Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 8. hét, szívhang van, crl nem...

8. hét, szívhang van, crl nem változott. Rossz előjel vagy, érést hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ez a 2. terhességem (az első problémamentes volt, szervülő hematómàval az elején). A jelenleginél az 5-6. héten véreztem, a klinikai HÜVELYI uh-n hematómàt és 2 mm-es embriót làttak, szívhanggal. Egy hét múlva HASI UH-val már 18 mm-es crl-t mértek, szívhang volt tovàbbra is, a hematóma pedig kisebb lett. Ez történt pontosan egy hete, ma a magàndokim fogadott, ő HÜVELYI uh-val vizsgàlt: szívhang volt (meg is mutatta), a hematóma felszívódott, de most is csak 17-18 mm-es crl-t tudott megàllapítani mindenféle szögből. Azt mondta, ne aggódjak, de azért jövő héten újra néznek... Szerintetek? Hasi és hüvelyi uh között lehet ekkora a különbség (hozzáteszem, elég vastag hasfalam van)? Vagy így kezdődik egy magzatelhalàs...? Félek.
2015. dec. 3. 22:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj meg nem aggódni. Az sokkal rosszabb, ha stresszeled magad. Valamit biztos elnéztek!
2015. dec. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az elso es harmadik uh-n mertek szerintem jol. Az alapjan pont megfeleloen fejlodik.

A 2. uh-n vagy elmertek, vagy a ptezsak helyett crl-t mondott veletlenul.

2015. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, gondoltam jelentkezem! Megvolt az ominózus kontroll!


A legutolsó uh után (17-18 mm) 6 nappal, ma 23 mm-t mértek a Klinikán, ez gyakorlatilag tökéletes fejlődési ütem, nemcsak a múlt héthez képest, de a legelső mért értékhez (2 mm) viszonyítva is. A baba jól van, láttam kezét-lábát és szépen dobogott a szívecskéje is.


Valóban, ott a második vizsgálat alkalmával lehetett valami gikszer, de erre valószínűleg sosem derül majd fény, hogy hogyan, miért, miért épp velem történt? A dokim és védte a szonográfust és ő is magát, nem is vártam, hogy bárki a másikra mutogasson.


A mai uh-t amúgy ugyanaz a hölgy végezte a dokim utasítása szerint, aki a "fals" eredményt kihozta. Kérdeztem tőle, hogy lehetséges az, hogy két hétig ne mutasson fejlődést egy magzat, aztán hirtelen tankönyvi módon megint nőni kezdjen, mire látszólag zavarba jött és azt próbálta kihozni a dologból, hogy inkább az én dokim mérhetett túl kicsi értéket, mert lehet, h összehúzta magát az embrió, stb. Oké, még ez is megtörténhetett volna, no de akkor, kérdezem én, ha ő mért 2 hete helyesen, s az én dokim tévedett, akkor most mégsem 23 mm-t, hanem annyival többet, kb. 32-34 mm-t kellene mérnie, nem?


(Ezt persze nem kérdeztem meg, mert én nem vagyok szakember, nem vagyok szonográfus és eszem ágában sem volt kioktatni őt. Bárki tévedhet, én ezt megértem és hisztizni sem akartam. Bármi befolyásolhatta a vizsgálatot, a hasfal, az adott magzati kor, a még akkor fennálló vérzés, stb. Csak jó lett volna megspórolni ezt az egy hét aggódást.)


És ebben segítettetek ti, a kivétel nélküli pozitív, higgadt hozzáállásotokkal, köszönöm nektek még egyszer!

2015. dec. 9. 15:12
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyon orulok! Remeljuk mostantol mar csak pozitiv izgalmak lesznek.
2015. dec. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
......
2016. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!