Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyek azok a helyek, amelyeke...

Melyek azok a helyek, amelyeket meg kell tapasztalnia egy gyakorló autóvezetőnek Miskolcon?

Figyelt kérdés
Decemberben tettem le a forgalmi vizsgát, Miskolcon tanultam és nagyobb városban azóta nem is jártam. Úgy gondolom hogy itt megfelelően lehet gyakorolni az autóvezetést, egészen változatosnak gondolom, de természetesen nem volt lehetőségem az egészet bejárni. Tehát az a kérdésem, hogy melyek azok az utcák, kereszteződések vagy egyéb helyek amiken érdemes gyakorolnom mielőtt kimerészkednék teljesen egyedül innen?

2020. ápr. 19. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Civil sofőrként elég ha lehet ha tudod alkalmazni a kreszt, ezeken a helyeken hibáznak sokan, legalábbis többször hallottam amikor a villamos dudál autósra.

[link] ,20.8082958,3a,75y,166.01h,82.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbsn6f8x-AHhJzMoMtOoSRQ!2e0!7i16384!8i8192


Itt tudni kell melyik oldalra húzódsz ki, bekanyarodáshoz, ha elnézed a stop táblát, és balról jönnek simán baleset lehet.

[link] ,20.7911345,3a,75y,192.05h,80.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOGevzCaeKskjeWW9Z5Gt_g!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu


Biztos vannak még problémás helyek, de mindenhol nem járhat az ember, ezért kell némileg képben lenni a szabályokkal.

2020. ápr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Pont ilyesmikre lettem volna kíváncsi.
2020. ápr. 19. 14:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Búza tér környékét járd be, ott sok sáv megy sokfelé, szerintem az a legbonyolultabb rész Miskolcon.
2020. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De a Tiszai pályaudvarnál lévő villamosos körforgalmat és az onnan nem messze található vasúti átjárónál lévő balesetveszélyes jobbkezes kereszteződést is "érdemes" kipróbálni.
2020. ápr. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre gondolok:

[link]

[link]


De ez is izgalmas, ha jön a villamos:

[link]


A Búza téren ezt emelném ki:

[link]

2020. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. ápr. 19. 17:34
 7/9 nemaRendőrség ***** válasza:

Menj és kész!

Attól hogy betanulod hogy a Tiszainál meg kell állni mindhárom elsőbbségadás táblánál általában még nem fogod tudni reflex szinten hogy mucsaröcsögén mit kell csinálni. Sőt, betanulod és figyelmetlen leszel.


Kövesd a kreszt, kövesd a többi autóst, és jó lesz.

2020. ápr. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bármennyit is vezetsz, mindig lesz egy "következő" helyszin, ami ismeretlen a számodra. Ha ma betanulod a város 8-10 kritikus kereszteződését, az semmit sem fog jelenteni, ha holnap, egy idegen csomópontra esel be.

Csak az új, ismeretlen kihívások és váratlan szituációk megélésével alakulhat ki benned a problémamegoldó készség. Az "itt így szoktam fordulni" jellegű, görcsös öreguras vezetés, a lehető legrosszabb iskola. :(

2020. ápr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A többi mellett amit ajánlottak, én még a selyemréti kereszteződést ajánlanám (Baross G. - Bajcsy. sarka) az főleg akkor akkor "izgalmasabb" , ha nem a villamossal párhuzamosan szeretnél haladni.

Viszont az tényleg nem jó, ha ezeket betanulod, és utána fejből alkalmazod,de gyakorolni jó helyek, hogy tapasztalj a simánál bonyolultabb helyeket is, főleg ha később pl Budapesten is akarsz vezetni.

2020. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!