak a picikre! És közben azok a nők akik megszülik egy sötét sikátorban a babájukat és megölik mert nem akarják, vagy éppen beledobják egy kútba. Olyan borzasztó ez! Nem kívánja az ember senkinek hogy ilyenen menjen keresztűl, de ha már a sors szelektál (mert ezt mondta a dokim vígasz képpen) miért nállunk teszi ezt???????????? Hiszen mi vágyunk a babánkra!!!!!

Bocsánat, nem szándékom senkit sértegetni csak a fájdalom beszél belőlem!

Van egy szép kisfiam vörös hajú és kék szemű számomra a legtökéletesebb (persze mint minden édesanyának a sajátja) és ki ne akarná ezt a tökéletességet megsokszorozni? Nekem boldogság minden egyes nap amit vele tölthetek! És mostmár csodának tartom hogy az enyém lehet!

3 gyereket szeretnénk a férjemmel, én 28éves vagyok félek hogy kifutunk az időből. Én mindig is úgy képzeltem, hogy fiatal anya leszek. Hát.......lehet az élet nem ezt szánta nekem. Lehet hogy csak egy Bogyokám lesz és bár imádom őt mindennél jobban azért vágyom hogy újra átélhessem ezeket a boldog pillanatokat!

2013. júl. 16. 00:16
 7/10 A kérdező kommentje:

A "volt" dokimhoz ma kellett volna vissza mennem! De nem mentem! Ugye 3.-án volt a műtét és én multhéten csütörtökön felhívtam, a panaszaimmal. Azt mondta hogy fogllaljak időpontot nálla és majd ha csak belázasodom akkor menjek az ügyeletre. Hát a fájdalom erősebb volt ennél! És mivel 4óránként algopirinen éltem nem tudom, hogy lázas voltam e! De persze ez őt nem érdekelte, csak menjek a rendelésre ott kifizetem a vizsgálati díjjat aztán majd közli hogy hát újra műteni kell 30ezerért!!!!!!

Borzasztó, hogy ilyen emberek kezében van a sorsunk!!!!!

De nem megyek vissza hozzá! Viszont megint nem vérzek a műtét óta és félek, hogy nem lesz jó vége ennek!

2013. júl. 16. 00:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ami veled történt. Nekem is kb. 2 hete volt missed ab, jövő héten kell kontrollra mennem. Most, hogy olvastam, amit írtál, teljesen bepánikoltam, hogy még mindig lehet probléma. Én sem véreztem nagyon, de ahogy itt olvasgattam, mások sem. Nagyon félek.
2013. júl. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen műtétem, én szerencsés voltam, nem volt komplikáció. Viszont rengeteget olvastam előtte ezekről a műtétekről. Ez gyakorlatilag egy küret, olyan, mint az abortusz, vagyis lekaparják a méh nyálkahártyáját. Hüvelyen keresztül végzik, tehát teljesen vakon csinálja az orvos egy kanál segítségével. Sajnos benne van a pakliban, hogy valahol elhagy egy kisebb területet, azaz bent marad egy szövetdarab. Nem akarom védeni az orvost, de ez még a leglelkiismeretesebbekkel is előfordulhat néha. Nem hanyagság, hanem egyszerűen azért van, mert a méh belsejét nem látja. Ez ebben az esetben műtéti rizikó és nem műhiba, ha jól tudom, a papíron is rajta van, amit előre aláíratnak.

Ettől függetlenül nagyon szomorú, ami Veled történt. Mégis azt mondom, ne rágódj rajta túl sokáig. Jó, hogy nem lett komolyabb gond. Sajnos még a méhfal kilyukadása is a kockázati tényezők közé tartozik. Szerintem az abortuszra vállalkozók nagy része ezzel nincs is tisztában!

2013. júl. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnalom ami veled tortent, ha sikerul egy kicsit megnyugodnod, es ki akarod vizsgaltatni esetleg magad hogy miert tortent, tudok egy jo es lelkiismeretes orvost Pesten aki erre szakosodott. En negyszer veteltem, mire hozza kerultem, de sikerult es a kicsi lanyom most negy honapos. Ha erdekel, irj privit,.
2013. szept. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!