Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 8. hét, szívhang van, crl nem...

8. hét, szívhang van, crl nem változott. Rossz előjel vagy, érést hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ez a 2. terhességem (az első problémamentes volt, szervülő hematómàval az elején). A jelenleginél az 5-6. héten véreztem, a klinikai HÜVELYI uh-n hematómàt és 2 mm-es embriót làttak, szívhanggal. Egy hét múlva HASI UH-val már 18 mm-es crl-t mértek, szívhang volt tovàbbra is, a hematóma pedig kisebb lett. Ez történt pontosan egy hete, ma a magàndokim fogadott, ő HÜVELYI uh-val vizsgàlt: szívhang volt (meg is mutatta), a hematóma felszívódott, de most is csak 17-18 mm-es crl-t tudott megàllapítani mindenféle szögből. Azt mondta, ne aggódjak, de azért jövő héten újra néznek... Szerintetek? Hasi és hüvelyi uh között lehet ekkora a különbség (hozzáteszem, elég vastag hasfalam van)? Vagy így kezdődik egy magzatelhalàs...? Félek.
2015. dec. 3. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt kell, hogy mondjam igen, lehet ennyi különbség! Sajnos az adatok eltérőek lehetnek, és nem csak attól függ, hogy hasi vagy hüvelyi. Az értékeket befolyásolja az is, hogy milyen régi a gép, milyen a felbontása, stb. Szerintem mindenféleképpen jó jel, hogy a szívhang nem változott és a hematóma felszívodott.
2015. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Simán. Hüvelyi és hüvelyi között is. A 12. hetes nagy gentekiai uh után aznap éjjel bevéreztem. Rohanás a kórházba. Tök más méreteket mondtak.
2015. dec. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!

Jó lenne tudni, hogy melyik gép mutat reális eredményeket!

A klinikàn aznap, amikor bevéreztem, az ügyeletes vizsgàlt egy egyszerűbbnek tűnő géppel, akkor még a terhesség tênye sem volt megállapítva: mondta is, hogy ő ezzel nem tud semmit megítélni, menjek le a nagy ultrahangba. Ott előbb hasi fejjel semmit, majd hüvelyivel làttàk a 2 mm-es pöttyöt, a szonogràfus csaj bólogatott, hogy hàt igen, ehhez ilyen nagy gép kell. Múlt hèten ugyanezzel a nagy géppel, hasi fejjel olvastàk le a 18 mm-t, ugyanazt, amit tegnap, tehàt 7 nap eltéréssel a dokim mért egy tök más, hüvelyi ultrahanggal. Mégis annyira furcsa az egész, járt már így valaki?

Én is a kis dobogó szivecskéjében bízom!

2015. dec. 4. 06:41
 4/15 anonim ***** válasza:
ne aggódj, dobog a kis szíve, minden rendben lesz :) boldog babavárást :)
2015. dec. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

En a masodik uh eredmnyet talalom kicsot furcsanak. Egy hettel az eloto uh utan majd 16 mm-t nott volna az ulomagassag? Hogyan? Az tul sok, szerintem...

En elso uh-n kereken 8 hetesen voltam es 16 mm volt a CRL, azt mondtak hogy az tokeletes es kb 1mm-t no ez az ertek naponta ebben az idoszakban.

Neten valahol van errol tablazat is.

Nekem sajnos elhalt a baba, hetekkel kesobb derult ki es akkor volt 21 mm a CRL, szivhang mar nem volt. Az orvos is azt mondta, hogy a 21 mm 8het 5 napnak felel meg.


Mindjart megkeresem neked a tablazatot. Nem irtad, hogy mensi szerint pontosan mennyi idos volt a terhesseg a 3. uh idejen, de itt te is meg tudod nezni.

2015. dec. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2015. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szia!


Leírom az adatokat dátumokkal, úgy átláthatóbb és igen, én is furcsállom a 2. mérést... arra számítottam, hogyha minden rendben, akkor ideális esetben majd 8-9, max 10 mm-es lesz, ehhez képest... 18 mm! Hogy lehet?


okt. 1 - utolsó mensim első napja (hosszú 31-35 napos ciklusaim voltak)


nov. 2. - legelső nagyon halvány poz. teszt. (ebből gondolom, hogy a fogantatás a félidő után történhetett, mert a 28-29-30-31. napon csont negatív ..)


nov. 19 (hüvelyi uh) - véreztem, 2 mm-es embryo szívcső pulzál, hematóma


nov. 25 (hasi uh) - kontroll, vérzés nincs, 18 mm-es crl, pulzáló szívműködés, vékonyabb a hematóma


dec. 3. (hüvelyi uh) - magándoki kontroll, hematóma szervülőben, crl. 17-18 mm, szívhang van, minden oké


A táblázat alapján - amit belinkeltél és itt is köszönök - a 2 mm 5+2 hétnek felel meg, a második mérés egy héttel később (18 mm-es crl) meg 8+1 nek. ???


Hogy lehet ez?

2015. dec. 4. 11:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs ilyen, nincs ekkora novekedes egy het alatt ennyire korai terhessegben. Ott valamit elmertek.

Igy a leiras alapjan en arra tippelnek, hogy eleve nem 14. napon volt peteeresed, ami realis, mert a ciklusod sem pontosan 28 napos, hanem hosszabb es valtozo. Szoval valoszinuleg kesobb fogant, a teszted sem lett koran pozitiv.


En a helyedben jelenleg nem aggodnek. A hematoma felszivodott, ami jo, van szivhang, ami megjobb.

Nem lehet magzatelhalasrol beszelni igy, ne is emlegesd, mert szo sincs rola szerintem. Az a 2. uh egyaltalan nem realis.

Az elso es harmadik uh kozott ket het telt el es a meretkulobseg is jo ket hetnyi. Szoval az viszont jo.

2015. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a petezsák volt 18-mm először?
2015. dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szia,


Nem, nem - ugyan én is gondoltam erre -, de a leleten egyértelműen crl van feltüntetve és emlékszem is, hogy ezt diktàlta. Emiatt tegnap a dokim is zavarba jött egy kicsit, úgy éreztem.


Az egy hét különbséggel mért 2 és 18 mm között nem stimmel valami, tudom, hogy nem szabad, de aggódom vagyis inkább össze vagyok zavarodva.

2015. dec. 4. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!