Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Két missed ab után mit tegyek?...

Két missed ab után mit tegyek?! Lehet még reményem?!

Figyelt kérdés

Sajnos kétszer egymás után missed ab-al végződött a terhességem. Az ok ismeretlen. Jelenleg teljesen esélytelennek érzem, hogy valaha is igazi családunk legyen :(

Az orvosok szerint 3 után indokolt a kivizsgálás, én mégis úgy érzem, már az első után mennünk kellett volna. Tanácsot szeretnék kérni, hová forduljunk, ahol megbízható, jó orvosokat találunk. Köszönöm!



2013. aug. 2. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ hol laksz.Ha gondolod,írhatsz privit,én is ugyan ebben a cipőben járok,hátha tudod segíteni.
2013. aug. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mennyi időt vártatok a két terhességed között? Talán "csak" annyi volt a baj, hogy nem vártatok elegendő időt 6 hónapot és még nem volt felkészülve a méhed az új babára. Egészen biztosan lesz babátok, ne add fel. Kezdjétek el a kivizsgálásokat és mellette próbálkozzatok is. A másodiknál nem adtak esetleg sárgatest pótlást (pl. duphastront) Mindig ugyan abban az időben mentek el a babák? (mert ez esetben valami genetikai probléma van, de ha más időben akkor simán benne van a pakliban, hogy ilyen szerencsétlenül alakult) Kívánom, hogy a 3. babátok megmaradjon!!! Nagyon agyon fogok szurkolni, és még vagy 100-an fognak nektek drukkolni, biztosan jönni fog a baba!
2013. aug. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is két missed ab után született meg a 2. babám. A vetélések előtt volt egy problémamentes terhességem, miután megszületett az 1. fiam. Kivizsgálások voltak, de semmit nem találtak.
2013. aug. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is missed ab volt nemrég. Nekem azt mondta a doki, hogy ha akarom, már most ad beutalót kivizsgálásra, de ő 2 után szokta javasolni, de általában tényleg 3 után csinálják. Még gondolkozom rajta, mert egyelőre elég volt az orvosokból...

A tünetek alapján (enyhe barnázás) nekem 2 doki is azt mondta, hogy vsz. beteg volt.


Először 3 dolgot vizsgálnak ki:

- inzulinrezisztencia (cukorterhelés, vérvétel)

- pajzsmirigy (vérvétel, ha ez alapján indokolt, akko uh)

- progeszteron (egy hónapban 3 meghatározott napon vérvétel)

Szóval nem egy nagy történet, csak macerás ennyiszer eljönni munkahelyről úgy, hogy nyilván az ember nem mondja meg, hogy hova megy és miért, szabim meg nincs ennyi.


Másik: írák itt neked, hogy biztos azért, mert nem hagytatok ki 6 hónapot. Én ezt is megkérdeztem, hacsak nem volt szövődménye a műtétnek (de ezt nyilván mondták volna, ha lett volna), nem nagyobb az esélye 6 hónapon belül sem a vetélésnek, mint műtét nélkül. Akkor sem, ha rögtön utána teherbe esel. Nekem azt mondta, hogy kizárólag a lelki okok miatt javasolja a 3 vagy 2-3 hónap kihagyást (szóval a végén 2-3-ra javította), nem fizikai okok miatt. Mert hogy lelkileg meg kell gyógyulni.

Hát nem tudom, én naponta változtatom a véleményem, egyik nap azonnal újra terhes akarok lenni, másik nap pedig soha többet nem akarok próbálkozni. Gondolom, ilyesmire gondolt.

2013. aug. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat lányok! Sok hasznosat olvastam most Tőletek!


Én is úgy vagyok, hogy egyik pillanatban azonnal szeretnék újra terhes lenni, aztán meg úgy érzem, hogy soha többet, mert annyira megviselt ez a két veszteség...


Az igazság az, hogy most egyáltalán nem tudok arra gondolni, hogy még egyszer bevállaljam a rizikót, anélkül, hogy bármiféle vizsgálatot megcsináltatnék.

Tehát abban biztos vagyok, hogy elmegyek vmerre, egy alaposabb kivizsgálásra. De szerintem én sem most, inkább csak jövőre.


Az inzulinvizsgálatot mindenképp meg akarom csináltatni, mert nem tartom kizártnak, hogy azzal lehet problémám.


A pajzsmirigyem alulműködött tavaly, arra kaptam gyógyszert, és szépen beállt, október óta nem volt vele gond.


A decemberi terhességem alatt is végig jó eredményeim voltak.

