Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Látássérült fiúként tényleg...

Látássérült fiúként tényleg csak kolonc, teher leszek majd a páromnak? Tényleg csak egy Tényleg csak egy, úgymond, gyerek leszek akire vigyázni kell, akiért oda kell dobnia az életét, a karrierjét a lánynak?

Figyelt kérdés

2023. márc. 12. 19:55
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
Aki tényleg szeret annak nem hiszem, hogy kolonc leszel, biztos időbe fog telni a lánynak amíg "hozzászokik" mit hogysmint csináljon. Lesznek biztos olyan idők amikor nehéz lesz, de én úgy gondolom, hogy az aki tényleg szeret annak se kolonc, se nyűg nem leszel!:) Sok sikert!
2023. márc. 12. 20:56
 12/23 anonim válasza:
Reggelig tudnám sorolni, hogy mennyi mindent kell megszokni egy ilyen kapcsolatban. De, ha valaki szeret, annak ezek menni fognak.
2023. márc. 12. 20:58
 13/23 A kérdező kommentje:

10

Végül mégis ő csalt meg, elképesztő!

2023. márc. 12. 20:59
 14/23 A kérdező kommentje:
Tudom én vagyok a hülye hogy ide íroom ki a kérdéseimet, de rengeteg olyan kommentet kaptam már itt hogy a látássérültek mind burokban élnek és képtelenség velük normális életet élni. Hogy nem lehet velük elmenni sehova, hogy egy nő csak úgy élhet látássérült mellett ha odadobja érte a karrierjét meg a teljes szabad életét és hogy én milyen szemét vagyok amiért ezt még gondolatban is, el merem várni egy lánytól
2023. márc. 12. 21:01
 15/23 anonim válasza:

14


Ilyen kommenteket olyanok írnak, akik vakot eddig max a tévében láttak.

2023. márc. 12. 21:04
 16/23 anonim válasza:

11-es vagyok

Jelenleg mennyi segítségre van szükséged, ha megkérdezhetem?

2023. márc. 12. 21:04
 17/23 anonim válasza:
Hagyd figyelmen kívül ezeket a megjegyzéseket! Ugyanolyan teljes értékű ember vagy Te is mint bárki más! Személyiség kérdése az egész, hogy a Te helyzetedet ki veszi gondnak/tehernek és ki nem.
2023. márc. 12. 21:07
 18/23 A kérdező kommentje:
Hát akkor a szüleimnek is elég rossz személyisége lehet. :-)
2023. márc. 12. 21:11
 19/23 anonim válasza:

10. Büntetni a környezeter, mert úgy véli, hogy őt bünteti a sors; igen gyenge egóra vall. Pláne azokat büntetni, akik szeretik az embert, azért vannak vele.

Akármilyen fogyatéka van vagy nincs. Jó, hát az ember legértékesebb érzékszerve a szeme, de sztem ez attól független, vagy csak kihozza az eleve benne lappangó jellembeli gyengeséget.

2023. márc. 12. 21:28
 20/23 anonim válasza:

29F vagyok, látássérült, 12 éve vagyok párkapcsolatban a nővel, aki több mint 5 éve a feleségem.


Nyilvánvalóan vannak nehézkesebb dolgok amikhez alkalmazkodnia kell. Pl ha utcán megyünk mindig fogja akezem, kicsit megszorítja ha fel vagy le kell lépni és úgy kell vezetnie, hogy az én kiterjedésemre is figyelnie kell, szóval ne vezessen oszlopnak. Ezt említette már, hogy erre azért fárasztó mindig figyelni, de ez van.


Idehaza nincs ebőbl probléma. Takarítok, jellemzően a konyha és a füdőszoba tisztántartása az én reszortom, mosni is sozktam. Övé a porszívózás meg.. a többi. A mosógépen be van jelölve domború festékkel a megfelelő gomb, így el tudom indítani a megfelelő programokat.


Moziba rendszeresen járunk. Nagyjából látom a képet, úgy ahogy, de ha valaki felmutat valamit vagy ilyesmi, azt kommentálja, ha jelzem, hogy kell.

Papíron lévő feliratokat mind ő olvassa. Viszont pl a rezsi meg mindennel kapcsolatos hivatalos ügy hozzám jön be, online én intézek mindne ilyesmit, beleértve a pénzügyeinket is.


Társasjátékoknál pl külön szempont, hogy hogy tudjuk akadálymentesíteni őket. De megoldjuk. Vagy nem.


Ha úgy van, akkor eljárunk biciklizni (tandem), de kenutúrán is voltunk már együtt.


Most májusban is megyünk a LÁSSal egy 2x60 km-es biciklitúrára.


Természetesen dolgozom (multinál, irodai munka).


Szóval meg lehet oldani. Nehézkesebb, de egyáltalán nem katasztrófa. Néha kissé fárasztja, néha meg észre sem veszi. Szóval ha valaha válásról lenne szó, nem ez lesz az oka.

2023. márc. 12. 23:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!