Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó műszaki vizsgáját külföld...

Autó műszaki vizsgáját külföldön is meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de arra lennék kíváncsi, hogy egy külföldi tartózkodás, költözés esetén hogyan tudom megoldani az autó műszaki ellenőrzését-vizsgáját? Vagy ezt csak és kizárólag abban az országban lehet, ahová az autó papírjai szólnak?

Szóval egy magyar papírokkal rendelkező autót el tudok vinni vizsgáztatni mondjuk Németországban?


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!



2022. jan. 26. 08:55
 1/3 crudy ***** válasza:
100%
Nem, csak ha honosítod
2022. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Abban az országban kell vizsgáztatni, ahol forgalomba van helyezve, amelyik országban kapta a rendszámot + forgalmi engedélyt, tehát ha magyar rendszámod/papírjaid vannak, akkor Magyarországon kell műszakiztatnod.
2022. jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha külföldön élsz és magyar rendszámos autód van abban sem vagyok biztos hogy legális a dolog. Pár éve minden szlovák rendszámos autót piszkáltak a rendőrök. Mert szlovákiába fizette be utána az adókat, amik kevesebbek voltak kint mint itthon. De ebben az országban használta és cseszte szét az utakat. Ebből kiindulva ugyan ez a helyzet veled is. Németországban élve, ott használni a kocsit és magyarba fizetni az adót szerintem nem legális.
2022. febr. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!