Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bőr vagy szövet kárpitot...

Bőr vagy szövet kárpitot preferálod ?

Figyelt kérdés

Szavazás mellett érveket, tényeket , tapasztalatokat várok, ha csak szavazol az olyan mint ha savaznál.


Leginkább ülésbe érdekel.



2020. máj. 26. 09:34
A kérdező szavazást indított:
Bőr ülés
Plüss/szövet ülés
Egyik sem, biciklivel járok és vegán vagyok, tény te is így
21 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Bőrnek nincs előnye. Kényes, repedezik, nyáron meleg, télen hideg, csúszik. Valamiért luxusnak gondoljuk, de nincs mi alátámassza.
2020. máj. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha csak arra van az autó, hogy tiszta ruhában, mindig a megjelenésre mész akkor bőr. Sokkal szebb-elegánsabb egy bőrbelsős autóból kiszállni mint egy szövetből.

Ha munkásautó is, ahova sokszor piszkosan szállsz be, akkor mindenképpen szövet. Jobban tisztítható, és egy üléshuzatot sem bánsz rá tenni.

Illetve ami még a szövet mellett szól, hogy nyáron nem tudsz annyira hozzáizzadni az üléshez rövid nadrágban.

2020. máj. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Utálom én is a bőrt. Csinálhatnak bele szellőzést, fűtést, akkor se jó.
2020. máj. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A bőr csak messziről jó, meg képeken nézegetni, mert szépnek szép, de a gyakorlatban csak a gond van vele.
2020. máj. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elöttem leirták, a bőr jól néz ki, de kényes és se nyáron se télen nem a legjobb főleg ha kevés a ruha rajtam
2020. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Beviz Elek ***** válasza:
65%

Egyértelműen bőr.


1. Szebb

2. Télen rakok ülőpárnát rá->nem hideg, de létezik ülésfűtés is

3. Nyáron forró tud lenni és beleizzadsz, de a sötétített ablak sokat segít ezen. A szövetbe is beleizzadsz, csak az sokkal lassabban szárad ki.

4. Sokkal könnyebb takarítani. Egy esetlegesen kifolyt lé a szövetben foltot hagy, a bőrről letörlöd és kész. Nem mellesleg vannak jóillató bőrápolók, sokkal jobb így beülni az autóba.

2020. máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ízlés kérdése.
2020. máj. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Alcantra félbőr, nekem nagyon bejött
2020. máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen tud kinézni egy bőr belső - ameddig új, és ameddig jól van tartva, ápolva. Sajnos az évek múltával elöregszik, szakad, foszlik, ronda lesz, míg egy jó plüss vagy szövet belső maximum itt-ott megnyúlik, de nagyon le kell lakni ahhoz, hogy a bőrhöz hasonlóan sérüljön.


Arról nem beszélve, hogy a bőr nyáron megsüt, télen megfagysz benne, nyilván ha hiper-szuper luxi kocsid van állófűtéssel-hűtéssel, ülésfűtéssel meg ülésszellőztetéssel, akkor ez kevésbé érint, de azért nem az az átlag.


Nekem az előző autómban (amikor kaptam cégeset, eladtam) plüss volt, ez egy 1992-es Ford Scorpio volt. Gyakorlatilag a nyúláson kívül hibátlan volt az a belső, pedig volt benne sok-sok km, és ugyebár majdnem 30 év is.


A hobbiautómban félbőr ülések vannak, mondanom sem kell, a bőr része már itt-ott szakadt (ez egy 1997-es BMW 328i kabrió), hiába volt ápolgatva. Szép, amíg szép, aztán nagyon ronda.

2020. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem eddig szövet volt, nem volt vele gondom, bár talán kicsit nehezebben tisztítható mint a bőr, mivel a szövetszálak közé betelepszik a kosz, bár ezek a mai bőrülések tetszenek, de a 15-20 éves használtak, mikor már fényesre vannak kopva na azok nem.
2020. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!