Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ütközés. Ki a hibás?

Ütközés. Ki a hibás?

Figyelt kérdés

Tegnap történt egy eset velem. Autómmal haladtam főúton, 40Km/h-val kb. Követési távolságot betartva. Előttem egy BMW, üvöltött benne a minimal, tető nem volt a kocsin, ezért jól láttam, hogy egy kigyúrt ember a barátnőjével/feleségével veszekedik.


Egyik pillanatban az út közepén nyomott egy satuféket és megállt. Én is satuztam, de egy kisebb koccanás történt. Az Ő autóján semmi nem látszik szinte, nekem viszont megrepedt rendszámtábla, meghorpadt lökhárító.


Rendőrt akartam hívni, de a kigyúrt embernek állt feljebb, veszekedett, hogy ne merjek rendőrt hívni, ordenáré szavakat dobált hozzám.


Rendszáma felírva, térfigyelő kamera van a környéken, nem is egy.



Mit tudnék tenni ebben az esetben? Egyáltalán ki mondható hibásnak. Én, vagy az előttem lévő autó, aki satuzott az út közepén, minden ok nélkül. Zebra nem volt, ember nem volt az úton, hirtelen jött az egész. Nem számítottam rá.



2019. aug. 29. 17:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#10 akkor olvasd el hatos válaszát is, ha nem túl bonyolult.
2019. aug. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Már az első mondatoknál bebuktad!

"40-el mentél és a követési távolságot betartottad"

Na de akkor hogyan koccoltad meg az előtted levőt?

Opciók:

-nem 40-el mentél

-nem tartottad be a követési távolságot

-rossz a féked

/esetleg ezek közül több is lehetett/


A körítés: kigyúrt csávó, kabrió, veszekedés, üvöltő zene.... ez mind csak elterelés, hogy védd magad.

Bár szerintem a legvalószínűbb, hogy csak egy kamu sztori.

2019. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 belapus ***** válasza:
100%

Bírósági ítélet nélkül az a hibás, aki belement az előtte lévőbe.Amennyiben bíróság - és nyilván közlekedésbiztonsági szakértő(k) - elé kerül az ügy, ott már megállapíthatnak osztott felelősséget is akár, de erre nincs garancia.

Nem szakvélemény, csak vélemény.

2019. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
84%

Én véleményem szerint is rendőrt kellett volna hívni a kérdések tisztázása miatt. Ennyi erővel ha kell egy új hátsó lökhárító nekem nyomok autópályán egy satuféket és úgyis azlesz a hibás aki nekemmegy hátulról?

Ugyanúgy az előtte lévő autósnak (ebben az esetben BMW-snek) is kellett volna figyelni a mögötte haladó autósokat, vagy mire is vannak a tükrök? Sajnálom a kérdezőt mivel láthatóan nem ő tehet az egészről és mégis ő fogja saját pénzéből javítani a kárt. Egyébként ha jól tudom azis benne van a KRESZ-ben ha nemtud két fél megegyezni az esetről köteles rendőrt hívni bár ebben nem vagyok biztos.

2019. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Majatom ***** válasza:
100%
A megosztott felelősség csak akkor jöhet szóba, ha nem elég dörzsölt az elől haladó. Ugyanis ha azt mondja, hogy hirtelen rosszul lett, vagy begörcsölt a karja, és emiatt vészfékezett, nehogy elveszítse az uralmát a jármű felett, akkor az már személy, és vagyonvédelem megóvása, és bebizonyítani lehetetlen.
2019. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!