Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automata vagy a kézi...

Az automata vagy a kézi váltót szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az előnye?Mitől függ,hogy melyiket érdemes venni? Használt,kb. 15éves autóra futná.
2021. okt. 27. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Manuálissal kevesebb baj lesz 15 éves autónál.
2021. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Én jobban szeretem az automatát.

Ha törődtek vele az automatával sem lesz baj, nem feltétlen drágább a javítása. Pl kézi váltósnál kuplungcserére kaptam egy 250ezres ajánlatot, ugyanakkor automatánál a konverter ára valahol 70ezer fele van.

2021. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
15 éves automatát nem vennék.Automatánal az olajcserére figyelni kell.Honnan tudod,hogy mindig rendesen volt cserélve?Ha bedöglik,zsebbenyúlós a javítás.Pár évesnel szerintem oké,de 15 évesnél szerintem manuálisat nézz.De ez csak az én véleményem.
2021. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
A kézi is tönkre tud menni, sőt ott még kuplung is van ami plusz egy hibaforrás
2021. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Én az automatát szeretem jobban de egy 15 éves lepukkant autónál nem szeretném javíttatni
2021. okt. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Automatát szeretem jobban. Nem lesz vele baj, ha mindig időben megkapta az olajcserét. Sajnos ez sok esetben nem így történik.
2021. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Sokall jobb az automatával közlekedni, de a manuálist ha megszokja az ember azzal sincs baj.
2021. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
A manuált sokkal jobban szeretem, sokkal kényelmesebb.
2021. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valamikor 15-20 éve hallottam egy olyan szabályt, hogy 150 ló alatt kéziváltó, 150 ló felett automata. Szerintem a mai napig rendkivül életszerű ez a szabály, gyengébb autókhoz jobban illik a kéziváltó, jobban tudod úgy beosztani a kevés erőt, egy erős autóhoz pedig csak nyűg a kéziváltó. Bár a modern, gyors automaták már a 150 ló alatti autókban is nagyon jól működnek. Én imádok vezetni mai napig, szeretek váltogatni is, de egy jó automatának párja nincs, a francnak sem hiányzik a kuplungolás egy erős autóban, főleg mikor araszolni kell.
2021. okt. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!