Az a terhesség a 9. héten halhatott el, de csak a 12. heti UH-on vették észre. Vérzésem nem volt, csak a tünetek enyhültek, azt hittem azért, mert lassan vége az első 3 hónapnak.


Aztán vártunk 4 hónapot, és az első hónapban össze is jött. A 6. héten voltam, mikor elmentem a dokihoz. Mindent rendben talált, majd másnap reggel elöntött a vér (szó szerint:() A kórházban azt mondták minden rendben, méhszáj zárt, petezsák, embrió szívhanggal megvan, viszont egy nagy haematoma látszódott, ami egyszerűen nem akart felszívódni. Egy hetes fekvés, és nagyon durva vérzés után , egy hatalmas haematoma darab levált, ami félig leválasztotta a petezsákot, amitől a vérkeringés leállt a méh és a petezsák között, így a pici szíve is megállt. Nem maradt más, mint a műtét, de akkorra már teli volt a méhüreg alvadt vérrel, így számomra is ez volt a legjobb megoldás... röviden ez a két missed ab-om története.


Mindkettő más-más időben, és másként történt. Ezért vagyok teljesen tanácstalan.

Azt én is rögtön megkérdeztem, hogy a műtét nem-e túl közeli volt, és nekem is azt mondta a doki, hogy az biztos, hogy nem oka ennek...én is azt hallottam, hogy ugyanolyan eséllyel hordhatod ki egészséggel a kisbabát a műtét utáni első hónapban, mint a 6.-ban. Ha nem megfelelő a nyálkahártya a terhességhez, akkor nem is tapad meg.


A legrosszabb, hogy a szövettan sem mutat ki semmit, nekem mindkettőnél szó szerint ugyanazt írták.... :(

2013. aug. 7. 15:41
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is két missed ab-.on vagyok tul , egyik 8 hetesen halt el (10 hetesen műtöttek) , a másikat 19 hetesen vették észre , hogy nincs szivhang , ő már 2-3 hete nem élt.Ez már lassan 8 honapja történt. Nálam is az ok ismeretlen mindkét esetben.. A hormonjaim rendben vannak , nem estem át fertőzésen , nem találtak semmit. Ugyanugy vagyok mint te egyik percben nagyon akarok egy babát , a másikban pedig soha többet. Nem tudok semmi okosat irni sajnos......
2013. aug. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4. vagyok

A leírtak alapján szerintem van mér reményed, hiszen másodszorra tudták az okot, haematoma. Az tekinthető "balesetnek", ami jó eséllyel nem fog ismétlődni.

[link]


Az első kb. olyan lehetett, mint nekem, nekem azt mondták, hogy valószínűleg beteg volt, és általában ez sem ismétlődik. (Vajon honnan tudják ilyen biztosan?)


Én még vacillálok, hogy megcsináltassam-e a vizsgálatokat. Nekem legjobban az izgatja a fantáziámat, hogy nem progeszteron gondom volt-e... A pajzsmirigyet nem tartom valószínűnek, és igazából az IR-t sem, persze ettől még bármi lehet.


A bajban és elkeseredésben egy dolognak azért örülök: hogy ezek szerint normális az, hogy egyik nap akarok gyereket azonnal, másik nap soha többé. Azt hittem, csak én vagyok ilyen elcseszett, de most, hogy írtátok, hogy ti is így éreztek, megnyugodtam, hogy ez normális reakció lehet.

2013. aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg, lehet hogy csak véletlen volt, csak olyan hihetetlen, hogy két véletlen is megtörténjen az emberrel. Mármint érted: az első beteg lenne, a második a haematoma miatt, ami a védőnőm szerint is elég ritka, hogy vetélést is okozzon, tehát nagyon szkeptikus lettem.


Ezeket a vizsgálatokat a sima rendeléseken megcsinálják?

Mert arra gondoltam, elmegyek egy speciális családtervezési tanácsadásra. Csak nem tudom, megéri-e az időt, és a pénzt....főleg, ha nem mutatnak ki esetleg semmit...

2013. aug. 9. 11:38
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Felejtsd el, neked már sosem lehet babád.. Ennyi idősen el kéne fogadni ezt, nem pedig mint egy hülye liba, próbálkozni és vetélni... Csodálom hogy nem furdal a lelkiismeret, amiért két gyerek halt meg a próbálkozásaitok miatt...
2013. aug. 11. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

De bunkó vagy te utolsó!

Kívánom hogy te is kerülj hasonló helyzetbe!

2013. aug. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!