Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » FIAT Punto Classic 1.2 Benzin...

FIAT Punto Classic 1.2 Benzin (2007) esetében ha a kormányszervó néha kikapcsol az miért van?

Figyelt kérdés

Az autómat beinditottam és szokatlan módon úgy kb olyan nehéz volt tekerni a kormanyt mint a nagykn regi autokat amikben nincs szervó. Pedig a city mód is be volt kapcsolva. Aztán mentem vele 2 utcát, leállitottam es újra bwinsitottam, akkor meg már működött. Viszem 1 hét múlva szerelőhöz, megnézetni. Biztonságos így közlekedni? Mi lehet a baja?


Amúgy decemberben 3 napig kidobta a kormányszervó jelet a müszerfalon, aztán eltűnt. És baja se volt... És most ténylegesen baja van.. miez?


2022. febr. 5. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Elektromos?
2022. febr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

Ha valamelyik szenzor kontakthibás, akkor az elektromos szervo teljesen kikapcsol, hogy nehogy félrekormányozzon a vezető akarat ellenére. Megfelelő diagnosztikai műszerrel valószínűleg lesz eltárolt hiba.

Így "közlekedni" nem biztonságos. Egy veszélyes szituációban másodperceket veszíthetsz, ha éppen akkor kapcsol ki a szervo és nem számítottál rá.

De a szerelőhöz -csökkentett sebességgel- el lehet menni. Bár nem szabályos, mert az autó ebben az állapotában műszakilag alkalmatlan.

2022. febr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na végül sikerült elvinnem szervizbe hamarabb, rákötötték computerre. Mint kiderült az akkumulátor gyenge volt, amit gondolhattam volna mert 5 éve van benne az aksi és kibirt nem tudom hány fagyos szörnyű telet (Ausztriában élek). Meg már voltak jelek mert november körül volt hogy lekapcsolta a rádiót ami automata indul nekem, és a decemberi bebikázás után 3 napig irta is a kormányszervó hibát... szóval elvileg megoldódott a probléma az aksi cseréjével. A szervizbe azt mondták hogy a kormányszervó nem hibásodott.
2022. febr. 7. 18:37
 4/4 krwkco ***** válasza:
Akkor túl pesszimista voltam. Örülök, hogy csak kis hiba volt, kisebb költséggel.
2022. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!