Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bőr vagy szövet kárpitot...

Bőr vagy szövet kárpitot preferálod ?

Figyelt kérdés

Szavazás mellett érveket, tényeket , tapasztalatokat várok, ha csak szavazol az olyan mint ha savaznál.


Leginkább ülésbe érdekel.



2020. máj. 26. 09:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%

Ugye vágjátok, hogy bőr ülést már nem gyártanak vagy 15 éve?


Ezek már mind műbőr ülések :)

Igen, a 100 milliós mercikben is műbőr van.

2020. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bőrre szavaztam, de igazából nekem a félbőr tetszik legjobban. Szerintem ez egyesíti a kétféle anyag előnyét. Eddig csak ilyen üléssel szerelt autóim voltak és ha tehetem a következőt is ilyennel rendelném majd.
2020. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#11, ez a negatív tulajdonságait amit leírtunk semmiben nem befolyásolja, ugyanaz áll a különböző műbőrökre is, plusz kevésbé tartósak esetlegesen. De legalább sikerült okoskodnod egyet.
2020. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#11 De pedig gyártanak, a volt osztálytársamnak az új autójába hiúzbőr kormány van, rinocérosz bőr ülésekkel.


.... vagy nem, de lényeg, hogy ez is a kérdéshez illett, ja nem.

2020. máj. 26. 16:45
 15/15 anonim ***** válasza:

Gyártanak még valódi bőrből autót. De a nagyon felsőkategóriába pozícionált általában bőven 50 millió + kategória.

Bentley-kbe, Rolls-okba a mai napig valódi bőr ülés / belső van. Nem is akármilyen bőrből.

Az tény, hogy egy mezei Mercedes A160-ban műbőr van. De ha hirtelen meg kéne tippelnem, hogy egy S63 AMG-ben milyen bőr van, nem merném egyértelműen rábökni, hogy műbőr.


Amúgy leírták.

Bőr:

- Nyáron meleg: Ez true.

- Télen hideg: Ez baromság. Akkor hideg, ha 60 éves vagy, és mindenre érzékeny vagy. Nem alsógatyában ülsz a kocsiban. Gyakran a kabátomon ülök félig. Ülésfűtéssel teljesen mindegy.

- Ápolás / tisztítás: Valóban igényli, de megoldható

- Gyűrődik, repedezik: Na ez a legnagyobb gondja. Ezt maximum késleltetni lehet, elkerülni aligha. A belerakott kilométerek alatt szépen ki lesz ülve. Nem 10 ezernél. Meg nem is 40-nél. Majd szépen lassan. De ez az újautó tulajokat aligha érdekli. Ritka az, hogy valaki addig megtart egy új kocsit, hogy elkezdjen kopni benne a bőr. Ez a használtautóvásárlók gondja inkább.

- Őszintén szólva, engem néha a bőr nyöszörgése is zavar szarabb utakon.


Ezek a hátrányok. Előnye pedig hogy szép. Sokkal magasabb minőségérzetet ad, mint egy szövetülés. Nem véletlenül nem fut sok Bentley-t kockás szövetüléssel.


Volt mindkét fajta autóm. Jelenlegi bőrös. Hátrányait elismerem, de nem érdekel. Fekete autó, mogyoróbarna bőr belső. Gyönyörű kombó.

2020. máj. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!